Bronnen: voorstel voor terugkeer 150.000 Gazanen naar Noord-Gaza
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft zich bij onderhandelingen over een bestand in Gaza bereid getoond om 150.000 Palestijnen te laten terugkeren naar het noorden van de Gazastrook. Dat zeggen twee anonieme Israëlische functionarissen tegen persbureau Reuters.
Zo'n terugkeer van ontheemde Palestijnen maakt deel uit van een Amerikaans voorstel en zou niet gepaard gaan met veiligheidscontroles, zeggen de bronnen. Hamas zou als tegenprestatie een lijst moeten overhandigen met vrouwelijke, oude en zieke gijzelaars die nog in leven zijn. Volgens de ingewijden denkt Israël overigens dat die Palestijnse groep nog geen deal wil sluiten.
De onderhandelingen over een bestand worden momenteel gevoerd in Egypte. Hamas gaf dinsdag aan een nieuw voorstel onvoldoende te vinden, maar zei ook het verder te willen bestuderen. Het zal dan later inhoudelijk reageren tegenover de bemiddelaars.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - Nu de klimaattop in Belém in de slotfase zit, spitsen de discussies tussen landen zich steeds meer toe op fossiele brandstoffen en klimaatadaptatie. Tientallen landen en de EU willen concretere afspraken maken over het verminderen van de afhankelijkheid van olie, gas en steenkool. Ontwikkelingslanden verhogen de druk om meer geld vrij te maken voor aanpassingen aan klimaatverandering. Ze wijzen erop dat vooral zuidelijke landen nu al te maken hebben met ingrijpende gevolgen.
59 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.
3 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.
5 uur geleden