Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: Meta biedt Hollywood-sterren miljoenen voor gebruik stem

Bronnen: Meta biedt Hollywood-sterren miljoenen voor gebruik stem

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms biedt Hollywood-beroemdheden miljoenen dollars voor het recht om hun stemmen op te nemen en te gebruiken voor projecten met kunstmatige intelligentie (AI). Dit melden The New York Times en persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

Het bedrijf zou onder meer in gesprek zijn met actrice en rapper Awkwafina, acteur en komiek Keegan-Michael Key en de Britse actrice Judi Dench. Ook zou er met influencers gesproken worden. Meta wilde niet op de berichten reageren.

De onderneming van topman Mark Zuckerberg lijkt druk bezig om deals te sluiten en een reeks nieuwe AI-tools te ontwikkelen. Die zou het bedrijf willen presenteren op een groot evenement in september. Wat Meta precies met de stemmen wil doen is niet helemaal duidelijk. Maar volgens de ingewijden zou onder meer gewerkt worden aan een chatbot die kan dienen als een digitale assistent, zoals Siri van Apple.

Investeringen in AI

Woensdag gaf Meta bij de presentatie van zijn kwartaalcijfers al aan dat het voorlopig veel geld blijft uitgeven aan kunstmatige intelligentie. Net als andere techbedrijven heeft het miljarden dollars in zijn datacenters gestoken om te profiteren van de opkomst van alles wat met AI te maken heeft. Meta heeft ook al geëxperimenteerd met het maken van tekstgebaseerde chatbots die waren geïnspireerd door beroemdheden als Dwyane Wade en Paris Hilton. Het bedrijf heeft dat project inmiddels beëindigd.

De AI-hausse heeft veel mensen in Hollywood bang gemaakt, omdat ze vrezen hun werk te verliezen als gevolg van de technologische vernieuwing. Stemacteurs uit de gamesector zijn vorige week ook in staking gegaan omdat het niet was gelukt overeenstemming te bereiken over het gebruik van AI in hun sector. Scenarioschrijvers en acteurs vochten vorig jaar tijdens stakingen al voor bescherming tegen het gebruik van AI.

Meer uit Financieel

Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

6 uur geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

6 uur geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

7 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

8 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

9 uur geleden
Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

10 uur geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

11 uur geleden