Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: OpenAI praat met media voor licentie op nieuwsberichten

Bronnen: OpenAI praat met media voor licentie op nieuwsberichten

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT, voert gesprekken met mediabedrijven om toegang te krijgen tot hun nieuws. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Het zou gaan om Amerikaanse media als CNN, Fox Corp en Time. De nieuwsberichten helpen OpenAI om zijn producten op basis van kunstmatige intelligentie (AI) uit te bouwen.

Het bedrijf zou uit zijn op een licentie om van het nieuws gebruik te kunnen maken, stelt een van de bronnen. CNN en Fox onderhandelen daarbij niet alleen voor licenties om tekst te kunnen gebruiken, maar ook om licenties voor het gebruik van beeld en video. Beide mediabedrijven weigerden volgens Bloomberg commentaar.

Topvrouw Jessica Sibley van Time bevestigde in gesprek te zijn met OpenAI. "We zijn optimistisch over het bereiken van een overeenkomst die de eerlijke waarde van onze content weerspiegelt", stelt zij. OpenAI liet Bloomberg vorige week al weten in gesprek te zijn met uitgevers over licenties, maar noemde daarbij geen specifieke bedrijven.

Met overeenkomsten zou OpenAI meer rechtszaken kunnen voorkomen. Zo is de AI-onderneming al aangeklaagd door The New York Times. Volgens die krant maakte OpenAI, maar ook investeerder Microsoft onrechtmatig gebruik van miljoenen artikelen.

Meer uit Financieel

Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Daarnaast maakte Netflix bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

13 minuten geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

29 minuten geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

2 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

3 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

4 uur geleden
FT: Carglass-moeder Belron werkt aan beursgang Amsterdam

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.

5 uur geleden
Oekraïens bedrijf bouwt in Born aanvals- en verkenningsdrones

MIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.

5 uur geleden