Bronzen medaille judoka Korrel op EK in Zagreb
ZAGREB (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft een bronzen medaille veroverd op de Europese kampioenschappen in Zagreb. Hij versloeg in de 'kleine finale' van de gewichtsklasse tot 100 kilogram de nummer 2 van de wereld, Zelim Kotsoiev uit Azerbeidzjan. In de extra tijd scoorde de Nederlander een waza-ari.
Korrel, de Europees kampioen van 2022, bereikte de strijd om brons via de herkansingen. Daarin won hij van de Hongaar Zsombor Veg. Hij was de enige Nederlander met eremetaal op de derde dag van de EK. Op vrijdag waren er zilveren medailles voor Joanne van Lieshout in de klasse tot 63 kilogram en Frank de Wit in de klasse tot 81 kilogram.
Noël van 't End greep in de klasse tot 90 kilogram opnieuw naast een medaille op de EK. De wereldkampioen van 2019 verloor in de strijd om het brons van de Roemeen Alex Cret. Van 't End werd in de extra tijd (golden score) voor de derde keer bestraft voor passiviteit en dat betekende een nederlaag. De Nederlander was in de herkansingen wel overtuigend. Daarin versloeg hij de Fransman Alexis Mathieu op ippon.
Ook Jur Spijkers miste het brons. De zwaargewicht (boven 100 kilogram) was niet opgewassen tegen de Rus Tamerlan Basjajev. Hij ging op zijn rug en verloor op ippon. Spijkers wist in 2022 nog Europees goud te veroveren. Hij versloeg in Zagreb in de herkansingen landgenoot Jelle Snippe.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
3 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
9 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
15 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden