Brons voor Nederlandse volleybalsters bij EK
BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben bij het Europees kampioenschap in Brussel de bronzen medaille veroverd. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg titelverdediger Italië in de strijd om derde plaats met 3-0. De setstanden waren 25-23 28-26 25-20.
Het was voor Oranje de eerste medaille bij een EK sinds 2017. Toen was Nederland verliezend finalist en verloor in de eindstrijd van Servië. De Servische ploeg, regerend wereldkampioen, versloeg het team van Koslowski op dit EK in de halve finales. Italië ging in de andere halve eindstrijd onderuit tegen Turkije. Bij het vorige EK in 2021 waren de Turkse vrouwen in de strijd om brons te sterk voor Oranje.
Oranje speelde in de halve finales een sterke wedstrijd tegen Servië, maar moest uiteindelijk toch buigen voor de ervaren ploeg. De Nederlandse vrouwen leken de teleurstelling over het missen van de finale snel van zich af te hebben afgeschud. De ploeg begon goed tegen de Italiaanse vrouwen. In de eerste set pakte Nederland een voorsprong van 17-13. Het Italiaanse team kwam nog wel terug tot 17-16, maar Nederland besliste de set op het eerste setpunt.
Olympisch kwalificatietoernooi
In de tweede set sloeg Italië in het begin een klein gaatje (8-5), maar Nederland kwam terug. Na een reeks van acht punten leek Oranje de set naar zijn hand te zetten. Vooral blokkerend was Nederland in die fase ijzersterk. Maar de Italiaanse vrouwen vochten zich toch nog terug. De Zuid-Europese ploeg kreeg drie setpunten, maar Oranje hield toch stand. Bij een stand van 27-26 benutten de vrouwen van Koslowski het eerste setpunt.
Deze klap kwam zichtbaar hard aan bij de Italiaanse vrouwen. Nederland pakte al snel het initiatief in de derde set. Oranje liep uit naar 21-18 en gaf de marge niet meer uit handen. Met 25-20 won de ploeg ook derde set. De dolblije speelsters konden daarna op het veld een uitgebreid feestje vieren.
De Nederlandse vrouwen kunnen zich met een bronzen EK-plak op zak opmaken voor het olympisch kwalificatietoernooi in het Chinese Ningbo. De vrouwen nemen het vanaf half september in Azië opnieuw op tegen Servië. Het gastland, de Dominicaanse Republiek, Canada, Tsjechië, Mexico en Oekraïne zijn de andere tegenstanders. De beste twee landen van deze poule plaatsen zich voor de Spelen. De overige vijf olympische tickets worden op basis van de wereldranglijst in juni toegewezen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
7 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
13 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
16 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 dag geleden