
Brons voor Nederlandse volleybalsters bij EK
BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben bij het Europees kampioenschap in Brussel de bronzen medaille veroverd. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg titelverdediger Italië in de strijd om derde plaats met 3-0. De setstanden waren 25-23 28-26 25-20.
Het was voor Oranje de eerste medaille bij een EK sinds 2017. Toen was Nederland verliezend finalist en verloor in de eindstrijd van Servië. De Servische ploeg, regerend wereldkampioen, versloeg het team van Koslowski op dit EK in de halve finales. Italië ging in de andere halve eindstrijd onderuit tegen Turkije. Bij het vorige EK in 2021 waren de Turkse vrouwen in de strijd om brons te sterk voor Oranje.
Oranje speelde in de halve finales een sterke wedstrijd tegen Servië, maar moest uiteindelijk toch buigen voor de ervaren ploeg. De Nederlandse vrouwen leken de teleurstelling over het missen van de finale snel van zich af te hebben afgeschud. De ploeg begon goed tegen de Italiaanse vrouwen. In de eerste set pakte Nederland een voorsprong van 17-13. Het Italiaanse team kwam nog wel terug tot 17-16, maar Nederland besliste de set op het eerste setpunt.
Olympisch kwalificatietoernooi
In de tweede set sloeg Italië in het begin een klein gaatje (8-5), maar Nederland kwam terug. Na een reeks van acht punten leek Oranje de set naar zijn hand te zetten. Vooral blokkerend was Nederland in die fase ijzersterk. Maar de Italiaanse vrouwen vochten zich toch nog terug. De Zuid-Europese ploeg kreeg drie setpunten, maar Oranje hield toch stand. Bij een stand van 27-26 benutten de vrouwen van Koslowski het eerste setpunt.
Deze klap kwam zichtbaar hard aan bij de Italiaanse vrouwen. Nederland pakte al snel het initiatief in de derde set. Oranje liep uit naar 21-18 en gaf de marge niet meer uit handen. Met 25-20 won de ploeg ook derde set. De dolblije speelsters konden daarna op het veld een uitgebreid feestje vieren.
De Nederlandse vrouwen kunnen zich met een bronzen EK-plak op zak opmaken voor het olympisch kwalificatietoernooi in het Chinese Ningbo. De vrouwen nemen het vanaf half september in Azië opnieuw op tegen Servië. Het gastland, de Dominicaanse Republiek, Canada, Tsjechië, Mexico en Oekraïne zijn de andere tegenstanders. De beste twee landen van deze poule plaatsen zich voor de Spelen. De overige vijf olympische tickets worden op basis van de wereldranglijst in juni toegewezen.
Meer uit Sport
MARKELO (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft zijn eerste overwinning van dit seizoen behaald. De vijfvoudig wereldkampioen won in Markelo de derde en laatste cross van de Dutch Masters. Hij won beide manches in de 500cc.
1 uur geledenSIENA (ANP) - Wout van Aert heeft de negende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was een rit met enkele gravelstroken en finish in Siena, waar ook de Strade Bianche elk voorjaar eindigt. De Belg van Visma - Lease a Bike versloeg in de sprint de Mexicaan Isaac Del Toro, met wie hij vooraan was overgebleven na een hectische finale. De 22-jarige renner van UAE Team Emirates nam wel de leiderstrui over van de Italiaan Diego Ulissi.
1 uur geledenIMOLA (ANP) - Max Verstappen (27) heeft de GP van Emilia-Romagna gewonnen. Het is de vierde keer op rij dat de Nederlander zegeviert op het circuit in Imola. Het is de tweede overwinning van Verstappen dit seizoen. De McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri eindigden als tweede en derde.
2 uur geledenESZTERGOM (ANP) - Danny van Poppel heeft net naast zijn derde ritzege gegrepen in de Ronde van Hongarije. De renner van Red Bull - Bora-hansgrohe moest in de sprint van de vijfde en laatste etappe de Colombiaan Juan Sebastián Molano voorlaten. Het was na de Classic Brugge-De Panne de tweede zege van het seizoen voor de 30-jarige renner van UAE Team Emirates. De Duitser Tim Torn Teutenberg werd derde.
2 uur geledenEEMNES (ANP) - Anne van Dam is op de laatste dag van het Dutch Ladies Open in Eemnes gestegen naar de gedeelde tweede plaats. De beste golfster van Nederland klom zeven plaatsen na een ronde van 68 slagen (-4).
2 uur geledenKEULEN (ANP) - De Britse wielrenner Matthew Brennan heeft de Duitse koers Rund um Köln gewonnen. Het was voor de pas 19-jarige renner van Visma - Lease a Bike al de vijfde zege van het seizoen. Brennan hield na 181 kilometer in de massasprint de Eritreeër Biniam Girmay en de Israëliër Itamar Einhorn achter zich.
3 uur geledenIMOLA (ANP) - Max Verstappen (27) vreest dat de snel opwarmende banden van zijn RB21 hem bij de Grote Prijs van Emilia-Romagna van de zege zullen houden. De drievoudig winnaar van de race in Imola start op zondag op de tweede plaats achter klassementsleider Oscar Piastri van McLaren. Verstappen zette zaterdag bij de kwalificatie niet alles in het werk om poleposition te bereiken omdat hij het scoren van punten in de race belangrijker vindt.
5 uur geleden