Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronzen medailles voor Snippe en Kamps op slotdag EK judo

Bronzen medailles voor Snippe en Kamps op slotdag EK judo

MONTPELLIER (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben op de slotdag van de Europese kampioenschappen in Montpellier twee bronzen medailles gewonnen. Marit Kamps en Jelle Snippe zorgden voor eremetaal.

Tijdens het toernooi in Frankrijk slaagden geen van de Nederlandse judoka's erin de finale te halen. Sanne van Dijke haalde zaterdag een bronzen plak in de klasse tot 70 kilogram.

EK-debutant Snippe versloeg in de klasse boven de 100 kilogram de Slowaak Marius Fizel. De winnaar van de Grand Slam in Antalya won de partij na drie straffen voor zijn opponent. In de kwartfinales was hij te sterk voor Roy Meyer, maar verloor daarna in de halve eindstrijd van de Fin Martti Puumalainen. Ondanks het missen van de finale, was hij content met zijn bronzen medaille. "Het is mijn eerste EK. Ik was de hele dag erg zenuwachtig, maar ik haal toch brons binnen", zei hij tegen de NOS. Hij durft voorzichtig te denken aan plaatsing voor de Spelen, al wil hij het van toernooi tot toernooi bekijken. "Maar ik denk er wel eens aan", aldus Snippe tegen de NOS.

Kamps

De 22-jarige Kamps maakte vorig jaar haar debuut op een EK. Ze verloor bij de zwaargewichten toen de strijd om de derde plaats en eindigde als vijfde. In Montpellier slaagde ze er wel in een medaille te veroveren. In de golden score won ze met een waza-ari van de Turkse Kayra Ozdemir. Kamps was dolblij met haar bronzen plak. "Ik heb mijn eigen feestje", zei ze voor camera van de NOS. "In mijn hoofd was het supergoed en dan komt het judo er ook goed uit. Ik had er vertrouwen in dat ik kon winnen, dat geloofde ik ook echt."

De Nederlandse bronzen oogst had groter kunnen zijn. Maar Noel van 't End, Guusje Steenhuis en Karen Stevenson verloren de strijd om de derde plaats. Van 't End moest in de klasse tot 90 kilogram opnieuw buigen voor de Hongaar Krisztian Toth. Hij kreeg in de golden score drie straffen. In acht eerdere ontmoetingen won Van 't End slechts één keer van Toth.

Steenhuis

Steenhuis redde het in de klasse tot 70 kilogram niet tegen de Portugese Patricia Sampao. Ze verloor met ippon. Bij de wereldtitelstrijd in mei in Doha veroverde ze de bronzen medaille. Stevenson werd in de klasse boven 78 kilogram met waza-ari verslagen door de Italiaanse Asya Tavano.

Voor Michael Korrel verliep de Europese titelstrijd teleurstellend. De titelverdediger in de klasse tot 100 kilogram verloor in de herkansingen van de tweevoudig wereldkampioen Nikoloz Sherazadishvili.

Meer uit Sport

Schulting op Olympische Spelen ook als shorttrackster in actie

UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.

9 uur geleden
Legendarische oud-honkballer Hamilton Richardson (85) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.

12 uur geleden
Oud-honkbalinternational De Jong (46) overleden

ALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.

13 uur geleden
Toptennissers hoeven iets minder verplichte toernooien te spelen

LONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.

14 uur geleden
Olympisch kampioene Zheng meldt zich af voor Australian Open

MELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.

15 uur geleden
Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

1 dag geleden
Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

1 dag geleden