Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen Syrië: Rusland trekt zich terug, maar geeft bases niet op

Bronnen Syrië: Rusland trekt zich terug, maar geeft bases niet op

TARTOUS (ANP/RTR) - Rusland trekt zijn strijdkrachten in Syrië terug van de frontlinies om zich te hergroeperen, maar Moskou wil zijn twee belangrijkste bases in het land niet opgeven na de val van president Bashar al-Assad. Dat hebben Syrische functionarissen laten weten.

Het einde van het Assad-regime, een bondgenoot van de Russen, heeft de toekomst van de Russische luchtmachtbasis in Latakia en de Russische marinebasis in Tartous aan de Middellandse Zee op losse schroeven gezet. Satellietbeelden van de luchtmachtbasis vrijdag lijken minstens twee Antonov AN-124's te tonen, een van de grootste vrachtvliegtuigen ter wereld. Minstens één toestel is inmiddels naar Libië gevlogen, zei een Syrische veiligheidsfunctionaris. Materieel wordt terug naar Moskou verscheept, en ook hooggeplaatste officieren van Assads leger zouden meevliegen.

Meer uit Buitenland

Rechtstreeks politiek overleg Israël - Libanon

NAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.

4 minuten geleden
Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

4 uur geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

5 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

6 uur geleden
Brussel: EU-lening is enige alternatief lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.

6 uur geleden
VN-mensenrechtenchef ziet onderdrukking in Oeganda toenemen

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.

7 uur geleden
Duitsland 'dicht gat in luchtafweer' met nieuw Israëlisch systeem

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.

7 uur geleden