Bronnen: moederbedrijf Milka en Oreo overweegt overname Hershey
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Mondelēz, het moederbedrijf van merken als Milka, Côte d'Or en Oreo, overweegt de Amerikaanse chocoladefabrikant Hershey over te nemen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. De onderhandelingen zouden zich nog in een vroeg stadium bevinden en er is nog geen garantie dat het tot een deal komt.
Hershey is bekend van verschillende chocolade- en snoepmerken, waaronder Reese's en Rolo. Het is niet de eerste keer dat het eveneens Amerikaanse Mondelēz interesse heeft in Hershey. In 2016 kwamen beide ondernemingen niet tot een deal, nadat Hershey een bod van 23 miljard dollar had afgewezen.
Hershey kondigde in februari aan honderden banen te schrappen om kosten te besparen. Het bedrijf lijdt namelijk onder de flink gestegen cacaoprijzen. Vorige maand verlaagde Hershey nog zijn verwachtingen voor de verkopen, omdat consumenten minder uitgeven aan de chocolade en snoep van het bedrijf.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran toestaan om tol te heffen voor een doorvaart door de Straat van Hormuz schept een gevaarlijk precedent. Dat zei topman van de internationale scheepvaartorganisatie IMO Arsenio Dominguez in een interview met Bloomberg TV. Teheran wil een tol van een dollar per vat olie heffen voor schepen die door de zeestraat varen.
1 minuut geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig blijven aanmerken als risico. Tot dat voorlopige oordeel komt een Amerikaans hof van beroep in Washington. Anthropic stelt in twee rechtszaken dat het Pentagon het bedrijf op de zwarte lijst heeft gezet als vergelding voor een meningsverschil over beperkingen aan de inzet van zijn kunstmatige intelligentie.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De export van ruwe olie uit de Verenigde Staten stijgt deze maand naar een recordhoogte. Dat schrijft de Financial Times op basis van data- en analyseplatform Kpler. Landen in Azië moeten op zoek naar een alternatief door de oorlog in het Midden-Oosten.
29 minuten geledenPARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft landen binnen de Europese Unie al 22 miljard euro gekost. Dat becijfert het Jacques Delors Institute, een denktank in Parijs.
1 uur geledenJERUSALEM (ANP) - Israël heeft de productie van het gasveld Karish hervat, meldt de energieminister van het land volgens The Times of Israel. Daarmee zijn de drie grote gasvelden voor de Israëlische kust weer in gebruik.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag licht lager geopend. Een dag eerder sprong de hoofdgraadmeter op het Damrak nog meer dan 3 procent omhoog door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran en de sterke daling van de olieprijzen. Die gingen weer omhoog omdat Iran de Straat van Hormuz nog steeds afsluit voor de scheepvaart.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De grote Japanse rederij Mitsui O.S.K. Lines (MOL) wacht nog even voordat ze weer schepen door de Straat van Hormuz laat varen. De rederij wil de details eerst grondig bestuderen, zei de topman in een interview met Bloomberg Television. De belangrijke zeestraat leek na zes weken weer open te gaan als onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar daar is nu toch onzekerheid over.
2 uur geleden