Brons voor judoka Van den Berg op Grand Slam in Tbilisi
TBILISI (ANP) - Judoka Geke van den Berg heeft brons gepakt op de Grand Slam in de Georgische hoofdstad Tbilisi. De 25-jarige Gelderse bereikte met drie overwinningen de halve finales, waarin ze het moest afleggen tegen Junxia Yang uit China. In de strijd om brons was Van den Berg te sterk voor Szofi Ozbas. Met nog ruim een minuut op de klok en al een voorsprong op zak, gooide Van den Berg de Hongaarse op de rug in de lege judohal in Georgië.
Van den Berg pakte twee jaar geleden zilver in Tbilisi. Ze moest het toen in de finale afleggen tegen landgenote Sanne Vermeer, die nu ontbreekt in Tbilisi. De Nederlandse judobond heeft Juul Franssen in deze gewichtsklasse al aangewezen voor deelname aan de Olympische Spelen van Tokio.
In de klasse tot 70 kilogram werden Donja Vos en Margit de Voogd, die beiden debuteerden op een Grand Slam, al snel uitgeschakeld. De enige mannelijke Nederlandse deelnemer, Tornike Tsjakadoea, verloor vrijdag in de klasse tot 60 kilogram de strijd om het brons. Zondag komen Karen Stevenson en Natascha Ausma nog in actie in de categorie tot 78 kilogram.
De meeste Nederlandse topjudoka's ontbreken in de Georgische hoofdstad omdat zij zich al richten op de EK van half april. Dat is de laatste mogelijkheid om plaatsing voor de Spelen af te dwingen.
Meer uit Sport
ZEIST (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij hoopt dat in de zomer van 2027 bij het grote publiek duidelijk wordt wat de nieuwe identiteit van Oranje is. "Voor de lichting die het EK in 2017 won was dat succes hun identiteit. De meesten van die generatie zijn er niet meer bij. Nu zijn we met een nieuwe groep iets aan het bouwen. En zijn we op zoek naar de dingen waarmee wij ons willen identificeren", zegt de 25-jarige rechtsback van het Nederlands elftal in aanloop naar twee WK-kwalificatieduels met Frankrijk. Nederland speelt op dinsdag 14 april thuis in Breda en gaat op zaterdag 18 april in Auxerre.
3 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De races in de Formule 2 die op de kalender stonden tijdens de Grote Prijs van Bahrein en de Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 zijn verplaatst naar de GP's van Miami en Canada in mei. De Formule 2 heeft donderdag in een verklaring bekendgemaakt dat de raceklasse voor het eerst te zien is in Noord-Amerika.
27 minuten geledenMILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
3 uur geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
4 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
22 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
23 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
1 dag geleden