Bronnen: zorgen tv-zenders over Gazprom-reclames Champions League
NYON (ANP/BLOOMBERG) - Televisiezenders die Champions Leaguewedstrijden uitzenden, willen van de UEFA weten of zij woensdagavond reclames van Gazprom moeten laten zien. Dat Russische gasbedrijf is een van de grootste sponsoren van de hoogste Europese clubcompetitie, maar zenders twijfelen vanwege de spanningen rond Rusland en Oekraïne of zij reclames ervan moeten tonen aan kijkers. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.
Volgens die ingewijden zou de Europese voetbalbond UEFA, die de Champions League organiseert, woensdag nog met duidelijkheid kunnen komen. Onder andere zendergroep BT Sport, die de Champions League in het Verenigd Koninkrijk uitzendt, heeft gezegd "bezorgd" te zijn over de mogelijke reactie bij kijkers op de reclames van Gazprom.
Ajax speelt woensdag om 21.00 uur bij Benfica de heenwedstrijd in de achtste finales van het toernooi. Atlético Madrid neemt het thuis op tegen Manchester United.
Spanningen tussen Oekraïne en Rusland zijn hoog opgelopen. Moskou erkende maandag de onafhankelijkheid van de afvallige pro-Russische regio's Donetsk en Loehansk in het oosten van Oekraïne. Oekraïne vreest voor een Russische invasie.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
9 uur geleden