Bronnen: VS gaan Russische vliegtuigen verbieden
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan Russische vliegtuigen verbieden in het Amerikaanse luchtruim te komen vanwege de oorlog in Oekraïne. Dat melden bronnen bij de Amerikaanse overheid en luchtvaartindustrie aan persbureau Reuters. Mogelijk gaat president Joe Biden dat verbod aankondigen in zijn State of the Union.
Ook zouden de VS een verbod gaan opleggen voor vluchten vanuit het Amerikaanse luchtruim naar Rusland. Eerder op de dag maakte de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij United Airlines bekend niet meer naar Rusland te vliegen, waarmee het voorbeeld wordt gevolgd van andere maatschappijen als American Airlines en Delta Air Lines.
Verder zou vliegtuigbouwer Boeing plannen hebben om onderhoudsdiensten voor Russische luchtvaartmaatschappijen stil te gaan leggen.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsproducent Signify heeft de omzet in het derde kwartaal van 2025 zien dalen. Ook de nettowinst nam af. De nieuwe topman As Tempelman sprak van "uitdagende marktomstandigheden, met een zwakke vraag en prijsdruk in Europa en een tragere Amerikaanse markt dan verwacht". Door de zwakkere Amerikaanse markt en een verdere vraagkrimp bij het onderdeel dat componenten maakt voor andere bedrijven werd Signify ook negatiever over de omzet dit jaar.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is omhooggeschoten na het aankondigen van sancties door de Verenigde Staten tegen de grootste Russische olieproducenten. Dit is de recentste zet van de Trump-regering om president Vladimir Poetin onder druk te zetten om te onderhandelen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Banken hebben hun achterstanden met girale betalingen weggewerkt. Dat betekent dat bijvoorbeeld salarisstortingen die voor donderdag op de planning stonden, allemaal goed moeten zijn verwerkt. Dat heeft de Betaalvereniging Nederland donderdagavond laten weten. "Alle achterstanden zijn inmiddels weggewerkt en girale betalingen lopen weer op schema."
9 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google en AI-bedrijf Anthropic versterken hun samenwerking. Google gaat tot 1 miljoen van zijn gespecialiseerde AI-chips leveren aan Anthropic. Dat moet Anthropic veel meer rekencapaciteit bieden en Google's positie versterken als grote investeerder en belangrijke infrastructuurleverancier in de race voor betere AI-modellen. Met de overeenkomst, die donderdag werd aangekondigd, zijn naar schatting vele miljarden dollars gemoeid.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beursgraadmeters zijn donderdag gedurende de handelssessie verder opgelopen. Op Wall Street werd gereageerd op de aankondiging dat president Donald Trump 30 oktober zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping ontmoet. Trump heeft eerder gezegd dat directe gesprekken met Xi de beste manier zijn om onderlinge meningsverschillen op te lossen.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell is in het Verenigd Koninkrijk aangeklaagd voor zijn rol in het ontstaan van orkaan Odette op de Filipijnen. Een groep van 67 Filipino's claimt dat het olie- en gasbedrijf met zijn CO2-uitstoot de extreme weersomstandigheden mogelijk heeft gemaakt en daarmee in feite verantwoordelijk is voor de verwoestende storm die de Filipijnen op 16 december 2021 trof. Destijds kwamen meer dan vierhonderd mensen om het leven en werden miljoenen dakloos.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump stelt het gehele Arctic National Wildlife Refuge open voor olie- en gaswinning. Daarmee wordt een besluit van de regering-Biden teruggedraaid die het natuurgebied juist had afgesloten.
10 uur geleden