Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brons voor roeisters vier zonder op EK

Brons voor roeisters vier zonder op EK

BLED (ANP) - Voor de Nederlandse roeiploeg begon de eerste finaledag op de Europese kampioenschappen in het Sloveense Bled goed. Marloes Oldenburg, Benthe Boonstra, Hermijntje Drenth en Tinka Offereins pakten het brons op de vier zonder. De winst was verrassend voor Roemenië, dat titelverdediger Groot-Brittannië net achter zich hield.

Nederland bereikte net iets eerder dan de Deense roeisters de finish. Met name voor Oldenburg had het brons een speciale betekenis. Ze brak afgelopen najaar na de WK, waar Nederland als tweede eindigde achter de Britse roeisters, een nekwervel bij een val tijdens een mountainbiketocht.

Oldenburg reageerde emotioneel bij de NOS. "Dit is heel bijzonder na wat er gebeurd is. Je probeert het te negeren. Dat lukte supergoed tijdens de race. Maar als je over de finish komt, denk je: zeven maanden geleden lag ik in bed." Ze had veel steun gekregen van haar teamgenoten. "Je hebt mensen om je heen nodig en je moet supereerlijk zijn. Als het niet gaat zeg ik het nu ook. Het is zo fijn dat mensen die dicht bij je staan je soms, als het even niet gaat, weer op de goede plek krijgen. We hebben het geflikt."

Op de EK van vorig jaar eindigde Oranje op de vier zonder nog als vijfde.

Meer uit Sport

Van der Poel mist zege maar helpt teamgenoot Rickaert naar podium

CHÂTEAUROUX (ANP) - Mathieu van der Poel werd zondag in Châteauroux minder dan een kilometer voor de finish ingehaald door het sprintende peloton. Zo won niet de Nederlander van Alpecin-Deceuninck, maar de Belg Tim Merlier de negende etappe van de Tour de France. "Ik had gehoopt dat het net voldoende was, maar ik heb in ieder geval mijn ploeggenoot Jonas Rickaert kunnen helpen een droom waar te maken", vertelde Van der Poel bij de NOS.

6 minuten geleden
Motorcrosser Vlaanderen derde in Grote Prijs van Finland

IITTI (ANP) - Motorcrosser Calvin Vlaanderen is op het podium beland in de Grote Prijs van Finland. Hij eindigde op het circuit van de Kymiring als derde dankzij een vierde plaats in de eerste en een derde plaats in de tweede manche. Glenn Coldenhoff eindigde als vierde (tweede en vijfde in de heats). De overwinning in Finland was voor de Belg Lucas Coenen, die beide manches won.

17 minuten geleden
Merlier boekt tweede ritzege in Tour de France

CHÂTEAUROUX (ANP) - Tim Merlier heeft de negende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een vlakke rit van Chinon naar Châteauroux over 174 kilometer, die eindigde in een massasprint. Dat gebeurde pas nadat het peloton kort voor de finish Mathieu van der Poel, na een aanval vanaf de start samen met zijn Belgische ploeggenoot Jonas Rickaert, had achterhaald.

18 minuten geleden
Waterpolosters verliezen op WK van titelverdediger Amerika

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore hun eerste nederlaag geleden. Titelverdediger Verenigde Staten was net wat sterker dan de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis en won met 11-9 (3-2 4-3 2-1 2-3). Op de Olympische Spelen van Parijs wist Oranje nog van de Amerikaanse ploeg te winnen in de strijd om het brons.

59 minuten geleden
Pogacar raakt belangrijke helper Almeida kwijt in Tour

CHÂTEAUROUX (ANP) - Tadej Pogacar is in zijn jacht op zijn vierde eindzege in de Tour de France een belangrijke helper kwijt. João Almeida is zondag in de negende etappe afgestapt. De Portugese renner van UAE Team Emirates ondervond nog te veel last van de gevolgen van een valpartij in de zevende etappe en raakte al snel achterop.

1 uur geleden
Groenewegen hoopt in positie te komen om Milan te verslaan

CHINON (ANP) - Dylan Groenewegen hoopt zondag in de negende etappe van de Tour de France eindelijk in positie te komen om mee te sprinten om de dagzege. De Amsterdammer van de ploeg Jayco - AlUla kwam er dit jaar nog niet aan te pas en eindigde geen enkele keer in de top tien. "Iedereen in de ploeg staat op scherp", vertelde hij voor de rit in Chinon bij de NOS.

3 uur geleden
Van Aert wil opnieuw sprinten om de etappezege

CHÂTEAUROUX (ANP/BELGA) - Wout van Aert (30) gaat in de negende etappe van de Tour de France opnieuw sprinten voor de zege. Dat heeft de Belgische renner van Visma-Lease a Bike aangekondigd in een bericht op X. Van Aert verraste zaterdag door bij de sprint voor de winst te gaan. Hij eindigde als tweede achter de Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek.

7 uur geleden