
Bronnen: NAVO-chef blijft jaar langer aan door conflict Rusland
BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Jens Stoltenberg blijft een jaar langer aan. De verlenging tot september volgend jaar wordt donderdag op de NAVO-top aangekondigd, zeggen twee NAVO-bronnen. De militaire alliantie kan midden in een hoogopgelopen conflict met Rusland wel een ingewerkte voorman gebruiken, denken de NAVO-landen.
De 63-jarige Stoltenberg zou eigenlijk eind september afzwaaien als secretaris-generaal van de NAVO. De Noorse oud-premier zou dan de baas worden van de centrale bank in zijn vaderland. Maar hij liet woensdag al doorschemeren open te staan voor een langer verblijf in het Brusselse NAVO-hoofdkwartier.
Een voor de hand liggende opvolger heeft zich ook nog niet aangediend, zegt een van de ingewijden. Enkele veelgenoemde kandidaten, ook premier Rutte, zijn niet beschikbaar. Andere kanshebbers uit bijvoorbeeld de Baltische staten, die zich zeer bedreigd voelen door grote buur Rusland en hard optreden tegen Moskou bepleiten, zouden te gevoelig liggen. De ambassadeurs van de dertig NAVO-lidstaten kwamen daarom woensdagavond overeen langer een beroep op Stoltenberg te doen.
Noorwegen hield er al rekening mee dat de terugkeer van Stoltenberg langer op zich zou laten wachten. "We bereiden ons voor op de situatie dat Jens Stoltenberg langer in zijn baan als secretaris-generaal van de NAVO kan blijven", liet het Noorse ministerie van Financiën aan persbureau Reuters weten. "We weten niet hoelang het kan duren, een of twee jaar."
Stoltenberg is met bijna acht jaar al de langstzittende secretaris-generaal van het westerse bondgenootschap.
Meer uit Buitenland
CANNES (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert De Niro heeft op de openingsavond van het Filmfestival van Cannes hard uitgehaald naar de Amerikaanse president Donald Trump en de manier waarop die de democratie en de kunstwereld bedreigt. De Niro kreeg het podium omdat hij een ere-Palm in ontvangst mocht nemen voor zijn volledige oeuvre. De prijs werd hem overhandigd door Leonardo DiCaprio.
7 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Ook Luxemburg, een van de hekkensluiters in de NAVO, wil nog dit jaar aan de NAVO-afspraken over defensiebudgetten voldoen. Het kleine NAVO-land wilde daarvoor eigenlijk tot 2030 de tijd nemen.
22 minuten geledenCAIRO/GAZA (ANP/RTR/AFP) - Door een Israëlische luchtaanval op een ziekenhuis in de Gazastrook is een bekende Palestijnse journalist gedood die door Israël ervan werd beschuldigd samen te werken met de Palestijnse beweging Hamas. Hij lag gewond in een ziekenhuis in het zuidelijke Khan Younis na een eerdere aanval, aldus het gezondheidsministerie in het gebied.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische socialistische vakbond ACOD heeft dinsdag herhaaldelijk een campagnefilmpje Speak up for Palestine uitgezonden op VRT 1, waar ook het Eurovisie Songfestival wordt uitgezonden. De bond deed dat uit protest tegen de deelname van Israël aan het muziekevenement, meldde het Belgische VRT NWS.
2 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn buitenlandminister Marco Rubio naar Turkije voor vredesoverleg later deze week met de Russen en Oekraïners. Het is nog onduidelijk hoe de Oekraïense en Russische delegatie zijn samengesteld.
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten heffen alle sancties tegen Syrië op. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigd. Volgens Trump dienden de sancties een belangrijke functie, maar moet Syrië nu verder.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nog enkele "problemen" moeten worden opgelost voordat de EU-lidstaten akkoord gaan met de lening van 150 miljard euro die de Europese Commissie wil aangaan voor defensie-investeringen. De Poolse minister van Financiën Andrzej Domański is echter optimistisch dat de lidstaten hiermee gaan instemmen. "Hopelijk wordt er in mei een besluit genomen", zei hij na afloop van een vergadering van EU-ministers van Financiën.
3 uur geleden