Brons voor N'tab op 500 meter, 25e wereldbekerzege Koelizjnikov
HEERENVEEN (ANP) - Sprinter Dai Dai N'tab heeft bij de wereldbeker schaatsen in Heerenveen voor de derde keer op rij het podium gehaald op de 500 meter. De Nederlandse kampioen op deze afstand pakte brons met een tijd van 34,58 seconden. Hij behield daarmee de leiding in het wereldbekerklassement, met nog één race te gaan op zondag.
De Rus Pavel Koelizjnikov won zaterdag goud in Thialf met een tijd van 34,47. De Canadees Laurent Dubreuil behaalde zilver met 34,52. Voor Koelizjnikov was het zijn 25e wereldbekerzege op de 500 meter. De Rus Artem Arefjev eindigde in precies dezelfde tijd als N'tab eveneens als derde.
Ronald Mulder eindigde met een tijd van 34,62 op de vijfde plaats. Kai Verbij reed de zevende tijd (34,65) en Lennart Velema finishte als vijftiende (34,91). Hein Otterspeer belandde met 35,10, na een matige tweede buitenbocht, op de achttiende plaats.
N'tab won vorig weekeinde tijdens de eerste wereldbeker in Heerenveen de eerste manche op de 500 meter (34,55) en eindigde in de tweede omloop als tweede (34,65).
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
3 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
8 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
9 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
11 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
12 uur geleden