Brons judoka Korrel in Grand Slam Tokio
TOKIO (ANP) - De Nederlandse judoploeg heeft de op de laatste dag van de Grand Slam van Tokio twee bronzen medailles bemachtigd. Michael Korrel won de medaille in de klasse tot 100 kilogram, Joanne van Lieshout pakt de plak in de klasse tot 63 kilogram.
Korrel won de medaille na een lang gevecht met Gonchigsuren Batkhuyag uit Mongolië. Pas in de extra tijd wist Korrel een waza-ari te scoren. Het was al zijn derde medaille op een grand slam dit jaar. Korrel won goud in Parijs en zilver in Tel Aviv.
De Europees kampioen van 2022 bereikte de strijd om het brons door in de herkansingen te winnen van de Japanner Aaron Wolf. Een andere Japanner, Dota Arai, had hem afgehouden van een plek in de halve finales.
Van Lieshout
De 21-jarige Van Lieshout nam in de strijd om het brons haar Portugese tegenstander Barbara Timo in een armklem en won daarmee met een ippon. De tweevoudig wereldkampioene bij de junioren miste rechtstreekse plaatsing voor de halve finales na een nederlaag tegen de Japanse Kirari Yamaguchi, maar herstelde zich in de herkansing met een zege op de Canadese Catherine Beauchemin-Pinard.
Guusje Steenhuis reikte in de klasse tot 78 kilogram tot de herkansingen, maar daarin verloor ze van de Japanse Mizuki Sugimura en was de kans op een bronzen medaille verkeken.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
17 uur geleden