Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronzen medailles voor Snippe en Kamps op slotdag EK judo

Bronzen medailles voor Snippe en Kamps op slotdag EK judo

MONTPELLIER (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben op de slotdag van de Europese kampioenschappen in Montpellier twee bronzen medailles gewonnen. Marit Kamps en Jelle Snippe zorgden voor eremetaal.

Tijdens het toernooi in Frankrijk slaagden geen van de Nederlandse judoka's erin de finale te halen. Sanne van Dijke haalde zaterdag een bronzen plak in de klasse tot 70 kilogram.

EK-debutant Snippe versloeg in de klasse boven de 100 kilogram de Slowaak Marius Fizel. De winnaar van de Grand Slam in Antalya won de partij na drie straffen voor zijn opponent. In de kwartfinales was hij te sterk voor Roy Meyer, maar verloor daarna in de halve eindstrijd van de Fin Martti Puumalainen. Ondanks het missen van de finale, was hij content met zijn bronzen medaille. "Het is mijn eerste EK. Ik was de hele dag erg zenuwachtig, maar ik haal toch brons binnen", zei hij tegen de NOS. Hij durft voorzichtig te denken aan plaatsing voor de Spelen, al wil hij het van toernooi tot toernooi bekijken. "Maar ik denk er wel eens aan", aldus Snippe tegen de NOS.

Kamps

De 22-jarige Kamps maakte vorig jaar haar debuut op een EK. Ze verloor bij de zwaargewichten toen de strijd om de derde plaats en eindigde als vijfde. In Montpellier slaagde ze er wel in een medaille te veroveren. In de golden score won ze met een waza-ari van de Turkse Kayra Ozdemir. Kamps was dolblij met haar bronzen plak. "Ik heb mijn eigen feestje", zei ze voor camera van de NOS. "In mijn hoofd was het supergoed en dan komt het judo er ook goed uit. Ik had er vertrouwen in dat ik kon winnen, dat geloofde ik ook echt."

De Nederlandse bronzen oogst had groter kunnen zijn. Maar Noel van 't End, Guusje Steenhuis en Karen Stevenson verloren de strijd om de derde plaats. Van 't End moest in de klasse tot 90 kilogram opnieuw buigen voor de Hongaar Krisztian Toth. Hij kreeg in de golden score drie straffen. In acht eerdere ontmoetingen won Van 't End slechts één keer van Toth.

Steenhuis

Steenhuis redde het in de klasse tot 70 kilogram niet tegen de Portugese Patricia Sampao. Ze verloor met ippon. Bij de wereldtitelstrijd in mei in Doha veroverde ze de bronzen medaille. Stevenson werd in de klasse boven 78 kilogram met waza-ari verslagen door de Italiaanse Asya Tavano.

Voor Michael Korrel verliep de Europese titelstrijd teleurstellend. De titelverdediger in de klasse tot 100 kilogram verloor in de herkansingen van de tweevoudig wereldkampioen Nikoloz Sherazadishvili.

Meer uit Sport

Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

11 uur geleden
Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

13 uur geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

19 uur geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

1 dag geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

1 dag geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

2 dagen geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

2 dagen geleden