Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: Meta biedt Hollywood-sterren miljoenen voor gebruik stem

Bronnen: Meta biedt Hollywood-sterren miljoenen voor gebruik stem

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms biedt Hollywood-beroemdheden miljoenen dollars voor het recht om hun stemmen op te nemen en te gebruiken voor projecten met kunstmatige intelligentie (AI). Dit melden The New York Times en persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

Het bedrijf zou onder meer in gesprek zijn met actrice en rapper Awkwafina, acteur en komiek Keegan-Michael Key en de Britse actrice Judi Dench. Ook zou er met influencers gesproken worden. Meta wilde niet op de berichten reageren.

De onderneming van topman Mark Zuckerberg lijkt druk bezig om deals te sluiten en een reeks nieuwe AI-tools te ontwikkelen. Die zou het bedrijf willen presenteren op een groot evenement in september. Wat Meta precies met de stemmen wil doen is niet helemaal duidelijk. Maar volgens de ingewijden zou onder meer gewerkt worden aan een chatbot die kan dienen als een digitale assistent, zoals Siri van Apple.

Investeringen in AI

Woensdag gaf Meta bij de presentatie van zijn kwartaalcijfers al aan dat het voorlopig veel geld blijft uitgeven aan kunstmatige intelligentie. Net als andere techbedrijven heeft het miljarden dollars in zijn datacenters gestoken om te profiteren van de opkomst van alles wat met AI te maken heeft. Meta heeft ook al geëxperimenteerd met het maken van tekstgebaseerde chatbots die waren geïnspireerd door beroemdheden als Dwyane Wade en Paris Hilton. Het bedrijf heeft dat project inmiddels beëindigd.

De AI-hausse heeft veel mensen in Hollywood bang gemaakt, omdat ze vrezen hun werk te verliezen als gevolg van de technologische vernieuwing. Stemacteurs uit de gamesector zijn vorige week ook in staking gegaan omdat het niet was gelukt overeenstemming te bereiken over het gebruik van AI in hun sector. Scenarioschrijvers en acteurs vochten vorig jaar tijdens stakingen al voor bescherming tegen het gebruik van AI.

Meer uit Financieel

Wall Street veert op na verliezen door AI-angst en handelsonrust

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.

26 minuten geleden
Rechter VS wijst zaak xAI tegen OpenAI over bedrijfsgeheimen af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.

49 minuten geleden
Franse miljardair Arnault vergroot belang in luxeconcern LVMH

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Toename meldingen over Odido bij meldpunt voor identiteitsfraude

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.

4 uur geleden
AEX sluit hoger na onzekerheid over handelsbeleid VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.

4 uur geleden
Warner Bros. ontvangt nieuw overnamevoorstel van Paramount

NEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.

5 uur geleden
EU-handelschef: regering-Trump wil zich aan handelsdeal houden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.

5 uur geleden