Brons voor Van der Peet in finale keirin op WK baanwielrennen
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Steffie van der Peet heeft bij de WK baanwielrennen in Frankrijk het brons veroverd op het onderdeel keirin. De Duitse Lea Sophie Friedrich was net als vorig jaar de beste, voor de Japanse Mina Sato die een jaar geleden in Roubaix ook al het zilver pakte.
Van der Peet werd na een fotofinish als derde geklasseerd voor de Française Mathilde Gros. Shanne Braspennincx, de regerend olympisch kampioene op het onderdeel, werd zesde op de piste van Saint-Quentin-en-Yvelines. Bij keirin rijden zes rensters in de baan die na zes rondes sprinten om de winst.
Van der Peet, 23 jaar en geboren Haagse, had een dag beleefd waarin het alle kanten op ging. In de eerste ronde werd ze verwezen naar de herkansingen. "Dat was een wake-upcall", vertelde ze. "Vanaf de herkansingen voelde het goed en namen de zenuwen steeds meer af. En ik wist: als je in de finale zit, kan er van alles gebeuren."
Gemiste bronzen medaille op teamsprint
Achterin gestart snelde ze naar voren om in het wiel van Friedrich te belanden. "Ik dacht alleen maar: volgen, volgen. En wie weet: alles kan in keirin. Ik heb geleerd dat je een wedstrijd in moet gaan om te winnen. Als je er zo niet instapt, komt er niets van terecht."
Het individuele succes verzachtte de pijn van de gemiste bronzen medaille op de teamsprint op de openingsdag. Van der Peet moest daarin in de troostfinale onverwacht toch starten omdat niet Hetty van de Wouw maar zij op de startlijst stond, een administratief foutje van de begeleiding. "Een heel lastig moment, voor ons alle vier. Hoe erg het ook is, je hebt dan wel veel aan elkaar. Mooi ook dat Hetty het de volgende dag zo goed deed." Van de Wouw opende het sprinttoernooi in de kwalificaties met een nationaal record op de 200 meter met vliegende start en strandde pas in de kwartfinales.
"De dag na die teamsprint was zwaar voor mij. Ik heb het mezelf ook toegestaan om me rot te voelen. Maar daarna ben ik naar vandaag toe gaan leven. We zijn waarschijnlijk op de teamsprint het brons misgelopen, dat heb ik vandaag een beetje goedgemaakt."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
1 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
2 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
3 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
21 uur geleden