Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronzen Schouten pakt tweede Nederlandse zwemmedaille in Parijs

Bronzen Schouten pakt tweede Nederlandse zwemmedaille in Parijs

PARIJS (ANP) - Tes Schouten heeft brons gewonnen op de 200 meter schoolslag. Het is de tweede zwemmedaille voor Nederland op de Spelen in Parijs. De 23-jarige Bodegraafse zwom op gepaste afstand van de op voorhand al te sterk geachte Amerikaanse Kate Douglass (2.19,24) en de Zuid-Afrikaanse titelverdedigster Tatjana Smith (2.19,60) naar de derde plek (2.21,05).

De drie medaillekandidaten namen al snel een grote voorsprong op de rest van het veld. Wereldkampioene Schouten leek even met Smith te gaan strijden om het zilver, maar de eindsprint van de Zuid-Afrikaanse was beter. De vele luidruchtige Amerikanen in de opnieuw uitverkochte La Défense Arena hielpen Douglass in haar laatste baantje naar het goud.

Schouten herhaalt met het brons de prestatie van haar ploeggenoot Caspar Corbeau, die woensdag al derde werd op het nummer bij de mannen. Het is de eerste keer in twaalf jaar dat twee verschillende Nederlandse zwemmers op een Spelen een individuele medaille pakken. In 2012 in Londen deden Ranomi Kromowidjojo (goud op de 50 en 100 vrij) en Marleen Veldhuis (brons op de 50 vrij) dat voor het laatst.

Nel van Vliet

Nel van Vliet was in 1948 de laatste Nederlandse die op de 200 school een olympische medaille pakte. Dat was toen goud.

Schouten gaf vooraf aan dat ze de afgelopen maanden regelmatig hoorde "dat ze wel even een medaille ging pakken". Door in februari de wereldtitel te winnen in Qatar verhoogde ze de druk voor zichzelf richting de Olympische Spelen. Schouten klopte in Doha in een Nederlands record van 2.19,81 onder anderen Douglass, maar Smith ontbrak daar.

Smith en Douglass zwommen dit jaar al sneller dan Schouten. Dat geldt ook voor de Russische wereldrecordhoudster Jevgenia Tsjikoenova, maar die ontbreekt in Parijs.

Meer uit Sport

Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

10 uur geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

11 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

17 uur geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

1 dag geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

1 dag geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

1 dag geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

1 dag geleden