Brons shorttrackster Schulting op 1000 meter bij wereldbeker
DRESDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij de vijfde wereldbeker shorttrack in Dresden genoegen moeten nemen met brons. De 22-jarige Groningse moest in de uitgedunde finale voorrang verlenen aan de Zuid-Koreaanse Ji Yoo Kim en de Canadese Courtney Lee Sarault.
Voor Schulting, onder meer olympisch en wereldkampioene op deze afstand, was het dit seizoen haar vierde wereldbekermedaille op de 1000 meter. In het wereldbekerklassement van dit onderdeel gaat ze nog altijd stevig aan de leiding.
De strijd om de medailles werd met slechts drie rijdsters verreden. Kort na de eerste start gingen de Zuid-Koreaanse Yu Bin Lee en de Russische Sofia Prosvirnova hard onderuit. Zij verschenen bij de herstart door een straf niet meer op het ijs.
Vertrouwde stijl
Drie ronden voor de finish kwam Schulting aan kop en leek ze in vertrouwde stijl de finale te winnen. Kim verraste de grote favoriete echter binnendoor, waarna ook Sarault haar op de finishlijn nog net passeerde.
Eerder op zaterdag behaalde debutant Sven Roes zilver op de 1500 meter.
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
6 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
9 uur geledenZAGREB (ANP) - Judoka Jur Spijkers heeft op de Grand Prix-wedstrijd van Zagreb bij de zwaargewichten (+100 kg) het zilver gepakt. In de finale versloeg de Azerbeidzjaan Kanan Nasibov de 28-jarige Tilburger op ippon.
10 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Darter Danny Noppert is er niet in geslaagd de finale van de Grand Slam of Darts te bereiken. De 34-jarige Fries verloor in Wolverhampton in de halve finale van wereldkampioen en titelverdediger Luke Littler uit Engeland met 16-9 in legs.
12 uur geledenHAMME (ANP) - Lucinda Brand heeft dankzij haar zege in de Flandriencross van het Oost-Vlaamse Hamme een unieke mijlpaal bereikt. De 36-jarige Dordtse eindigde voor de vijftigste keer op rij op het podium in een veldrit. Die reeks werd ingezet op 27 januari 2024, toevallig ook in Hamme.
13 uur geleden