Bronnen: voorlopig akkoord OPEC+ over opvoeren olieproductie
WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ heeft een principeakkoord bereikt om de olieproductie in september te verhogen, meldden ingewijden aan persbureaus Bloomberg en Reuters. Het zou gaan om een verhoging van 548.000 vaten per dag. Het verder openzetten van de oliekraan kan ertoe leiden dat de olieprijzen dalen en daarmee ook de prijzen aan de Nederlandse pomp.
Een definitief besluit wordt later op zondag verwacht. Het aantal vaten is vergelijkbaar met de doelstelling die eerder voor augustus werd bepaald. De OPEC+, die wordt geleid door Saudi-Arabië en Rusland, had de olieproductie eerder juist beperkt om de markt te ondersteunen.
De organisatie heeft echter een ommezwaai gemaakt om marktaandeel terug te winnen. Zo staan leveringen uit Rusland onder druk doordat de Verenigde Staten aandringen bij India om te stoppen met het kopen van Russische olie. Sancties van de Europese Unie hebben er bovendien toe geleid dat Indiase staatsraffinaderijen hun olie-aankoop uit Rusland hebben opgeschort.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Werkgevers die de pensioenen voor hun personeel regelen bij verzekeraars of premiepensioeninstellingen, moeten haast maken met de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel. De transitie bij deze categorie pensioenen gaat nog te langzaam, stelt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in een voortgangsrapport.
8 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Nederlanders hebben voor het eerst in drie jaar minder hypotheken aangevraagd, meldt De Hypotheker. Uit cijfers van de hypotheekadviseur komt naar voren dat in het afgelopen kwartaal 3 procent minder aanvragen zijn gedaan dan een jaar geleden. Vooral voor bijvoorbeeld het verbouwen of verduurzamen van een woning zijn minder verzoeken gedaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag met een klein verlies gesloten, waarmee de beurs in Amsterdam uit de toon viel tussen andere Europese beurzen. Daar bouwden de graadmeters hun winsten juist uit na nieuws over een zwakker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Die verkleinen mogelijk de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in het tweede kwartaal een kwart meer auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee toont de fabrikant van elektrische auto's, geleid door Elon Musk, herstel na een forse daling van de verkopen vorig jaar.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met winsten begonnen. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in juni 57.000 banen bijgekomen. Dat was veel minder dan verwacht.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV heeft de afgelopen maanden loonsverhogingen van gemiddeld 3,4 procent weten af te spreken in nieuwe cao's. Dat is wel duidelijk lager dan de eis van 6 procent waarop de grootste vakbond van Nederland sinds december mikt. FNV-bestuurslid Jacqie van Stigt gaf donderdag in een tussentijdse evaluatie van het cao-seizoen toe dat er nog wel stappen zijn te zetten.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - Slijterijketen Gall & Gall heeft een akkoord met vakbond CNV gesloten over een nieuwe cao. Het akkoord komt na meerdere stakingen door personeel van Gall & Gall, waardoor winkels dicht bleven.
5 uur geleden