Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: winterklaar maken Duitse kernreactoren kost miljoenen

Bronnen: winterklaar maken Duitse kernreactoren kost miljoenen

BERLIJN (ANP) - Het klaarmaken van twee Duitse kernreactoren voor langer gebruik in de winter gaat wel 100 miljoen euro kosten. Dat zeggen bronnen met kennis van de zaak tegen persbureau Bloomberg. De twee reactoren zouden eigenlijk voor het einde van dit jaar stilgelegd worden, maar vanwege de energiecrisis kunnen ze langer in gebruik blijven.

Het gaat daarbij om de in het zuiden van Duitsland gelegen kernreactoren Isar-2 van energiebedrijf E.ON en Neckarwestheim-2 van energieleverancier EnBW. De Duitse minister van Economische Zaken Robert Habeck neemt voor het einde van dit jaar een besluit of de reactoren langer doorgaan, maar E.ON en EnBW zijn al begonnen met voorbereidingen zoals extra onderhoud. De kosten voor die technische voorbereidingen en het benodigde personeel komen voor elke reactor uit op circa 50 miljoen euro, aldus de bronnen.

E.ON en EnBW zouden graag compensatie zien voor die voorbereidingskosten, of de reactoren nou langer doorgaan of niet. De Duitse energietoezichthouder Bundesnetzagentur is bezig inschattingen te maken over de compensatie voor de energiebedrijven. Er gaan in Duitsland ook stemmen op om stilgelegde kernreactoren weer op te starten om zo de hoge energieprijzen tegen te gaan.

Meer uit Financieel

Nieuwe baan of start eigen bedrijf minder vaak reden voor ontslag

DEN HAAG (ANP) - Minder mensen namen in 2025 afscheid van hun baan doordat zij een nieuwe baan hadden of een eigen bedrijf startten. In plaats daarvan lagen vooral faillissementen, bezuinigingen, reorganisaties of arbeidsconflicten vaker aan de basis van een vertrek bij een werkgever. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

14 minuten geleden
Meta verwijdert kritische video Roel Maalderink over AI-bril

AMSTERDAM (ANP) - Meta heeft een video verwijderd waarin programmamaker Roel Maalderink en de digitale burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom kritiek uiten op de AI-brillen van het bedrijf.

2 uur geleden
AI-bazen beloven VN-Veiligheidsraad voorzichtigheid met AI

NEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".

7 uur geleden
Tot vier jaar cel geëist tegen Drentenaren voor oplichten Amazon

ASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.

8 uur geleden
Wall Street in de min door stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.

8 uur geleden
Top techbedrijven probeert zorgen over datacenters weg te nemen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.

10 uur geleden
VS werken aan tijdelijk exportverbod op diesel, meldt Politico

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.

10 uur geleden