Brons voor N'tab op 500 meter, 25e wereldbekerzege Koelizjnikov
HEERENVEEN (ANP) - Sprinter Dai Dai N'tab heeft bij de wereldbeker schaatsen in Heerenveen voor de derde keer op rij het podium gehaald op de 500 meter. De Nederlandse kampioen op deze afstand pakte brons met een tijd van 34,58 seconden. Hij behield daarmee de leiding in het wereldbekerklassement, met nog één race te gaan op zondag.
De Rus Pavel Koelizjnikov won zaterdag goud in Thialf met een tijd van 34,47. De Canadees Laurent Dubreuil behaalde zilver met 34,52. Voor Koelizjnikov was het zijn 25e wereldbekerzege op de 500 meter. De Rus Artem Arefjev eindigde in precies dezelfde tijd als N'tab eveneens als derde.
Ronald Mulder eindigde met een tijd van 34,62 op de vijfde plaats. Kai Verbij reed de zevende tijd (34,65) en Lennart Velema finishte als vijftiende (34,91). Hein Otterspeer belandde met 35,10, na een matige tweede buitenbocht, op de achttiende plaats.
N'tab won vorig weekeinde tijdens de eerste wereldbeker in Heerenveen de eerste manche op de 500 meter (34,55) en eindigde in de tweede omloop als tweede (34,65).
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
31 minuten geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
23 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
1 dag geleden