Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: Netanyahu naar Caïro voor gesprekken over bestand Gaza

Bronnen: Netanyahu naar Caïro voor gesprekken over bestand Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is volgens bronnen onderweg naar de Egyptische hoofdstad Caïro om te praten over een mogelijk staakt-het-vuren in Gaza, melden bronnen aan persbureau Reuters. Het persbureau meldt verder dat er mogelijk in de komende dagen al een akkoord getekend kan worden.

Egypte probeert samen met Qatar en de Verenigde Staten al langere tijd te bemiddelen tussen Israël en Hamas, in de hoop tot een bestand te komen. Het Egyptische persbureau Al-Qahera meldde deze dinsdag dat Egypte en Qatar "uitgebreide" inspanningen leveren om tot afspraken te komen.

Maandag meldden bronnen al dat een team van Israëliërs in Qatar was om te overleggen met bemiddelaars over een voorstel dat de Amerikaanse president Joe Biden op 31 mei bekendmaakte. Over dat voorstel werd men het niet eens. Over de punten waarop de onderhandelingen vastliepen, is sindsdien verder gepraat. Mogelijk is daarin nu een doorbraak bereikt.

'Serieus en positief'

De Israëlische minister van Defensie Israel Katz zei maandag dat een deal over gijzelaars "niet eerder zo dichtbij" is geweest. Joe Bidens nationale veiligheidsadviseur John Kirby toonde zich dinsdag in een interview met Fox News ook optimistisch. "We denken dat een akkoord over een staakt-het-vuren dichterbij komt."

Hamas zegt dat afspraken over een bestand en de gijzelaars die nog vastzitten mogelijk zijn, maar dat Israël steeds nieuwe voorwaarden stelt. De organisatie zegt dat de gesprekken die recent zijn gevoerd in de Qatarese hoofdstad "serieus en positief" verlopen.

Aanhoudingsbevel

Het afgelopen jaar zijn er vaker momenten geweest waarop een bestand dichtbij leek, maar tot een deal kwam het nog niet. Dat de premier zelf naar Egypte afreist, kan een teken zijn dat er nu wel overeenstemming tot op het hoogste niveau is.

Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft een aanhoudingsbevel tegen Netanyahu uitgevaardigd. Dat betekent dat landen die bij het hof zijn aangesloten hem in principe moeten aanhouden als ze de kans krijgen. Egypte is geen ICC-lid.

Meer uit Buitenland

VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

3 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

3 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

3 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

4 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

5 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

5 uur geleden
Rusland wil inzet leger in buitenland bij vervolging Russen

MOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.

5 uur geleden