Brons judoka Van Lieshout in Bakoe na zege op Van den Berg
BAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft op het Grand Slam van Bakoe het brons gepakt in de klasse -63 kilogram. Dat deed de tweevoudig wereldkampioene bij de junioren door haar landgenote en concurrent om een olympisch ticket Geke van den Berg op ippon te verslaan.
Van Lieshout (21) had in de hoofdstad van Azerbeidzjan de halve finales bereikt waarin ze in de golden score verloor van de Oostenrijkse Lubjana Piovesana. Daarna trof de Brabantse in de strijd om het brons de zeven jaar oudere Van den Berg. Die was na twee overwinningen door de Canadese Catherine Beauchemin-Pinard naar de herkansingen verwezen waarin ze vervolgens de Cubaanse Maylin Del Toro Carvajal had verslagen.
Van Lieshout pakte in december in Tokio ook al brons.
Brons voor De Wit
Frank de Wit keert ook terug met een bronzen medaille uit Bakoe. De Heemskerker was in de klasse tot 81 kilogram na twee overwinningen door de voor Bahrein uitkomende Askerbii Gerbekov verwezen naar de herkansingen. Daarin was hij eerst te sterk voor de Oostenrijker Wachid Borchasvili. Om de bronzen medaille nam hij het vervolgens op tegen diens oudere broer Shamil Borchasvili. De Wit won na ingrijpen van de videoscheidsrechter op ippon. Eerder had hij in oktober in Abu Dhabi het zilver gepakt.
Kim Polling greep naast het brons in de klasse tot 70 kilogram. De geboren Groningse versloeg in de herkansingen Shokhista Nazarova uit Oezbekistan. In de strijd om een bronzen plak was de Griekse Elisavet Teltsidou vervolgens op ippon te sterk.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
17 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
19 uur geleden