Bronzen medailles voor Snippe en Kamps op slotdag EK judo
MONTPELLIER (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben op de slotdag van de Europese kampioenschappen in Montpellier twee bronzen medailles gewonnen. Marit Kamps en Jelle Snippe zorgden voor eremetaal.
Tijdens het toernooi in Frankrijk slaagden geen van de Nederlandse judoka's erin de finale te halen. Sanne van Dijke haalde zaterdag een bronzen plak in de klasse tot 70 kilogram.
EK-debutant Snippe versloeg in de klasse boven de 100 kilogram de Slowaak Marius Fizel. De winnaar van de Grand Slam in Antalya won de partij na drie straffen voor zijn opponent. In de kwartfinales was hij te sterk voor Roy Meyer, maar verloor daarna in de halve eindstrijd van de Fin Martti Puumalainen. Ondanks het missen van de finale, was hij content met zijn bronzen medaille. "Het is mijn eerste EK. Ik was de hele dag erg zenuwachtig, maar ik haal toch brons binnen", zei hij tegen de NOS. Hij durft voorzichtig te denken aan plaatsing voor de Spelen, al wil hij het van toernooi tot toernooi bekijken. "Maar ik denk er wel eens aan", aldus Snippe tegen de NOS.
Kamps
De 22-jarige Kamps maakte vorig jaar haar debuut op een EK. Ze verloor bij de zwaargewichten toen de strijd om de derde plaats en eindigde als vijfde. In Montpellier slaagde ze er wel in een medaille te veroveren. In de golden score won ze met een waza-ari van de Turkse Kayra Ozdemir. Kamps was dolblij met haar bronzen plak. "Ik heb mijn eigen feestje", zei ze voor camera van de NOS. "In mijn hoofd was het supergoed en dan komt het judo er ook goed uit. Ik had er vertrouwen in dat ik kon winnen, dat geloofde ik ook echt."
De Nederlandse bronzen oogst had groter kunnen zijn. Maar Noel van 't End, Guusje Steenhuis en Karen Stevenson verloren de strijd om de derde plaats. Van 't End moest in de klasse tot 90 kilogram opnieuw buigen voor de Hongaar Krisztian Toth. Hij kreeg in de golden score drie straffen. In acht eerdere ontmoetingen won Van 't End slechts één keer van Toth.
Steenhuis
Steenhuis redde het in de klasse tot 70 kilogram niet tegen de Portugese Patricia Sampao. Ze verloor met ippon. Bij de wereldtitelstrijd in mei in Doha veroverde ze de bronzen medaille. Stevenson werd in de klasse boven 78 kilogram met waza-ari verslagen door de Italiaanse Asya Tavano.
Voor Michael Korrel verliep de Europese titelstrijd teleurstellend. De titelverdediger in de klasse tot 100 kilogram verloor in de herkansingen van de tweevoudig wereldkampioen Nikoloz Sherazadishvili.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
12 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
15 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
16 uur geleden