Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: streamingsite Twitch gaat 35 procent personeel ontslaan

Bronnen: streamingsite Twitch gaat 35 procent personeel ontslaan

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Streamingsite Twitch staat op het punt om 35 procent van zijn personeelsbestand te ontslaan, wat neerkomt op ongeveer 500 medewerkers. Volgens ingewijden die spraken met persbureau Bloomberg worden de plannen mogelijk woensdag al bekendgemaakt. Vorig jaar schrapte het bedrijf, dat een platform biedt aan mensen die iets live willen uitzenden voor een publiek, ook al ruim 400 banen.

Het draaiende houden van Twitch is een dure aangelegenheid. Zo wordt maandelijks 1,8 miljard uur aan content gemaakt op de website, die dit allemaal moet ondersteunen. Daarvoor is Twitch afhankelijk van de infrastructuur van moederbedrijf Amazon, zo meldde het bedrijf eerder. Maar negen jaar na de overname door Amazon is Twitch nog steeds niet winstgevend, meldden de bronnen aan Bloomberg.

Daarbij heeft Twitch in december moeten besluiten zijn activiteiten in Zuid-Korea te stoppen, omdat deze "onbetaalbaar" zijn. Zo schreef topman Dan Clancy in een bericht op de blogpagina van Twitch dat de netwerkkosten in het land tien keer zo hoog zijn als in de meeste andere landen. "Twitch opereert in Korea met een aanzienlijk verlies en helaas is er geen uitweg voor ons bedrijf om duurzamer te draaien in dat land", legde Clancy uit.

Meer uit Financieel

EU-parlement stemt voor halvering importquotum staal

STRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.

1 uur geleden
Adverteerders verheugen zich op reclame-abonnement van Netflix

AMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn blij dat Netflix vanaf 2027 een abonnement met reclame aanbiedt in Nederland. "We zaten hier al een tijd naar uit te kijken nadat Netflix in andere landen met deze propositie kwam", zegt een woordvoerster van de bond van Adverteerders (bvA).

1 uur geleden
Maximumprijs benzine in België stijgt tot boven 2 euro per liter

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.

1 uur geleden
Meer passagiers via Schiphol ondanks oorlog in Midden-Oosten

SCHIPHOL (ANP) - Meer passagiers vlogen in april via Schiphol ten opzichte van een jaar eerder ondanks dat het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten via de luchthaven afgelopen maand is ingezakt. Luchtvaartmaatschappijen vliegen door de Iranoorlog niet van en naar verschillende bestemmingen in de Golfregio.

1 uur geleden
Gewilde nieuwe Swatch-horloges uit Nederlandse winkels gehaald

UTRECHT (ANP) - De gewilde nieuwe Royal Pop-horloges die vanaf afgelopen weekend moesten worden verkocht in drie Nederlandse winkels van Swatch, zijn uit veiligheidsoverwegingen teruggestuurd naar het hoofdkantoor. Dat heeft Swatch gemeld aan het winkelpersoneel, zegt een medewerker dinsdag in de winkel in Utrecht tegen een verslaggever van het ANP.

2 uur geleden
Nederlandse Loterij lijdt verlies na verhoging kansspelbelasting

RIJSWIJK (ANP) - Nederlandse Loterij heeft vorig jaar een miljoenenverlies geleden, tegenover ruim 30 miljoen euro winst een jaar eerder. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij, Lotto en TOTO, zegt dat een verhoging van de kansspelbelasting de belangrijkste reden is voor het nettoverlies. Ook strengere speellimieten voor onlinekansspelen, het tabaksverbod en het verbod op sportsponsoring voor onlinekansspelen hadden een negatieve invloed op de resultaten.

2 uur geleden
Beurs Iran na 80 dagen heropend voor aandelenhandel

TEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israël op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.

2 uur geleden