Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: Meta biedt Hollywood-sterren miljoenen voor gebruik stem

Bronnen: Meta biedt Hollywood-sterren miljoenen voor gebruik stem

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms biedt Hollywood-beroemdheden miljoenen dollars voor het recht om hun stemmen op te nemen en te gebruiken voor projecten met kunstmatige intelligentie (AI). Dit melden The New York Times en persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

Het bedrijf zou onder meer in gesprek zijn met actrice en rapper Awkwafina, acteur en komiek Keegan-Michael Key en de Britse actrice Judi Dench. Ook zou er met influencers gesproken worden. Meta wilde niet op de berichten reageren.

De onderneming van topman Mark Zuckerberg lijkt druk bezig om deals te sluiten en een reeks nieuwe AI-tools te ontwikkelen. Die zou het bedrijf willen presenteren op een groot evenement in september. Wat Meta precies met de stemmen wil doen is niet helemaal duidelijk. Maar volgens de ingewijden zou onder meer gewerkt worden aan een chatbot die kan dienen als een digitale assistent, zoals Siri van Apple.

Investeringen in AI

Woensdag gaf Meta bij de presentatie van zijn kwartaalcijfers al aan dat het voorlopig veel geld blijft uitgeven aan kunstmatige intelligentie. Net als andere techbedrijven heeft het miljarden dollars in zijn datacenters gestoken om te profiteren van de opkomst van alles wat met AI te maken heeft. Meta heeft ook al geëxperimenteerd met het maken van tekstgebaseerde chatbots die waren geïnspireerd door beroemdheden als Dwyane Wade en Paris Hilton. Het bedrijf heeft dat project inmiddels beëindigd.

De AI-hausse heeft veel mensen in Hollywood bang gemaakt, omdat ze vrezen hun werk te verliezen als gevolg van de technologische vernieuwing. Stemacteurs uit de gamesector zijn vorige week ook in staking gegaan omdat het niet was gelukt overeenstemming te bereiken over het gebruik van AI in hun sector. Scenarioschrijvers en acteurs vochten vorig jaar tijdens stakingen al voor bescherming tegen het gebruik van AI.

Meer uit Financieel

Werkgevers: reiskostenvergoeding kan niet overal zomaar omhoog

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers gaan waarschijnlijk niet allemaal hun reiskostenvergoedingen voor personeel verhogen als het kabinet de onbelaste kilometervergoeding opschroeft van 23 naar 25 cent. En als ze dat wel doen kan dat bij bedrijven ook ten koste gaan van de loonruimte, waarschuwt werkgeversvereniging AWVN maandag na onderzoek onder bijna vierhonderd over het algemeen grotere bedrijven.

16 minuten geleden
Bondskanselier Merz gaat crisisoverleg over brandstof houden

HANNOVER (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat crisisoverleg houden over de zekerheid van brandstofleveringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft Merz gezegd bij de opening van de grote industriële handelsbeurs Hannover Messe. Volgens Merz zal die bijeenkomst van de nationale veiligheidsraad in Berlijn zeer snel plaatsvinden.

25 minuten geleden
Olie weer duurder na nieuwe sluiting Straat van Hormuz door Iran

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen maandagochtend weer flink omhoog doordat Iran de Straat van Hormuz opnieuw heeft afgesloten. Ook gas werd weer duurder. Vrijdag doken de brandstofprijzen nog hard omlaag na de verklaring van Iran dat de belangrijke zeestraat weer was heropend voor de commerciële scheepvaart. De vaarroute is goed voor een vijfde van het wereldwijde olie- en gasvervoer.

27 minuten geleden
Tabaksaccijns leverde overheid vorig jaar 440 miljoen minder op

DEN HAAG (ANP) - De overheid kreeg vorig jaar minder inkomsten uit tabaksaccijns. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. In 2025 leverde de tabaksaccijns de schatkist 2,55 miljard euro op. Een jaar eerder was dat nog bijna 3 miljard euro.

1 uur geleden
Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

15 uur geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

16 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

17 uur geleden