Bronnen: schoten gelost bij presidentieel paleis Venezuela
CARACAS (ANP/AFP) - Bij het presidentieel paleis van Venezuela zouden maandagavond rond 20.00 uur (lokale tijd) schoten zijn gelost, meldden meerdere bronnen aan persbureau AFP. De situatie bij het paleis in hoofdstad Caracas is "onder controle", liet de Venezolaanse regering later weten. Volgens CNN was er mogelijk sprake van een "misverstand".
Beelden die CNN heeft geverifieerd, toonden volgens de zender dat de luchtafweer boven Caracas werd ingeschakeld. Ook klonken er geweerschoten. Mogelijk was dit het gevolg van onbekende drones die vlak bij het presidentieel paleis vlogen, meldde CNN. De politie zou hierop hebben geschoten, wat mogelijk tot "verwarring" bij verschillende veiligheidsdiensten leidde.
Een bron binnen het Witte Huis liet eerder al aan CNN weten dat de situatie nauwlettend in de gaten wordt gehouden, maar stelde ook dat "Amerika er niet bij betrokken is".
Bij een Amerikaanse aanval werd afgelopen weekend de Venezolaanse president Nicolás Maduro opgepakt en meegenomen naar de Verenigde Staten. Maandag werd Delcy Rodríguez, tot voor kort vicepresident, officieel geïnstalleerd als waarnemend president van Venezuela.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
5 uur geleden