Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: Netanyahu naar Caïro voor gesprekken over bestand Gaza

Bronnen: Netanyahu naar Caïro voor gesprekken over bestand Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is volgens bronnen onderweg naar de Egyptische hoofdstad Caïro om te praten over een mogelijk staakt-het-vuren in Gaza, melden bronnen aan persbureau Reuters. Het persbureau meldt verder dat er mogelijk in de komende dagen al een akkoord getekend kan worden.

Egypte probeert samen met Qatar en de Verenigde Staten al langere tijd te bemiddelen tussen Israël en Hamas, in de hoop tot een bestand te komen. Het Egyptische persbureau Al-Qahera meldde deze dinsdag dat Egypte en Qatar "uitgebreide" inspanningen leveren om tot afspraken te komen.

Maandag meldden bronnen al dat een team van Israëliërs in Qatar was om te overleggen met bemiddelaars over een voorstel dat de Amerikaanse president Joe Biden op 31 mei bekendmaakte. Over dat voorstel werd men het niet eens. Over de punten waarop de onderhandelingen vastliepen, is sindsdien verder gepraat. Mogelijk is daarin nu een doorbraak bereikt.

'Serieus en positief'

De Israëlische minister van Defensie Israel Katz zei maandag dat een deal over gijzelaars "niet eerder zo dichtbij" is geweest. Joe Bidens nationale veiligheidsadviseur John Kirby toonde zich dinsdag in een interview met Fox News ook optimistisch. "We denken dat een akkoord over een staakt-het-vuren dichterbij komt."

Hamas zegt dat afspraken over een bestand en de gijzelaars die nog vastzitten mogelijk zijn, maar dat Israël steeds nieuwe voorwaarden stelt. De organisatie zegt dat de gesprekken die recent zijn gevoerd in de Qatarese hoofdstad "serieus en positief" verlopen.

Aanhoudingsbevel

Het afgelopen jaar zijn er vaker momenten geweest waarop een bestand dichtbij leek, maar tot een deal kwam het nog niet. Dat de premier zelf naar Egypte afreist, kan een teken zijn dat er nu wel overeenstemming tot op het hoogste niveau is.

Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft een aanhoudingsbevel tegen Netanyahu uitgevaardigd. Dat betekent dat landen die bij het hof zijn aangesloten hem in principe moeten aanhouden als ze de kans krijgen. Egypte is geen ICC-lid.

Meer uit Buitenland

Legerleider Israël: strijd tegen Hezbollah kan dagen duren

TEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.

6 minuten geleden
Tientallen doden bij Israëlische aanval op Libanon

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.

21 minuten geleden
Iran zet vergeldingsaanvallen voort op Golfregio en Israël

DUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.

23 minuten geleden
Iran wijst onderhandelingen met VS van de hand

TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.

1 uur geleden
Milei wil alliantie met VS verankeren als nationaal beleid

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.

2 uur geleden
Trump: drie kandidaten op het oog voor nieuw leiderschap Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.

2 uur geleden
Britse basis op Cyprus getroffen door droneaanval

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmachtbasis RAF Akrotiri op Cyprus is in de nacht van zondag op maandag getroffen door een droneaanval, heeft het Britse ministerie van Defensie laten weten. Een Cypriotische regeringswoordvoerder meldde op X dat de schade beperkt is gebleven.

2 uur geleden