Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: VS praten met Qatar over leveringen gas aan Europa

Bronnen: VS praten met Qatar over leveringen gas aan Europa

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering voert gesprekken met Qatar over leveringen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan Europa als Rusland Oekraïne zou binnenvallen en daardoor Europese tekorten aan gas ontstaan. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is hier overleg over tussen Qatar en functionarissen van de regering van president Joe Biden.

Qatar is een van de belangrijkste producenten van lng ter wereld. De Golfstaat verkoopt het overgrote deel van zijn lng aan Aziatische landen. Maar ongeveer 5 procent van het gas van Qatar gaat naar Europa.

De regering-Biden praat nu met Qatar over verhoogde leveringen aan Europa als door een Russische invasie van Oekraïne de gasleveringen vanuit Rusland zouden dalen of worden verstoord. Rusland is goed voor meer dan 40 procent van de Europese gasvoorziening en ongeveer een derde van dat gas wordt vervoerd via pijpleidingen door Oekraïne. In Europa zijn er daardoor grote zorgen over gastekorten. Ook zou Moskou de gaskraan naar Europa kunnen dichtdraaien als er harde westerse sancties worden opgelegd.

Biden zou de Qatarese leider emir Tamim bin Hamad al-Thani willen uitnodigen voor een spoedige ontmoeting in het Witte Huis om over de kwestie te praten, aldus de ingewijden. Ook zou de Amerikaanse regering met andere landen praten over gasleveringen aan Europa.

Meer uit Financieel

Syrisch staatsbedrijf: we hebben grote reserves aan olie en gas

LONDEN (ANP) - Syrië heeft grote onontgonnen voorraden aan olie en gas en is van plan om de westerse oliebedrijven Chevron, ConocoPhillips, TotalEnergies en Eni vergunningen te geven om naar die reserves te zoeken. Dat heeft het hoofd van het Syrische staatsoliebedrijf gezegd in een interview met zakenkrant Financial Times.

1 uur geleden
Moederbedrijf MediaMarkt profiteert van groter onlinemarktaandeel

DÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het Duitse moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft het twaalfde kwartaal op rij winstgevende groei laten zien. Volgens topman Kai-Ulrich Deissner steeg het onlinemarktaandeel van zijn bedrijf in de feestdagenperiode daarbij tot een recordniveau. Hij heeft de indruk dat eerdere investeringen zich uitbetalen en dat zijn meer dan duizend winkels en websites goed op elkaar aansluiten.

2 uur geleden
EU wil bedrijfsregistratie in hele Unie in 48 uur mogelijk maken

STRAATSBURG (ANP) - Het moet mogelijk worden voor Europese ondernemers om binnen 48 uur hun bedrijf in elke EU-lidstaat te registreren. Dat voornemen staat in een plan van de Europese Commissie om obstakels binnen de interne markt van de EU te verwijderen, aldus voorzitter Ursula von der Leyen in het Europees Parlement.

2 uur geleden
AEX opent hoger, Ahold Delhaize en Heineken stijgen na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met winst geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de plus van een dag eerder. Supermarktconcern Ahold Delhaize en bierbrouwer Heineken kwamen met cijfers en gingen daarop flink omhoog. Uitzender Randstad en ABN AMRO openden eveneens de boeken en werden juist lager gezet.

2 uur geleden
Omzetgroei moederbedrijf Albert Heijn afgeremd door zwakke dollar

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft in het vierde kwartaal van vorig jaar flink last gehad van de gedaalde waarde van de dollar. De omzet groeide met minder dan 1 procent door nadelige valutaeffecten.

3 uur geleden
ABN AMRO op dreef met grote reorganisatie: al 1500 banen weg

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was in 2025 op dreef met de grote reorganisatie bij de bank, waarmee topvrouw Marguerite Bérard het concern winstgevender wil maken. Per saldo zijn al zo'n 1500 voltijdsmedewerkers vertrokken. Dat komt neer op circa 30 procent van de 5200 banen die tot en met 2028 worden geschrapt.

4 uur geleden
Uitzender Randstad kampt met dalende Europese omzet, groeit in VS

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar een lagere omzet geboekt. Daarbij had het bedrijf het vooral lastig op de Europese markt, waar de opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland aanzienlijk daalden. Op de Noord-Amerikaanse markt groeide Randstad juist weer licht.

4 uur geleden