Bronnen: OpenAI praat met media voor licentie op nieuwsberichten
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT, voert gesprekken met mediabedrijven om toegang te krijgen tot hun nieuws. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Het zou gaan om Amerikaanse media als CNN, Fox Corp en Time. De nieuwsberichten helpen OpenAI om zijn producten op basis van kunstmatige intelligentie (AI) uit te bouwen.
Het bedrijf zou uit zijn op een licentie om van het nieuws gebruik te kunnen maken, stelt een van de bronnen. CNN en Fox onderhandelen daarbij niet alleen voor licenties om tekst te kunnen gebruiken, maar ook om licenties voor het gebruik van beeld en video. Beide mediabedrijven weigerden volgens Bloomberg commentaar.
Topvrouw Jessica Sibley van Time bevestigde in gesprek te zijn met OpenAI. "We zijn optimistisch over het bereiken van een overeenkomst die de eerlijke waarde van onze content weerspiegelt", stelt zij. OpenAI liet Bloomberg vorige week al weten in gesprek te zijn met uitgevers over licenties, maar noemde daarbij geen specifieke bedrijven.
Met overeenkomsten zou OpenAI meer rechtszaken kunnen voorkomen. Zo is de AI-onderneming al aangeklaagd door The New York Times. Volgens die krant maakte OpenAI, maar ook investeerder Microsoft onrechtmatig gebruik van miljoenen artikelen.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiƫle hulp heeft gekregen van Microsoft.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
6 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
15 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
16 uur geleden