Bronnen: voorstel voor terugkeer 150.000 Gazanen naar Noord-Gaza
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft zich bij onderhandelingen over een bestand in Gaza bereid getoond om 150.000 Palestijnen te laten terugkeren naar het noorden van de Gazastrook. Dat zeggen twee anonieme Israëlische functionarissen tegen persbureau Reuters.
Zo'n terugkeer van ontheemde Palestijnen maakt deel uit van een Amerikaans voorstel en zou niet gepaard gaan met veiligheidscontroles, zeggen de bronnen. Hamas zou als tegenprestatie een lijst moeten overhandigen met vrouwelijke, oude en zieke gijzelaars die nog in leven zijn. Volgens de ingewijden denkt Israël overigens dat die Palestijnse groep nog geen deal wil sluiten.
De onderhandelingen over een bestand worden momenteel gevoerd in Egypte. Hamas gaf dinsdag aan een nieuw voorstel onvoldoende te vinden, maar zei ook het verder te willen bestuderen. Het zal dan later inhoudelijk reageren tegenover de bemiddelaars.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.
43 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.
44 minuten geledenMANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.
6 uur geleden