Bronzen medaille judoka Korrel op EK in Zagreb
ZAGREB (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft een bronzen medaille veroverd op de Europese kampioenschappen in Zagreb. Hij versloeg in de 'kleine finale' van de gewichtsklasse tot 100 kilogram de nummer 2 van de wereld, Zelim Kotsoiev uit Azerbeidzjan. In de extra tijd scoorde de Nederlander een waza-ari.
Korrel, de Europees kampioen van 2022, bereikte de strijd om brons via de herkansingen. Daarin won hij van de Hongaar Zsombor Veg. Hij was de enige Nederlander met eremetaal op de derde dag van de EK. Op vrijdag waren er zilveren medailles voor Joanne van Lieshout in de klasse tot 63 kilogram en Frank de Wit in de klasse tot 81 kilogram.
Noël van 't End greep in de klasse tot 90 kilogram opnieuw naast een medaille op de EK. De wereldkampioen van 2019 verloor in de strijd om het brons van de Roemeen Alex Cret. Van 't End werd in de extra tijd (golden score) voor de derde keer bestraft voor passiviteit en dat betekende een nederlaag. De Nederlander was in de herkansingen wel overtuigend. Daarin versloeg hij de Fransman Alexis Mathieu op ippon.
Ook Jur Spijkers miste het brons. De zwaargewicht (boven 100 kilogram) was niet opgewassen tegen de Rus Tamerlan Basjajev. Hij ging op zijn rug en verloor op ippon. Spijkers wist in 2022 nog Europees goud te veroveren. Hij versloeg in Zagreb in de herkansingen landgenoot Jelle Snippe.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
3 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
11 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden