Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brons judoka Korrel in Grand Slam Tokio

Brons judoka Korrel in Grand Slam Tokio

TOKIO (ANP) - De Nederlandse judoploeg heeft de op de laatste dag van de Grand Slam van Tokio twee bronzen medailles bemachtigd. Michael Korrel won de medaille in de klasse tot 100 kilogram, Joanne van Lieshout pakt de plak in de klasse tot 63 kilogram.

Korrel won de medaille na een lang gevecht met Gonchigsuren Batkhuyag uit Mongolië. Pas in de extra tijd wist Korrel een waza-ari te scoren. Het was al zijn derde medaille op een grand slam dit jaar. Korrel won goud in Parijs en zilver in Tel Aviv.

De Europees kampioen van 2022 bereikte de strijd om het brons door in de herkansingen te winnen van de Japanner Aaron Wolf. Een andere Japanner, Dota Arai, had hem afgehouden van een plek in de halve finales.

Van Lieshout

De 21-jarige Van Lieshout nam in de strijd om het brons haar Portugese tegenstander Barbara Timo in een armklem en won daarmee met een ippon. De tweevoudig wereldkampioene bij de junioren miste rechtstreekse plaatsing voor de halve finales na een nederlaag tegen de Japanse Kirari Yamaguchi, maar herstelde zich in de herkansing met een zege op de Canadese Catherine Beauchemin-Pinard.

Guusje Steenhuis reikte in de klasse tot 78 kilogram tot de herkansingen, maar daarin verloor ze van de Japanse Mizuki Sugimura en was de kans op een bronzen medaille verkeken.

Meer uit Sport

Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede op 3 seconden, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde op 5 seconden en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

11 minuten geleden
Golfer Luiten overweegt ontslag caddie na slechte ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten overweegt na een slechte derde ronde op het KLM Open zijn caddie nog tijdens het toernooi te vervangen. De tweevoudig winnaar zakte op The International in Badhoevedorp ver weg in het klassement na een ronde van 75 slagen (4 boven het baangemiddelde).

24 minuten geleden
Verstappen rijdt vijfde tijd in derde vrije training Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.

1 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot wint voor zesde keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.

3 uur geleden
Basketballers New York Knicks winnen opnieuw in NBA-finale

SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).

7 uur geleden
Golfer Luiten zakt weg na mindere tweede ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.

18 uur geleden
Zieke Arnaldi meldt zich af voor halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.

21 uur geleden