Bronnen: oud-defensieminister Brazilië gearresteerd om couppoging
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De federale politie van Brazilië heeft Walter Braga Netto, de voormalige minister van Defensie en stafchef voor president Jair Bolsonaro, gearresteerd. Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. De politie beschuldigde Braga Netto vorige maand al van een couppoging.
In 2022 zou hij samen met 36 anderen, onder wie toenmalig president Bolsonaro, hebben geprobeerd de machtsoverdracht te voorkomen nadat ze de verkiezingen hadden verloren van Luiz Inácio Lula da Silva. Braga Netto was kandidaat voor het vicepresidentschap.
In een verklaring zegt de federale politie een arrestatiebevel en twee huiszoekingsbevelen te hebben uitgevaardigd tegen "individuen die naar verluidt het onderzoek belemmeren". Ook zou een andere "voorzorgsmaatregel" zijn genomen. Om wat voor maatregel het gaat, zegt de politie niet. De naam van Braga Netto wordt in de verklaring van de politie niet expliciet genoemd.
De samenzweerders zouden onder meer van plan zijn geweest om Lula en zijn vicepresident Geraldo Alckmin te vermoorden. De voormalige running mate van Bolsonaro wordt ervan beschuldigd een van de voornaamste organisatoren van de couppoging te zijn geweest. Braga Netto heeft zelf ontkend iets fout te hebben gedaan.
Meer uit Buitenland
TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
2 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
6 uur geleden