Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brons voor Frankrijk in Nations League na zege op Duitsland

Brons voor Frankrijk in Nations League na zege op Duitsland

STUTTGART (ANP) - De nationale voetbalploeg van Frankrijk heeft brons veroverd in de Nations League. Het Franse elftal van bondscoach Didier Deschamps won in Stuttgart de wedstrijd om de derde plaats van Duitsland met 2-0.

Kylian Mbappé opende de score vlak voor rust. Michael Olise zorgde in de slotfase voor de tweede treffer.

Later zondag spelen Portugal en Spanje tegen elkaar in München om de winst van de Nations League.

Kansen

De Duitsers van bondscoach Julian Nagelsmann begonnen fel aan de wedstrijd en kregen kansen via Nick Woltemade en Karim Adeyemi. Frankrijk werd daarna wat sterker en doelman Marc-André ter Stegen moest ingrijpen op een kopbal van Loïc Badé.

Scheidsrechter Ivan Kruzliak wees naar de stip na een overtreding van doelman Mike Maignan op Adeyemi. Na ingrijpen van de VAR wijzigde de arbiter zijn beslissing echter en gaf de Duitse aanvaller geel. Florian Wirtz schoot daarna nog op de paal, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Daar kreeg Mbappé vlak voor het doel veel ruimte en schoot rechts raak.

De Duitsers zochten in de tweede helft naar de gelijkmaker en Deniz Undav zorgde daarvoor. Het doelpunt ging echter niet door omdat Niclas Füllkrug eerder in de aanval een overtreding had gemaakt op Adrien Rabiot. Frankrijk kreeg steeds meer ruimte en was enkele keren dicht bij een tweede treffer. Zo schoot Marcus Thuram op de paal en redde Ter Stegen meerdere keren op inzetten van Mbappé. Na een fout achterin van verdediger Robin Koch kon Mbappé afgeven op Olise, die de 2-0 binnentikte.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië op Afrika Cup ten onder tegen Nigeria

FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.

9 uur geleden
Juventus boekt bij Pisa derde zege op rij en sluit aan bij top

PISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.

9 uur geleden
Aston Villa breidt lange zegereeks uit dankzij invaller Watkins

LONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.

11 uur geleden
Koploper Arsenal boekt nipte zege op Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).

14 uur geleden
Gravenberch scoort voor Liverpool in gewonnen duel met Wolves

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.

14 uur geleden
Arsenal zonder geblesseerde Timber tegen Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.

16 uur geleden
Scorende Reijnders wint met Manchester City van Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.

17 uur geleden