Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: Netanyahu naar Caïro voor gesprekken over bestand Gaza

Bronnen: Netanyahu naar Caïro voor gesprekken over bestand Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is volgens bronnen onderweg naar de Egyptische hoofdstad Caïro om te praten over een mogelijk staakt-het-vuren in Gaza, melden bronnen aan persbureau Reuters. Het persbureau meldt verder dat er mogelijk in de komende dagen al een akkoord getekend kan worden.

Egypte probeert samen met Qatar en de Verenigde Staten al langere tijd te bemiddelen tussen Israël en Hamas, in de hoop tot een bestand te komen. Het Egyptische persbureau Al-Qahera meldde deze dinsdag dat Egypte en Qatar "uitgebreide" inspanningen leveren om tot afspraken te komen.

Maandag meldden bronnen al dat een team van Israëliërs in Qatar was om te overleggen met bemiddelaars over een voorstel dat de Amerikaanse president Joe Biden op 31 mei bekendmaakte. Over dat voorstel werd men het niet eens. Over de punten waarop de onderhandelingen vastliepen, is sindsdien verder gepraat. Mogelijk is daarin nu een doorbraak bereikt.

'Serieus en positief'

De Israëlische minister van Defensie Israel Katz zei maandag dat een deal over gijzelaars "niet eerder zo dichtbij" is geweest. Joe Bidens nationale veiligheidsadviseur John Kirby toonde zich dinsdag in een interview met Fox News ook optimistisch. "We denken dat een akkoord over een staakt-het-vuren dichterbij komt."

Hamas zegt dat afspraken over een bestand en de gijzelaars die nog vastzitten mogelijk zijn, maar dat Israël steeds nieuwe voorwaarden stelt. De organisatie zegt dat de gesprekken die recent zijn gevoerd in de Qatarese hoofdstad "serieus en positief" verlopen.

Aanhoudingsbevel

Het afgelopen jaar zijn er vaker momenten geweest waarop een bestand dichtbij leek, maar tot een deal kwam het nog niet. Dat de premier zelf naar Egypte afreist, kan een teken zijn dat er nu wel overeenstemming tot op het hoogste niveau is.

Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft een aanhoudingsbevel tegen Netanyahu uitgevaardigd. Dat betekent dat landen die bij het hof zijn aangesloten hem in principe moeten aanhouden als ze de kans krijgen. Egypte is geen ICC-lid.

Meer uit Buitenland

Honderden mensen bij herdenking slachtoffers Zwitserse brand

CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.

2 minuten geleden
Rusland vraagt VS achtervolging olietanker te staken

WASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.

57 minuten geleden
Ongeveer 40 doden bij brand in Zwitserse bar

CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.

3 uur geleden
Veel jongeren onder slachtoffers brand Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.

4 uur geleden
Landen betuigen steun aan Zwitserland na fatale brand

DEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.

6 uur geleden
Macron solidair met Zwitserland na dodelijke brand

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.

7 uur geleden
Zwitserse president: moment van vreugde veranderde in tragedie

BERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.

7 uur geleden