Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronzen Schouten pakt tweede Nederlandse zwemmedaille in Parijs

Bronzen Schouten pakt tweede Nederlandse zwemmedaille in Parijs

PARIJS (ANP) - Tes Schouten heeft brons gewonnen op de 200 meter schoolslag. Het is de tweede zwemmedaille voor Nederland op de Spelen in Parijs. De 23-jarige Bodegraafse zwom op gepaste afstand van de op voorhand al te sterk geachte Amerikaanse Kate Douglass (2.19,24) en de Zuid-Afrikaanse titelverdedigster Tatjana Smith (2.19,60) naar de derde plek (2.21,05).

De drie medaillekandidaten namen al snel een grote voorsprong op de rest van het veld. Wereldkampioene Schouten leek even met Smith te gaan strijden om het zilver, maar de eindsprint van de Zuid-Afrikaanse was beter. De vele luidruchtige Amerikanen in de opnieuw uitverkochte La Défense Arena hielpen Douglass in haar laatste baantje naar het goud.

Schouten herhaalt met het brons de prestatie van haar ploeggenoot Caspar Corbeau, die woensdag al derde werd op het nummer bij de mannen. Het is de eerste keer in twaalf jaar dat twee verschillende Nederlandse zwemmers op een Spelen een individuele medaille pakken. In 2012 in Londen deden Ranomi Kromowidjojo (goud op de 50 en 100 vrij) en Marleen Veldhuis (brons op de 50 vrij) dat voor het laatst.

Nel van Vliet

Nel van Vliet was in 1948 de laatste Nederlandse die op de 200 school een olympische medaille pakte. Dat was toen goud.

Schouten gaf vooraf aan dat ze de afgelopen maanden regelmatig hoorde "dat ze wel even een medaille ging pakken". Door in februari de wereldtitel te winnen in Qatar verhoogde ze de druk voor zichzelf richting de Olympische Spelen. Schouten klopte in Doha in een Nederlands record van 2.19,81 onder anderen Douglass, maar Smith ontbrak daar.

Smith en Douglass zwommen dit jaar al sneller dan Schouten. Dat geldt ook voor de Russische wereldrecordhoudster Jevgenia Tsjikoenova, maar die ontbreekt in Parijs.

Meer uit Sport

Van der Poel rijdt Ronde van Zwitserland in aanloop naar Tour

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.

42 minuten geleden
Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

2 uur geleden
Serena Williams (44) speelt na rentree in Queen's ook in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.

5 uur geleden
Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

13 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

18 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

19 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

20 uur geleden