Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: VS praten met Qatar over leveringen gas aan Europa

Bronnen: VS praten met Qatar over leveringen gas aan Europa

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering voert gesprekken met Qatar over leveringen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan Europa als Rusland Oekraïne zou binnenvallen en daardoor Europese tekorten aan gas ontstaan. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is hier overleg over tussen Qatar en functionarissen van de regering van president Joe Biden.

Qatar is een van de belangrijkste producenten van lng ter wereld. De Golfstaat verkoopt het overgrote deel van zijn lng aan Aziatische landen. Maar ongeveer 5 procent van het gas van Qatar gaat naar Europa.

De regering-Biden praat nu met Qatar over verhoogde leveringen aan Europa als door een Russische invasie van Oekraïne de gasleveringen vanuit Rusland zouden dalen of worden verstoord. Rusland is goed voor meer dan 40 procent van de Europese gasvoorziening en ongeveer een derde van dat gas wordt vervoerd via pijpleidingen door Oekraïne. In Europa zijn er daardoor grote zorgen over gastekorten. Ook zou Moskou de gaskraan naar Europa kunnen dichtdraaien als er harde westerse sancties worden opgelegd.

Biden zou de Qatarese leider emir Tamim bin Hamad al-Thani willen uitnodigen voor een spoedige ontmoeting in het Witte Huis om over de kwestie te praten, aldus de ingewijden. Ook zou de Amerikaanse regering met andere landen praten over gasleveringen aan Europa.

Meer uit Financieel

Schaarste Nexperia-chips raakt Duitse toeleverancier automakers

FRIEDRICHSHAFEN (ANP) - Een belangrijke toeleverancier voor de auto-industrie verlaagt zijn productietempo door een tekort aan chips door de crisis rond Nexperia, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het Duitse concern ZF Friedrichshafen zou bij zijn belangrijkste fabriek voor elektrische aandrijflijnen ploegendiensten hebben geschrapt.

16 minuten geleden
Inflatie eurozone daalt licht naar 2,1 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in oktober licht gedaald naar 2,1 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In september liep de inflatie in het eurogebied nog op tot 2,2 procent, van 2 procent in augustus.

1 uur geleden
AFM geeft accountantskantoor Forvis Mazars boete om examenfraude

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft accountantskantoor Forvis Mazars een boete van 446.000 euro gegeven. Medewerkers hebben examenfraude gepleegd door bijvoorbeeld onderling antwoorden te delen of examens samen te maken.

1 uur geleden
Nexperia schort levering wafers aan Chinese assemblagefabriek op

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Nederlandse chipfabrikant Nexperia heeft de levering van wafers aan zijn Chinese assemblagefabriek opgeschort, staat in een brief aan klanten die persbureau Reuters heeft ingezien. De stap zou de zorgen van autofabrikanten over gestaakte chipleveringen kunnen vergroten. Wafers zijn belangrijk voor het maken van chips.

2 uur geleden
Muziekgroep UMG stijgt in licht lagere AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) stond vrijdag bij de stijgers op de Amsterdamse beurs. Het grootste muziekconcern ter wereld, waarvan het hoofdkantoor in Hilversum staat, boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Volgens het bedrijf verkochten onder anderen de popsterren Taylor Swift en Sabrina Carpenter en muziek uit de populaire film KPop Demon Hunters goed. De omzet uit fysieke albums steeg met ruim 18 procent. Dat kwam onder meer door het nieuwe album van Taylor Swift, dat begin oktober uitkwam. Het aandeel won ruim 1 procent.

3 uur geleden
Nvidia-baas sluit deals in Zuid-Korea

SEOUL (ANP) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia heeft in Zuid-Korea deals gesloten om aan grote bedrijven in het land te kunnen leveren, waaronder Samsung en Hyundai. De overeenkomsten die zijn bemiddeld met de Zuid-Koreaanse overheid maken het mogelijk meer dan 260.000 chips te verstrekken om Koreaanse AI-projecten een boost te geven. Hoeveel geld hiermee is gemoeid, is niet naar buiten gebracht.

3 uur geleden
FNV en aannemers: schrappen ID-pas bouwplaatsen is onbegrijpelijk

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV en brancheorganisatie Aannemersfederatie Nederland vinden het "onbegrijpelijk" dat het demissionaire kabinet stopt met de invoering van een verplichte ID-pas voor werknemers op bouwplaatsen. Het plan uit 2015 komt voort uit de cao voor de bouw en infra en was bedoeld om schijnconstructies en misstanden in de bouw aan te pakken. Demissionair minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Mariëlle Paul maakte donderdag bekend de verplichte digitale registratie niet in te voeren.

3 uur geleden