Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brons voor Van der Peet in finale keirin op WK baanwielrennen

Brons voor Van der Peet in finale keirin op WK baanwielrennen

SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Steffie van der Peet heeft bij de WK baanwielrennen in Frankrijk het brons veroverd op het onderdeel keirin. De Duitse Lea Sophie Friedrich was net als vorig jaar de beste, voor de Japanse Mina Sato die een jaar geleden in Roubaix ook al het zilver pakte.

Van der Peet werd na een fotofinish als derde geklasseerd voor de Française Mathilde Gros. Shanne Braspennincx, de regerend olympisch kampioene op het onderdeel, werd zesde op de piste van Saint-Quentin-en-Yvelines. Bij keirin rijden zes rensters in de baan die na zes rondes sprinten om de winst.

Van der Peet, 23 jaar en geboren Haagse, had een dag beleefd waarin het alle kanten op ging. In de eerste ronde werd ze verwezen naar de herkansingen. "Dat was een wake-upcall", vertelde ze. "Vanaf de herkansingen voelde het goed en namen de zenuwen steeds meer af. En ik wist: als je in de finale zit, kan er van alles gebeuren."

Gemiste bronzen medaille op teamsprint

Achterin gestart snelde ze naar voren om in het wiel van Friedrich te belanden. "Ik dacht alleen maar: volgen, volgen. En wie weet: alles kan in keirin. Ik heb geleerd dat je een wedstrijd in moet gaan om te winnen. Als je er zo niet instapt, komt er niets van terecht."

Het individuele succes verzachtte de pijn van de gemiste bronzen medaille op de teamsprint op de openingsdag. Van der Peet moest daarin in de troostfinale onverwacht toch starten omdat niet Hetty van de Wouw maar zij op de startlijst stond, een administratief foutje van de begeleiding. "Een heel lastig moment, voor ons alle vier. Hoe erg het ook is, je hebt dan wel veel aan elkaar. Mooi ook dat Hetty het de volgende dag zo goed deed." Van de Wouw opende het sprinttoernooi in de kwalificaties met een nationaal record op de 200 meter met vliegende start en strandde pas in de kwartfinales.

"De dag na die teamsprint was zwaar voor mij. Ik heb het mezelf ook toegestaan om me rot te voelen. Maar daarna ben ik naar vandaag toe gaan leven. We zijn waarschijnlijk op de teamsprint het brons misgelopen, dat heb ik vandaag een beetje goedgemaakt."

Meer uit Sport

Fransman Magnier sprint naar derde etappezege in Giro d'Italia

PIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.

29 minuten geleden
Wereldkampioen Márquez lijkt op weg naar rentree bij GP Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.

1 uur geleden
Sinner strandt met fysiek ongemak in tweede ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.

2 uur geleden
De Jong speelt vrijdag derde partij op baan 14 op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.

3 uur geleden
Deense wielrenner Valgren wint zeventiende rit in Giro d'Italia

ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.

1 dag geleden
Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

1 dag geleden
Atlete Visser voor tiende keer naar FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.

1 dag geleden