Bronnen: moederbedrijf Milka en Oreo overweegt overname Hershey
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Mondelēz, het moederbedrijf van merken als Milka, Côte d'Or en Oreo, overweegt de Amerikaanse chocoladefabrikant Hershey over te nemen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. De onderhandelingen zouden zich nog in een vroeg stadium bevinden en er is nog geen garantie dat het tot een deal komt.
Hershey is bekend van verschillende chocolade- en snoepmerken, waaronder Reese's en Rolo. Het is niet de eerste keer dat het eveneens Amerikaanse Mondelēz interesse heeft in Hershey. In 2016 kwamen beide ondernemingen niet tot een deal, nadat Hershey een bod van 23 miljard dollar had afgewezen.
Hershey kondigde in februari aan honderden banen te schrappen om kosten te besparen. Het bedrijf lijdt namelijk onder de flink gestegen cacaoprijzen. Vorige maand verlaagde Hershey nog zijn verwachtingen voor de verkopen, omdat consumenten minder uitgeven aan de chocolade en snoep van het bedrijf.
Meer uit Financieel
CAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.
4 uur geledenGENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vivera dreigt een boete te krijgen van ruim 1000 euro omdat de producent van vleesvervangers het woord 'gehakt' gebruikt op de verpakkingen van zijn plantaardige producten. Het bedrijf heeft hierover een brief ontvangen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), die is ingezien door het ANP.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde dinsdag opnieuw tot de winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google profiteerde van een bericht dat Facebook-eigenaar Meta Platforms AI-chips van Google wil gebruiken. Volgens de technologienieuwssite The Information overweegt Meta om in 2027 door Google ontworpen chips in zijn datacenters te gebruiken. Bedrijven zoals Meta die AI-infrastructuur bouwen, zijn op zoek naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
6 uur geleden