Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: OpenAI praat met media voor licentie op nieuwsberichten

Bronnen: OpenAI praat met media voor licentie op nieuwsberichten

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT, voert gesprekken met mediabedrijven om toegang te krijgen tot hun nieuws. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Het zou gaan om Amerikaanse media als CNN, Fox Corp en Time. De nieuwsberichten helpen OpenAI om zijn producten op basis van kunstmatige intelligentie (AI) uit te bouwen.

Het bedrijf zou uit zijn op een licentie om van het nieuws gebruik te kunnen maken, stelt een van de bronnen. CNN en Fox onderhandelen daarbij niet alleen voor licenties om tekst te kunnen gebruiken, maar ook om licenties voor het gebruik van beeld en video. Beide mediabedrijven weigerden volgens Bloomberg commentaar.

Topvrouw Jessica Sibley van Time bevestigde in gesprek te zijn met OpenAI. "We zijn optimistisch over het bereiken van een overeenkomst die de eerlijke waarde van onze content weerspiegelt", stelt zij. OpenAI liet Bloomberg vorige week al weten in gesprek te zijn met uitgevers over licenties, maar noemde daarbij geen specifieke bedrijven.

Met overeenkomsten zou OpenAI meer rechtszaken kunnen voorkomen. Zo is de AI-onderneming al aangeklaagd door The New York Times. Volgens die krant maakte OpenAI, maar ook investeerder Microsoft onrechtmatig gebruik van miljoenen artikelen.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

3 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

3 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

4 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

5 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

6 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

7 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

7 uur geleden