Bronnen: Netanyahu naar Caïro voor gesprekken over bestand Gaza
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is volgens bronnen onderweg naar de Egyptische hoofdstad Caïro om te praten over een mogelijk staakt-het-vuren in Gaza, melden bronnen aan persbureau Reuters. Het persbureau meldt verder dat er mogelijk in de komende dagen al een akkoord getekend kan worden.
Egypte probeert samen met Qatar en de Verenigde Staten al langere tijd te bemiddelen tussen Israël en Hamas, in de hoop tot een bestand te komen. Het Egyptische persbureau Al-Qahera meldde deze dinsdag dat Egypte en Qatar "uitgebreide" inspanningen leveren om tot afspraken te komen.
Maandag meldden bronnen al dat een team van Israëliërs in Qatar was om te overleggen met bemiddelaars over een voorstel dat de Amerikaanse president Joe Biden op 31 mei bekendmaakte. Over dat voorstel werd men het niet eens. Over de punten waarop de onderhandelingen vastliepen, is sindsdien verder gepraat. Mogelijk is daarin nu een doorbraak bereikt.
'Serieus en positief'
De Israëlische minister van Defensie Israel Katz zei maandag dat een deal over gijzelaars "niet eerder zo dichtbij" is geweest. Joe Bidens nationale veiligheidsadviseur John Kirby toonde zich dinsdag in een interview met Fox News ook optimistisch. "We denken dat een akkoord over een staakt-het-vuren dichterbij komt."
Hamas zegt dat afspraken over een bestand en de gijzelaars die nog vastzitten mogelijk zijn, maar dat Israël steeds nieuwe voorwaarden stelt. De organisatie zegt dat de gesprekken die recent zijn gevoerd in de Qatarese hoofdstad "serieus en positief" verlopen.
Aanhoudingsbevel
Het afgelopen jaar zijn er vaker momenten geweest waarop een bestand dichtbij leek, maar tot een deal kwam het nog niet. Dat de premier zelf naar Egypte afreist, kan een teken zijn dat er nu wel overeenstemming tot op het hoogste niveau is.
Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft een aanhoudingsbevel tegen Netanyahu uitgevaardigd. Dat betekent dat landen die bij het hof zijn aangesloten hem in principe moeten aanhouden als ze de kans krijgen. Egypte is geen ICC-lid.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
6 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
6 uur geleden