Bronnen: streamingsite Twitch gaat 35 procent personeel ontslaan
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Streamingsite Twitch staat op het punt om 35 procent van zijn personeelsbestand te ontslaan, wat neerkomt op ongeveer 500 medewerkers. Volgens ingewijden die spraken met persbureau Bloomberg worden de plannen mogelijk woensdag al bekendgemaakt. Vorig jaar schrapte het bedrijf, dat een platform biedt aan mensen die iets live willen uitzenden voor een publiek, ook al ruim 400 banen.
Het draaiende houden van Twitch is een dure aangelegenheid. Zo wordt maandelijks 1,8 miljard uur aan content gemaakt op de website, die dit allemaal moet ondersteunen. Daarvoor is Twitch afhankelijk van de infrastructuur van moederbedrijf Amazon, zo meldde het bedrijf eerder. Maar negen jaar na de overname door Amazon is Twitch nog steeds niet winstgevend, meldden de bronnen aan Bloomberg.
Daarbij heeft Twitch in december moeten besluiten zijn activiteiten in Zuid-Korea te stoppen, omdat deze "onbetaalbaar" zijn. Zo schreef topman Dan Clancy in een bericht op de blogpagina van Twitch dat de netwerkkosten in het land tien keer zo hoog zijn als in de meeste andere landen. "Twitch opereert in Korea met een aanzienlijk verlies en helaas is er geen uitweg voor ons bedrijf om duurzamer te draaien in dat land", legde Clancy uit.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
10 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
22 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
1 dag geleden