Bronnen: zorgen tv-zenders over Gazprom-reclames Champions League
NYON (ANP/BLOOMBERG) - Televisiezenders die Champions Leaguewedstrijden uitzenden, willen van de UEFA weten of zij woensdagavond reclames van Gazprom moeten laten zien. Dat Russische gasbedrijf is een van de grootste sponsoren van de hoogste Europese clubcompetitie, maar zenders twijfelen vanwege de spanningen rond Rusland en Oekraïne of zij reclames ervan moeten tonen aan kijkers. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.
Volgens die ingewijden zou de Europese voetbalbond UEFA, die de Champions League organiseert, woensdag nog met duidelijkheid kunnen komen. Onder andere zendergroep BT Sport, die de Champions League in het Verenigd Koninkrijk uitzendt, heeft gezegd "bezorgd" te zijn over de mogelijke reactie bij kijkers op de reclames van Gazprom.
Ajax speelt woensdag om 21.00 uur bij Benfica de heenwedstrijd in de achtste finales van het toernooi. Atlético Madrid neemt het thuis op tegen Manchester United.
Spanningen tussen Oekraïne en Rusland zijn hoog opgelopen. Moskou erkende maandag de onafhankelijkheid van de afvallige pro-Russische regio's Donetsk en Loehansk in het oosten van Oekraïne. Oekraïne vreest voor een Russische invasie.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
9 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
18 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
21 uur geleden