Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: Poetin oppert Moskou als locatie voor vredesoverleg

Bronnen: Poetin oppert Moskou als locatie voor vredesoverleg

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische leider Vladimir Poetin heeft voorgesteld vredesoverleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky te houden in de Russische hoofdstad Moskou. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau AFP.

Poetin deed het voorstel naar verluidt toen hij maandag belde met de Amerikaanse president Donald Trump. Die wil vrede in Oekraïne en ontving Zelensky en andere Europese leiders in het Witte Huis om dat te bespreken.

Het idee om in Moskou bijeen te komen zou vervolgens ook aan Zelensky zijn voorgelegd. Die zou duidelijk hebben gemaakt daar niets voor te voelen.

Staakt-het-vuren

Wanneer de leiders elkaar gaan treffen is nog onduidelijk. De Russische minister van Buitenlandse Zaken benadrukte volgens persbureau TASS dat dergelijke bijeenkomsten uiterst zorgvuldig voorbereid moeten worden.

De strijd in Oekraïne gaat ondertussen door. Trump wilde eerder nog een staakt-het-vuren, maar liet die eis los nadat hij Poetin persoonlijk had gesproken in Alaska.

Meer uit Buitenland

EU-lidstaten onderhandelen hele nacht door over klimaatdoel 2040

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten gaan de rest van de nacht verder onderhandelen over het klimaatdoel voor 2040, laat een woordvoerder van de Deense delegatie weten. De landen zijn het nog niet eens over een akkoord om de uitstoot in 2040 met 90 procent te hebben teruggedrongen ten opzichte van 1990.

16 minuten geleden
Trump: voedselhulp pas hervat als shutdown voorbij is

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse voedselhulpprogramma voor minderbedeelden (SNAP) zal pas weer worden opgestart als de 'shutdown' voorbij is. Dat zegt president Donald Trump, die opnieuw naar de Democraten wijst als aanstichter van de politieke impasse in het land.

8 uur geleden
Noord-Korea zond afgelopen maanden 5000 militairen naar Rusland

SEOUL (ANP/RTR/DPA) - Noord-Korea heeft sinds september zo'n 5000 militairen naar Rusland gestuurd. Dat zegt een Zuid-Koreaanse parlementariër na een briefing van de inlichtingendiensten in dat land. Het gaat om zogenoemde constructiegenies, bouwspecialisten, die Rusland moeten helpen met de "wederopbouw van infrastructuur". Ook zouden er tekenen zijn dat Noord-Korea meer militairen opleidt en zich voorbereidt om meer militairen te sturen.

10 uur geleden
EU-buitenlandchef: uitbreiding EU is geopolitieke investering

BRUSSEL (ANP) - Uitbreiding van de Europese Unie is een prioriteit voor de Europese Commissie en een "geopolitieke investering", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag. "De grootschalige invasie van Rusland in Oekraïne en de geopolitieke verschuivingen maken de argumenten voor uitbreiding overduidelijk." De Commissie wil echter geen concessies doen en biedt geen sluiproutes aan landen om toe te treden voordat aan alle eisen is voldaan, benadrukte Kallas op een persconferentie.

11 uur geleden
VN-milieubureau noemt opwarming boven 1,5 graad onvermijdelijk

NAIROBI (ANP) - Het is onvermijdelijk dat de gemiddelde opwarming van de aarde de 1,5 graad passeert. Daarmee is het meest ambitieuze streven uit het Klimaatakkoord van Parijs niet meer haalbaar. Veel klimaatwetenschappers kwamen al tot die conclusie, maar nu zegt ook het milieubureau van de VN (UNEP) het duidelijk in een rapport. Klimaatplannen van landen zijn een fractie beter geworden, maar ze kunnen niet voorkomen dat "op zijn minst tijdelijk" de 1,5 graad wordt overschreden.

11 uur geleden
Tyfoon eist tientallen levens op de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR/DPA) - Op de Filipijnen zijn zeker veertig doden gevallen door tyfoon Kalmaegi. De krachtige storm zorgt voor hevige regenval en overstromingen, waardoor ongeveer 400.000 mensen ontheemd zijn geraakt.

11 uur geleden
Duitsland werkt aan 3 miljard meer hulp voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Duitsland wil de financiële hulp voor Oekraïne volgend jaar met 3 miljard euro verhogen, zeggen bronnen rond de regering. Tot dusver is voor 2026 8,5 miljard euro uitgetrokken, maar Oekraïne zit in grote geldnood.

11 uur geleden