Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: Rusland niet welkom bij D-dayherdenking

Bronnen: Rusland niet welkom bij D-dayherdenking

PARIJS (ANP/RTR) - Rusland wordt volgens diplomatieke bronnen niet uitgenodigd voor de D-dayherdenking in Normandië, volgende week. De organisatie had eerder al gezegd dat de Russische president Vladimir Poetin niet welkom zou zijn, maar mogelijk wel een andere vertegenwoordiger uit het land. Daar zou nu ook van afgezien zijn.

Diplomaten bij de Europese Unie hadden eerder tegen persbureau Reuters gezegd dat een aantal Europese lidstaten het ongemakkelijk zouden vinden als er Russen bij de herdenking aanwezig zouden zijn. In hoeverre dat ongemak een rol speelt bij het weren van Russische regeringsfunctionarissen is onduidelijk.

Een van de bronnen die Reuters nu aanhaalt, verwijst in een toelichting naar een citaat dat aan de voormalige Sovjetleider Jozef Stalin wordt toegeschreven. "Als er een persoon is, is er een probleem. Als er geen persoon is, is er geen probleem."

Op D-day wordt stilgestaan bij de landing van de geallieerde troepen die het begin zou inleiden van de bevrijding van West-Europa. Ook de Sovjet-Unie speelde een grote rol in het verslaan van nazi-Duitsland, zoals Rusland nog ieder jaar herdenkt op de Dag van de Overwinning. Het ongemak bij de Europese landen heeft te maken met de Russische invasie van Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Politie: meer dan 290 doden door vliegtuigongeluk Ahmedabad

AHMEDABAD (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het vliegtuigongeluk in de Indiase stad Ahmedabad is opgelopen tot 290, meldt de politie. Dat betekent dat er ook op de grond tientallen doden zijn gevallen. Er zijn ook gewonden gemeld, van wie zeker één passagier van het vliegtuig.

28 minuten geleden
Topman Air India: onderzoeken naar crash nemen tijd in beslag

AHMEDABAD (ANP) - Onderzoeken naar de vliegtuigcrash in India zullen tijd in beslag nemen. Dat laat topman Campbell Wilson van Air India weten. Hij zegt dat de luchtvaartmaatschappij de autoriteiten bijstaat bij de noodhulp en dat er een speciaal zorgteam wordt gestuurd voor extra steun.

1 uur geleden
Indiase media: inzittende van neergestorte Boeing nog in leven

AHMEDABAD (ANP) - Een van de inzittenden van het vliegtuig dat is verongelukt in India, heeft de crash overleefd. Indiase media melden dat de man is opgenomen in het ziekenhuis. Hindustan Times zegt de man zelfs gesproken te hebben. Bedrijven achter het vliegtuig spreken ook nog van gewonden.

1 uur geleden
Afzetting en ontruiming na bomdreiging op TU in Wenen

WENEN (ANP) - De Oostenrijkse politie is met veel mensen uitgerukt voor een bomdreiging op de technische universiteit van Wenen. De politie meldde na onderzoek van een verdacht pakket dat er geen gevaar is en de afzettingen worden opgeheven.

3 uur geleden
Russische militairen vrijgelaten uit Oekraïens gevangenschap

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland meldt dat een groep Russische militairen is vrijgelaten uit Oekraïense gevangenschap. Oekraïne meldde eerder al dat Rusland gewonde Oekraïners had overgedragen als onderdeel van een grote gevangenenruil.

3 uur geleden
Politie Ahmedabad meldt meer dan 200 doden na vliegtuigcrash

AHMEDABAD (ANP/RTR) - Bij het vliegtuigongeluk in de West-Indiase stad Ahmedabad zijn meer dan tweehonderd doden gevallen, meldt de lokale politie. De politiechef zei eerder al dat het erop leek dat niemand van de 242 inzittenden de crash heeft overleefd. Ook zouden op de grond slachtoffers zijn gevallen waar het toestel is neergestort.

3 uur geleden
Iran komt met nieuwe kerninstallatie na kritiek Atoomagentschap

WENEN (ANP/AFP/RTR/DPA) - Het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) heeft in een resolutie kritiek geuit op Iran voor het niet naleven van de nucleaire verplichtingen. Dat is voor het eerst in bijna twintig jaar. Mogelijk stapt de IAEA naar Veiligheidsraad van de Verenigde Naties. Iran zegt als tegenreactie juist een extra installatie voor de verrijking van uranium te openen.

3 uur geleden