Bronnen: streamingsite Twitch gaat 35 procent personeel ontslaan
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Streamingsite Twitch staat op het punt om 35 procent van zijn personeelsbestand te ontslaan, wat neerkomt op ongeveer 500 medewerkers. Volgens ingewijden die spraken met persbureau Bloomberg worden de plannen mogelijk woensdag al bekendgemaakt. Vorig jaar schrapte het bedrijf, dat een platform biedt aan mensen die iets live willen uitzenden voor een publiek, ook al ruim 400 banen.
Het draaiende houden van Twitch is een dure aangelegenheid. Zo wordt maandelijks 1,8 miljard uur aan content gemaakt op de website, die dit allemaal moet ondersteunen. Daarvoor is Twitch afhankelijk van de infrastructuur van moederbedrijf Amazon, zo meldde het bedrijf eerder. Maar negen jaar na de overname door Amazon is Twitch nog steeds niet winstgevend, meldden de bronnen aan Bloomberg.
Daarbij heeft Twitch in december moeten besluiten zijn activiteiten in Zuid-Korea te stoppen, omdat deze "onbetaalbaar" zijn. Zo schreef topman Dan Clancy in een bericht op de blogpagina van Twitch dat de netwerkkosten in het land tien keer zo hoog zijn als in de meeste andere landen. "Twitch opereert in Korea met een aanzienlijk verlies en helaas is er geen uitweg voor ons bedrijf om duurzamer te draaien in dat land", legde Clancy uit.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
17 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
19 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.
21 uur geleden