Brons shorttrackster Schulting op 1000 meter bij wereldbeker
DRESDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij de vijfde wereldbeker shorttrack in Dresden genoegen moeten nemen met brons. De 22-jarige Groningse moest in de uitgedunde finale voorrang verlenen aan de Zuid-Koreaanse Ji Yoo Kim en de Canadese Courtney Lee Sarault.
Voor Schulting, onder meer olympisch en wereldkampioene op deze afstand, was het dit seizoen haar vierde wereldbekermedaille op de 1000 meter. In het wereldbekerklassement van dit onderdeel gaat ze nog altijd stevig aan de leiding.
De strijd om de medailles werd met slechts drie rijdsters verreden. Kort na de eerste start gingen de Zuid-Koreaanse Yu Bin Lee en de Russische Sofia Prosvirnova hard onderuit. Zij verschenen bij de herstart door een straf niet meer op het ijs.
Vertrouwde stijl
Drie ronden voor de finish kwam Schulting aan kop en leek ze in vertrouwde stijl de finale te winnen. Kim verraste de grote favoriete echter binnendoor, waarna ook Sarault haar op de finishlijn nog net passeerde.
Eerder op zaterdag behaalde debutant Sven Roes zilver op de 1500 meter.
Meer uit Sport
COLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
2 minuten geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
4 minuten geledenMARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP/DPA/AFP) - Max Verstappen acht zichzelf nu op de "perfecte leeftijd" om naast de Formule 1 ook langeafstandsraces te gaan doen. De viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse kondigde deze week aan dat hij in mei meedoet aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Daar hoopt hij de komende jaren Spa en Le Mans aan toe te voegen, zei de 28-jarige Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van China.
7 uur geleden