Bronnen: oud-defensieminister Brazilië gearresteerd om couppoging
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De federale politie van Brazilië heeft Walter Braga Netto, de voormalige minister van Defensie en stafchef voor president Jair Bolsonaro, gearresteerd. Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. De politie beschuldigde Braga Netto vorige maand al van een couppoging.
In 2022 zou hij samen met 36 anderen, onder wie toenmalig president Bolsonaro, hebben geprobeerd de machtsoverdracht te voorkomen nadat ze de verkiezingen hadden verloren van Luiz Inácio Lula da Silva. Braga Netto was kandidaat voor het vicepresidentschap.
In een verklaring zegt de federale politie een arrestatiebevel en twee huiszoekingsbevelen te hebben uitgevaardigd tegen "individuen die naar verluidt het onderzoek belemmeren". Ook zou een andere "voorzorgsmaatregel" zijn genomen. Om wat voor maatregel het gaat, zegt de politie niet. De naam van Braga Netto wordt in de verklaring van de politie niet expliciet genoemd.
De samenzweerders zouden onder meer van plan zijn geweest om Lula en zijn vicepresident Geraldo Alckmin te vermoorden. De voormalige running mate van Bolsonaro wordt ervan beschuldigd een van de voornaamste organisatoren van de couppoging te zijn geweest. Braga Netto heeft zelf ontkend iets fout te hebben gedaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
2 uur geledenRICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.
3 uur geleden