Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: oud-defensieminister Brazilië gearresteerd om couppoging

Bronnen: oud-defensieminister Brazilië gearresteerd om couppoging

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De federale politie van Brazilië heeft Walter Braga Netto, de voormalige minister van Defensie en stafchef voor president Jair Bolsonaro, gearresteerd. Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. De politie beschuldigde Braga Netto vorige maand al van een couppoging.

In 2022 zou hij samen met 36 anderen, onder wie toenmalig president Bolsonaro, hebben geprobeerd de machtsoverdracht te voorkomen nadat ze de verkiezingen hadden verloren van Luiz Inácio Lula da Silva. Braga Netto was kandidaat voor het vicepresidentschap.

In een verklaring zegt de federale politie een arrestatiebevel en twee huiszoekingsbevelen te hebben uitgevaardigd tegen "individuen die naar verluidt het onderzoek belemmeren". Ook zou een andere "voorzorgsmaatregel" zijn genomen. Om wat voor maatregel het gaat, zegt de politie niet. De naam van Braga Netto wordt in de verklaring van de politie niet expliciet genoemd.

De samenzweerders zouden onder meer van plan zijn geweest om Lula en zijn vicepresident Geraldo Alckmin te vermoorden. De voormalige running mate van Bolsonaro wordt ervan beschuldigd een van de voornaamste organisatoren van de couppoging te zijn geweest. Braga Netto heeft zelf ontkend iets fout te hebben gedaan.

Meer uit Buitenland

Rusland bedreigt Europese dronelocaties, ook in Nederland

MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.

33 minuten geleden
Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

1 uur geleden
Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

2 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

4 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

7 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

7 uur geleden