Bronnen: Oekraïne raakte minder Russische toestellen bij aanval
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat Oekraïne bij een verrassingsaanval op Russische bases minder toestellen heeft geraakt dan het zelf aangeeft. Dat zeggen twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters. De Amerikaanse autoriteiten gaan uit van maximaal twintig getroffen militaire vliegtuigen, waarvan er ongeveer tien zijn vernietigd.
Oekraïne ging eerder uit van 41 getroffen toestellen, waarvan de helft te zwaar beschadigd was om nog gebruikt te worden. De Amerikaanse schatting valt lager uit, maar volgens de bronnen gaat het nog steeds om een impactvolle aanval. Die kan ook gevolgen hebben voor het door de VS aangemoedigde vredesproces. De Russische president Poetin zou al tegen zijn Amerikaanse ambtsgenoot Trump hebben gezegd dat er consequenties zullen zijn.
Bij de aanval waren drones gebruikt die verstopt zaten in containers. Die konden zo dicht bij hun doelwitten opstijgen. Oekraïne meldt 117 van de onbemande vliegtuigjes te hebben ingezet bij vier bases.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft opgeroepen tot regionale eenheid tijdens een ontmoeting in Teheran met vertegenwoordigers van Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan. De laatste drie landen tekenden recent het defensiepact van Mekka, waarin ze afspraken elkaar te hulp te schieten als een van hen wordt aangevallen.
39 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is bereid om de interim-president van het land te ontmoeten, laat haar woordvoerder weten. Machado is zondag weer aangekomen in Venezuela, nadat ze bijna een jaar geleden in het geheim naar Oslo was gereisd om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te kunnen nemen.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht dat steeds meer mensen hun pakket zelf ophalen bij bijvoorbeeld een pakketautomaat of pakketpunt, in plaats van het thuis te laten bezorgen. Naar verwachting stijgt dit van 13 procent van alle pakketten nu naar ongeveer 40 procent in 2031. PostNL gaat hiervoor ongeveer 50 miljoen euro extra investeren in 2027 en 2028, bovenop de investeringen die al waren voorzien voor de ontwikkeling van 'out-of-home' bezorging.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne zegt al bijna een maand te wachten op Amerikaanse toestemming voor de levering van cruciale luchtverdedigingsraketten. Oekraïne gaat dat opnieuw bij de Amerikanen aankaarten, zegt president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Egypte kan Saudi-Arabië helpen verdedigen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Het Egyptische parlement heeft toestemming gegeven voor het sturen van militaire steun, melden parlementariërs en lokale media.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse overheid komt met "krachtige maatregelen" als reactie op de protesten in het land, belooft president Emmanuel Macron. Hij zegt de regering te hebben gevraagd "tegemoet te komen aan de legitieme eisen" van demonstranten.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Israël gaat nog steeds door met het plegen van genocide tegen Palestijnen in de Gazastrook, aldus een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties. Ook begaat Israël volgens de commissie oorlogsmisdaden en misdrijven tegen de menselijkheid op de Westelijke Jordaanoever, waaronder uitroeiing, foltering, verkrachting en moord.
2 uur geleden