Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: Poetin wil huidige frontlinies Oekraïne bevriezen

Bronnen: Poetin wil huidige frontlinies Oekraïne bevriezen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een staakt-het-vuren als de huidige frontlinies erkend worden als grenzen. Dat zeggen vier anonieme Russische bronnen tegen persbureau Reuters. Poetin zou zich eraan storen dat Oekraïne en het Westen niet tot onderhandelingen bereid zouden zijn.

Rusland is bezig met een offensief in Oekraïne en boekt terreinwinst. De Russische bronnen, die zich volgens Reuters in de top van de Russische politiek bewegen, zeggen tegen het persbureau dat hij van de gelegenheid gebruik wil maken om de oorlog te beëindigen. Als dat niet lukt, zou hij de oorlog willen voortzetten.

Poetins woordvoerder Dmitri Peskov zei gevraagd om een reactie dat Rusland wil praten en geen trek heeft in een "eeuwige oorlog". Reuters' bronnen zeggen dat de president van mening is dat de geboekte vooruitgang genoeg is om in eigen land van een overwinning te kunnen spreken. Drie van in totaal vijf bronnen zeggen bovendien dat er weer een nieuwe mobilisatie nodig zou zijn om meer grondgebied te veroveren. Daarmee zou de president zich in eigen land impopulair kunnen maken.

Volodymyr Zelensky heeft steeds gezegd dat hij niet van plan is Poetin zijn zin te geven. De Oekraïense president wil juist al het grondgebied heroveren dat aan Rusland is verloren, inclusief het schiereiland de Krim dat in 2014 door Rusland werd geannexeerd. Westerse landen, waaronder Nederland, zeggen dat het aan Oekraïne is om te bepalen onder welke voorwaarden gesproken kan worden over een vrede of een bestand.

Meer uit Buitenland

FT: Golfstaten maandag in gesprek met Iran over Straat van Hormuz

MUSCAT (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zes Golfstaten praten maandag met hun Iraanse ambtgenoot over scheepvaart door de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Financial Times.

1 uur geleden
Republikeinen zetten Vance in de spotlight, Trump sluit af

DALLAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres de centrale toespraak gehouden. Daarin zette hij de traditionele familie centraal en haalde hij uit naar de "gestoorde" Democraten. Ook vroeg hij Republikeinse stemmers niet af te haken als zij het niet eens zijn met een deel van het beleid van de regering-Trump.

1 uur geleden
Celstraffen voor organisatoren Tiananmenherdenking Hongkong

HONGKONG (ANP/AFP) - Drie activisten van een organisatie die in Hongkong jaarlijks een publieke herdenking hield voor het Tiananmenprotest van 1989, zijn veroordeeld tot jarenlange celstraffen.

2 uur geleden
Vance staat stil bij moord op Charlie Kirk tijdens partijcongres

DALLAS (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres in Dallas in zijn speech Charlie Kirk herdacht. Het was donderdag een jaar geleden dat de conservatieve activist werd vermoord.

3 uur geleden
Israël claimt verwoesting tunnelcomplex Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.

11 uur geleden
Canada komt met miljoenenpakket aan steun voor Oekraïne

CALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.

12 uur geleden
Trump belooft miljoen Amerikanen compensatie voor Obamacare

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.

15 uur geleden