Brons judoka Van Lieshout in Bakoe na zege op Van den Berg
BAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft op het Grand Slam van Bakoe het brons gepakt in de klasse -63 kilogram. Dat deed de tweevoudig wereldkampioene bij de junioren door haar landgenote en concurrent om een olympisch ticket Geke van den Berg op ippon te verslaan.
Van Lieshout (21) had in de hoofdstad van Azerbeidzjan de halve finales bereikt waarin ze in de golden score verloor van de Oostenrijkse Lubjana Piovesana. Daarna trof de Brabantse in de strijd om het brons de zeven jaar oudere Van den Berg. Die was na twee overwinningen door de Canadese Catherine Beauchemin-Pinard naar de herkansingen verwezen waarin ze vervolgens de Cubaanse Maylin Del Toro Carvajal had verslagen.
Van Lieshout pakte in december in Tokio ook al brons.
Brons voor De Wit
Frank de Wit keert ook terug met een bronzen medaille uit Bakoe. De Heemskerker was in de klasse tot 81 kilogram na twee overwinningen door de voor Bahrein uitkomende Askerbii Gerbekov verwezen naar de herkansingen. Daarin was hij eerst te sterk voor de Oostenrijker Wachid Borchasvili. Om de bronzen medaille nam hij het vervolgens op tegen diens oudere broer Shamil Borchasvili. De Wit won na ingrijpen van de videoscheidsrechter op ippon. Eerder had hij in oktober in Abu Dhabi het zilver gepakt.
Kim Polling greep naast het brons in de klasse tot 70 kilogram. De geboren Groningse versloeg in de herkansingen Shokhista Nazarova uit Oezbekistan. In de strijd om een bronzen plak was de Griekse Elisavet Teltsidou vervolgens op ippon te sterk.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
1 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
15 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
19 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
22 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geleden