Brons voor Van der Peet in finale keirin op WK baanwielrennen
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Steffie van der Peet heeft bij de WK baanwielrennen in Frankrijk het brons veroverd op het onderdeel keirin. De Duitse Lea Sophie Friedrich was net als vorig jaar de beste, voor de Japanse Mina Sato die een jaar geleden in Roubaix ook al het zilver pakte.
Van der Peet werd na een fotofinish als derde geklasseerd voor de Française Mathilde Gros. Shanne Braspennincx, de regerend olympisch kampioene op het onderdeel, werd zesde op de piste van Saint-Quentin-en-Yvelines. Bij keirin rijden zes rensters in de baan die na zes rondes sprinten om de winst.
Van der Peet, 23 jaar en geboren Haagse, had een dag beleefd waarin het alle kanten op ging. In de eerste ronde werd ze verwezen naar de herkansingen. "Dat was een wake-upcall", vertelde ze. "Vanaf de herkansingen voelde het goed en namen de zenuwen steeds meer af. En ik wist: als je in de finale zit, kan er van alles gebeuren."
Gemiste bronzen medaille op teamsprint
Achterin gestart snelde ze naar voren om in het wiel van Friedrich te belanden. "Ik dacht alleen maar: volgen, volgen. En wie weet: alles kan in keirin. Ik heb geleerd dat je een wedstrijd in moet gaan om te winnen. Als je er zo niet instapt, komt er niets van terecht."
Het individuele succes verzachtte de pijn van de gemiste bronzen medaille op de teamsprint op de openingsdag. Van der Peet moest daarin in de troostfinale onverwacht toch starten omdat niet Hetty van de Wouw maar zij op de startlijst stond, een administratief foutje van de begeleiding. "Een heel lastig moment, voor ons alle vier. Hoe erg het ook is, je hebt dan wel veel aan elkaar. Mooi ook dat Hetty het de volgende dag zo goed deed." Van de Wouw opende het sprinttoernooi in de kwalificaties met een nationaal record op de 200 meter met vliegende start en strandde pas in de kwartfinales.
"De dag na die teamsprint was zwaar voor mij. Ik heb het mezelf ook toegestaan om me rot te voelen. Maar daarna ben ik naar vandaag toe gaan leven. We zijn waarschijnlijk op de teamsprint het brons misgelopen, dat heb ik vandaag een beetje goedgemaakt."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
6 uur geleden