Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brons voor judoka Van den Berg op Grand Slam in Tbilisi

Brons voor judoka Van den Berg op Grand Slam in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Geke van den Berg heeft brons gepakt op de Grand Slam in de Georgische hoofdstad Tbilisi. De 25-jarige Gelderse bereikte met drie overwinningen de halve finales, waarin ze het moest afleggen tegen Junxia Yang uit China. In de strijd om brons was Van den Berg te sterk voor Szofi Ozbas. Met nog ruim een minuut op de klok en al een voorsprong op zak, gooide Van den Berg de Hongaarse op de rug in de lege judohal in Georgië.

Van den Berg pakte twee jaar geleden zilver in Tbilisi. Ze moest het toen in de finale afleggen tegen landgenote Sanne Vermeer, die nu ontbreekt in Tbilisi. De Nederlandse judobond heeft Juul Franssen in deze gewichtsklasse al aangewezen voor deelname aan de Olympische Spelen van Tokio.

In de klasse tot 70 kilogram werden Donja Vos en Margit de Voogd, die beiden debuteerden op een Grand Slam, al snel uitgeschakeld. De enige mannelijke Nederlandse deelnemer, Tornike Tsjakadoea, verloor vrijdag in de klasse tot 60 kilogram de strijd om het brons. Zondag komen Karen Stevenson en Natascha Ausma nog in actie in de categorie tot 78 kilogram.

De meeste Nederlandse topjudoka's ontbreken in de Georgische hoofdstad omdat zij zich al richten op de EK van half april. Dat is de laatste mogelijkheid om plaatsing voor de Spelen af te dwingen.

Meer uit Sport

LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

7 uur geleden
Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

12 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

14 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

14 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

14 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

17 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

18 uur geleden