'Broodnodige' passagiersgroei voor KLM
AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft in de maand november meer passagiers vervoerd. In totaal stapten ruim 2,7 miljoen reizigers aan boord van een vliegtuig van KLM, wat een toename van 2 procent op jaarbasis betekende. KLM-baas Pieter Elbers sprak van een mooie stijging, maar ook van een groei die hard nodig is om de stijgende kosten te betalen.
Elbers wees onder meer op de investeringen in duurzaamheid waar KLM voor staat en op de kosten die de maatschappij wil maken om klanten beter te kunnen bedienen.
Naast de passagiersgroei was er bij KLM ook sprake van meer vliegbewegingen. Alles bij elkaar waren in doorsnee meer stoeltjes in vliegtuigen bezet. Hier ging het volgens KLM om een stijging van de bezettingsgraad met 0,7 procentpunt tot 88,4 procent. Qua vracht hield de volumedaling van de voorbije maanden aan.
Air France
Bij zustermaatschappij Air France steeg het aantal vervoerde passagiers met 1,2 procent tot 4,1 miljoen. Ook de vrachtdivisie van Air France kampte met de aanhoudende malaise in de luchtvrachtsector. Bij prijsvechter Transavia was sprake van een daling van het aantal passagiers met 0,5 procent tot 870.000 reizigers. De Nederlandse tak van Transavia verwelkomde nog wel meer passagiers aan boord.
Voor de gehele Frans-Nederlandse luchtvaartgroep ging het om 7,7 miljoen passagiers, een toename met 1,3 procent op jaarbasis. De bezettingsgraad lag op 87,4 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
8 uur geleden