Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brons voor Van der Peet in finale keirin op WK baanwielrennen

Brons voor Van der Peet in finale keirin op WK baanwielrennen

SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Steffie van der Peet heeft bij de WK baanwielrennen in Frankrijk het brons veroverd op het onderdeel keirin. De Duitse Lea Sophie Friedrich was net als vorig jaar de beste, voor de Japanse Mina Sato die een jaar geleden in Roubaix ook al het zilver pakte.

Van der Peet werd na een fotofinish als derde geklasseerd voor de Française Mathilde Gros. Shanne Braspennincx, de regerend olympisch kampioene op het onderdeel, werd zesde op de piste van Saint-Quentin-en-Yvelines. Bij keirin rijden zes rensters in de baan die na zes rondes sprinten om de winst.

Van der Peet, 23 jaar en geboren Haagse, had een dag beleefd waarin het alle kanten op ging. In de eerste ronde werd ze verwezen naar de herkansingen. "Dat was een wake-upcall", vertelde ze. "Vanaf de herkansingen voelde het goed en namen de zenuwen steeds meer af. En ik wist: als je in de finale zit, kan er van alles gebeuren."

Gemiste bronzen medaille op teamsprint

Achterin gestart snelde ze naar voren om in het wiel van Friedrich te belanden. "Ik dacht alleen maar: volgen, volgen. En wie weet: alles kan in keirin. Ik heb geleerd dat je een wedstrijd in moet gaan om te winnen. Als je er zo niet instapt, komt er niets van terecht."

Het individuele succes verzachtte de pijn van de gemiste bronzen medaille op de teamsprint op de openingsdag. Van der Peet moest daarin in de troostfinale onverwacht toch starten omdat niet Hetty van de Wouw maar zij op de startlijst stond, een administratief foutje van de begeleiding. "Een heel lastig moment, voor ons alle vier. Hoe erg het ook is, je hebt dan wel veel aan elkaar. Mooi ook dat Hetty het de volgende dag zo goed deed." Van de Wouw opende het sprinttoernooi in de kwalificaties met een nationaal record op de 200 meter met vliegende start en strandde pas in de kwartfinales.

"De dag na die teamsprint was zwaar voor mij. Ik heb het mezelf ook toegestaan om me rot te voelen. Maar daarna ben ik naar vandaag toe gaan leven. We zijn waarschijnlijk op de teamsprint het brons misgelopen, dat heb ik vandaag een beetje goedgemaakt."

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

3 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

4 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

4 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

4 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

6 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

6 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

7 uur geleden