Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: voldoende bewijs tegen Hunter Biden voor vervolging

Bronnen: voldoende bewijs tegen Hunter Biden voor vervolging

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse rechercheurs die onderzoek doen naar Hunter Biden, de zoon van president Joe Biden, zien voldoende bewijs om hem te vervolgen. Dat meldt The Washington Post op basis van ingewijden. Hunter Biden zou aangeklaagd kunnen worden voor belastingfraude en het geven van een valse verklaring met betrekking tot een wapenaankoop.

Het is nu aan justitie van de staat Delaware om Biden al dan niet te vervolgen. De topaanklager is daar David C. Weiss, die zijn plek te danken heeft aan toenmalig president Donald Trump. Een woordvoerder van Weiss wil tegenover de Amerikaanse krant niet reageren op de zaak.

Het onderzoek naar Hunter loopt al jaren. Trump gebruikte het vaak als munitie tegen Joe Biden en de Democraten tijdens de campagne voor de presidentsverkiezingen van 2020. Het onderzoek richtte zich in eerste instantie op Hunters financiën met betrekking tot zijn werkzaamheden in het buitenland en zijn consultancywerk.

Zorgvuldigheid

Op den duur werd vooral onderzocht of Hunter wel al zijn inkomsten had opgegeven en of hij had gelogen over zijn drugsgebruik bij de aankoop van een wapen in 2018.

De advocaat van Hunter Biden laat in reactie weten ervan uit te gaan dat de aanklagers het bewijs zorgvuldig wegen. Ook zegt de advocaat dat de degenen die nu uit het onderzoek hebben gelekt, strafbaar zijn. Hij wil dat daar een onderzoek naar komt.

Hunter, Joe's enige overlevende kind met zijn eerste vrouw, geldt mede vanwege zijn alcohol- en drugsverslaving in het verleden als enfant terrible. In december 2020 erkende Hunter dat er een onderzoek naar hem loopt. Hij zei destijds de kwestie zeer serieus te nemen en was ervan overtuigd dat een "professionele en objectieve beoordeling" zal aantonen dat hij zijn zaken op een legale en gepaste manier heeft afgehandeld.

Meer uit Buitenland

Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

4 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

4 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

5 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

5 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

6 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

7 uur geleden
Duizenden Kosovaren demonstreren tegen veroordeling oud-president

PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden Kosovaren hebben in de hoofdstad Pristina gedemonstreerd tegen de veroordeling van oud-president Hashim Thaçi. Het Kosovotribunaal legde hem woensdag 25 jaar gevangenisstraf op voor oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië in de jaren 90.

7 uur geleden