Bronnen: overleg afbouw overheidssteun fossiele projecten mislukt
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Onderhandelingen over een plan van rijke landen om tientallen miljarden dollars aan overheidssteun voor olie- en gasprojecten af te bouwen, zijn mislukt. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De EU, het VK, de VS en andere landen hoopten hierover voor de beëdiging van Donald Trump als president een akkoord te bereiken.
De uitkomst is een klap voor klimaatactivisten, die de voorgestelde beperkingen zagen als een manier om middelen vrij te maken voor emissievrije energieprojecten elders in de wereld. Vertrekkend president Joe Biden stond achter de extra beperkingen, maar het is zeer onwaarschijnlijk dat deze steun krijgen onder Trump.
Volgens klimaatactivisten pompen landen die aangesloten zijn bij de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) nog steeds tientallen miljarden aan exportsteun in de fossiele industrie. Van 2018 tot 2020 zou er voor 41 miljard dollar aan steun naar olie, gas en kolen zijn gegaan, vijf keer zoveel als naar schone energie.
Meer uit Financieel
ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
46 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Winkeliers die vuurwerk verkochten rond de jaarwisseling dreigen naar de rechter te stappen. Ze zijn ontevreden over de compensatie die het kabinet ze biedt voor het aanstaande vuurwerkverbod. Volgens hen is de vergoeding voor de misgelopen winst van één jaar te weinig.
4 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt in Nederland 605 banen. Dat heeft het bedrijf laten weten aan medewerkers en personeelsvertegenwoordigers. De ingreep maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie.
5 uur geleden