
Brooklyn Nets verliezen eerste NBA-duel met 'Big Three'
CLEVELAND (ANP) - Voor het eerst hebben de topbasketballers Kyrie Irving, Kevin Durant en James Harden samengespeeld bij Brooklyn Nets. De drie sterren konden niet voorkomen dat de club uit New York onderuit ging bij Cleveland Cavaliers. Na een dubbele verlenging stond er 147-135 op het scorebord in Cleveland.
Brooklyn Nets versterkte zich vorige week met Harden, die overkwam van Houston Rockets. Samen met Durant bezorgde hij zijn nieuwe club overwinningen op Orlando Magic en Milwaukee Bucks. Irving ontbrak de laatste zeven wedstrijden vanwege coronaperikelen. De 28-jarige Amerikaan had zonder mondkapje op een feest bezocht en daarmee de regels overtreden. Irving moest in quarantaine en kreeg een fikse boete van zowel de NBA als zijn club.
Irving keerde tegen de Cavaliers terug in de ploeg en maakte 37 punten, 1 minder dan Durant. Harden tekende met 21 punten, 12 assists en 10 rebounds voor een zogeheten triple-double. Bij de 'Cavs' blonk Collin Sexton uit met 42 punten.
Joel Embiid leidde Philadelphia 76ers met 42 punten naar een zege op Boston Celtics: 117-109. Met tien overwinningen tegenover vijf nederlagen gaan de 'Sixers' aan kop in de oostelijke divisie. In het westen nestelde LA Clippers zich naast stadgenoot Los Angeles Lakers op de eerste plaats door Sacramento Kings met 115-96 te verslaan. Het betekende de elfde zege van het seizoen voor de Clippers, die met 32 punten in Kawhi Leonard hun topschutter hadden.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Tennisster Elise Mertens heeft het toernooi van Rosmalen gewonnen. De als derde geplaatste Belgische was in de eindstrijd te sterk voor Elena-Gabriela Ruse uit Roemenië op het gras van het Autotron: 6-3 7-6 (4).
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven blijft voorlopig op zijn troon zitten. De 'King of Kickboxing' verdedigde voor de dertiende keer met succes zijn wereldtitel. Hij versloeg de passief vechtende Rus Artem Vakhitov in Rotterdam Ahoy na vijf ronden ruim op punten.
17 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen begint zondag vanaf de tweede positie aan de Grote Prijs van Canada in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen was tijdens de kwalificatie in zijn Red Bull alleen langzamer dan George Russell (Mercedes). WK-leider Oscar Piastri reed de derde tijd met zijn McLaren.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voor Jamal Ben Saddik is het honderdste gala van kickboksorganisatie Glory in een enorme deceptie geëindigd. Hij moest opgeven in zijn eerste gevecht tegen de Fransman Sofian Laïdouni op een toernooi voor zwaargewichten. De Belg, uitkomend voor Marokko, had een grote snee in een scheenbeen opgelopen. Hij mocht niet meer verder van de arts.
19 uur geledenMONTREAL (ANP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen heeft bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Canada in de Formule 1 de vijfde tijd neergezet. McLaren-coureur Lando Norris was dit keer de snelste. De kwalificatie voor de hoofdrace begint om 22.00 uur.
20 uur geledenROSMALEN (ANP) - Zizou Bergs staat in de finale van het tennistoernooi van Rosmalen. De Belg was in de halve eindstrijd te sterk voor de Amerikaan Reilly Opelka: 6-1 6-4.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - De Duitse Tatjana Maria en de Amerikaanse Amanda Anisimova staan zondag tegenover elkaar in de finale van het grastoernooi van Queen's in Londen. Anisimova, de nummer 15 van de wereld, won in drie sets van de Chinese Zheng Qinwen, de mondiale nummer 5: 6-2 4-6 6-4.
21 uur geleden