Bronnen: oud-defensieminister Brazilië gearresteerd om couppoging
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De federale politie van Brazilië heeft Walter Braga Netto, de voormalige minister van Defensie en stafchef voor president Jair Bolsonaro, gearresteerd. Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. De politie beschuldigde Braga Netto vorige maand al van een couppoging.
In 2022 zou hij samen met 36 anderen, onder wie toenmalig president Bolsonaro, hebben geprobeerd de machtsoverdracht te voorkomen nadat ze de verkiezingen hadden verloren van Luiz Inácio Lula da Silva. Braga Netto was kandidaat voor het vicepresidentschap.
In een verklaring zegt de federale politie een arrestatiebevel en twee huiszoekingsbevelen te hebben uitgevaardigd tegen "individuen die naar verluidt het onderzoek belemmeren". Ook zou een andere "voorzorgsmaatregel" zijn genomen. Om wat voor maatregel het gaat, zegt de politie niet. De naam van Braga Netto wordt in de verklaring van de politie niet expliciet genoemd.
De samenzweerders zouden onder meer van plan zijn geweest om Lula en zijn vicepresident Geraldo Alckmin te vermoorden. De voormalige running mate van Bolsonaro wordt ervan beschuldigd een van de voornaamste organisatoren van de couppoging te zijn geweest. Braga Netto heeft zelf ontkend iets fout te hebben gedaan.
Meer uit Buitenland
LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
5 uur geleden