Bronnen: Turkije sluit deal met BYD voor bouw stekkerautofabriek
ANKARA (ANP) - Turkije kondigt naar verwachting maandag een deal aan met de Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Het zou gaan om het bouwen van een nieuwe fabriek in Turkije ter waarde van 1 miljard dollar.
De Turkse president Recep Tayyip Erdogan zou de overeenkomst bekendmaken tijdens een bijeenkomst in de Turkse provincie Manisa, in het westen van het land. Dat is waar de fabriek volgens de bronnen zal worden gebouwd. De nieuwe faciliteit biedt BYD gemakkelijkere toegang tot de Europese Unie, waarmee Turkije een economisch samenwerkingsverband heeft.
De EU verhoogde donderdag de importheffingen voor Chinese elektrische auto's. Voor BYD bedraagt die strafheffing 17,4 procent. De heffingen moeten een eind maken aan de oneerlijke concurrentie die China zou bieden door eigen fabrikanten te subsidiëren.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De Britse regering wil regelgeving voor de bouw van kerncentrales grondig hervormen om versneld meer kernenergie te kunnen gebruiken. Het gaat onder andere om een afzwakking van regels voor natuurbehoud, wat kritiek oogst.
24 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet overwegen fracking toe te staan om de energieprijzen te drukken en de afhankelijkheid van energie uit het buitenland te verminderen. Dat schrijven economische adviseurs van de Duitse minister van Economie Katherina Reiche in een rapport over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de Duitse energiemarkt.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is begonnen met een tweede onderzoek naar oneerlijke handelspraktijken van handelspartners dat de weg vrij moet maken voor nieuwe importheffingen. In het nieuwe onderzoek naar zestig landen wordt gekeken of ze wel genoeg doen om dwangarbeid te voorkomen. De Europese Unie, China, Japan, Zuid-Korea, Canada, Mexico, India, Taiwan en het Verenigd Koninkrijk behoren tot de landen die het doelwit zijn van het onderzoek.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd bijna 10 procent meer waard door overnamespeculatie. Volgens persbureau Reuters hebben verschillende partijen interesse getoond in een overname van het bedrijf uit Duiven. Besi zou de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley hebben ingehuurd om de overnamevoorstellen te beoordelen.
3 uur geledenDUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.
4 uur geleden