Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brons voor Nederlandse volleybalsters bij EK

Brons voor Nederlandse volleybalsters bij EK

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben bij het Europees kampioenschap in Brussel de bronzen medaille veroverd. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg titelverdediger Italië in de strijd om derde plaats met 3-0. De setstanden waren 25-23 28-26 25-20.

Het was voor Oranje de eerste medaille bij een EK sinds 2017. Toen was Nederland verliezend finalist en verloor in de eindstrijd van Servië. De Servische ploeg, regerend wereldkampioen, versloeg het team van Koslowski op dit EK in de halve finales. Italië ging in de andere halve eindstrijd onderuit tegen Turkije. Bij het vorige EK in 2021 waren de Turkse vrouwen in de strijd om brons te sterk voor Oranje.

Oranje speelde in de halve finales een sterke wedstrijd tegen Servië, maar moest uiteindelijk toch buigen voor de ervaren ploeg. De Nederlandse vrouwen leken de teleurstelling over het missen van de finale snel van zich af te hebben afgeschud. De ploeg begon goed tegen de Italiaanse vrouwen. In de eerste set pakte Nederland een voorsprong van 17-13. Het Italiaanse team kwam nog wel terug tot 17-16, maar Nederland besliste de set op het eerste setpunt.

Olympisch kwalificatietoernooi

In de tweede set sloeg Italië in het begin een klein gaatje (8-5), maar Nederland kwam terug. Na een reeks van acht punten leek Oranje de set naar zijn hand te zetten. Vooral blokkerend was Nederland in die fase ijzersterk. Maar de Italiaanse vrouwen vochten zich toch nog terug. De Zuid-Europese ploeg kreeg drie setpunten, maar Oranje hield toch stand. Bij een stand van 27-26 benutten de vrouwen van Koslowski het eerste setpunt.

Deze klap kwam zichtbaar hard aan bij de Italiaanse vrouwen. Nederland pakte al snel het initiatief in de derde set. Oranje liep uit naar 21-18 en gaf de marge niet meer uit handen. Met 25-20 won de ploeg ook derde set. De dolblije speelsters konden daarna op het veld een uitgebreid feestje vieren.

De Nederlandse vrouwen kunnen zich met een bronzen EK-plak op zak opmaken voor het olympisch kwalificatietoernooi in het Chinese Ningbo. De vrouwen nemen het vanaf half september in Azië opnieuw op tegen Servië. Het gastland, de Dominicaanse Republiek, Canada, Tsjechië, Mexico en Oekraïne zijn de andere tegenstanders. De beste twee landen van deze poule plaatsen zich voor de Spelen. De overige vijf olympische tickets worden op basis van de wereldranglijst in juni toegewezen.

Meer uit Sport

Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

6 uur geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

13 uur geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

21 uur geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

1 dag geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

1 dag geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

1 dag geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

1 dag geleden