Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: Meta biedt Hollywood-sterren miljoenen voor gebruik stem

Bronnen: Meta biedt Hollywood-sterren miljoenen voor gebruik stem

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms biedt Hollywood-beroemdheden miljoenen dollars voor het recht om hun stemmen op te nemen en te gebruiken voor projecten met kunstmatige intelligentie (AI). Dit melden The New York Times en persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

Het bedrijf zou onder meer in gesprek zijn met actrice en rapper Awkwafina, acteur en komiek Keegan-Michael Key en de Britse actrice Judi Dench. Ook zou er met influencers gesproken worden. Meta wilde niet op de berichten reageren.

De onderneming van topman Mark Zuckerberg lijkt druk bezig om deals te sluiten en een reeks nieuwe AI-tools te ontwikkelen. Die zou het bedrijf willen presenteren op een groot evenement in september. Wat Meta precies met de stemmen wil doen is niet helemaal duidelijk. Maar volgens de ingewijden zou onder meer gewerkt worden aan een chatbot die kan dienen als een digitale assistent, zoals Siri van Apple.

Investeringen in AI

Woensdag gaf Meta bij de presentatie van zijn kwartaalcijfers al aan dat het voorlopig veel geld blijft uitgeven aan kunstmatige intelligentie. Net als andere techbedrijven heeft het miljarden dollars in zijn datacenters gestoken om te profiteren van de opkomst van alles wat met AI te maken heeft. Meta heeft ook al geëxperimenteerd met het maken van tekstgebaseerde chatbots die waren geïnspireerd door beroemdheden als Dwyane Wade en Paris Hilton. Het bedrijf heeft dat project inmiddels beëindigd.

De AI-hausse heeft veel mensen in Hollywood bang gemaakt, omdat ze vrezen hun werk te verliezen als gevolg van de technologische vernieuwing. Stemacteurs uit de gamesector zijn vorige week ook in staking gegaan omdat het niet was gelukt overeenstemming te bereiken over het gebruik van AI in hun sector. Scenarioschrijvers en acteurs vochten vorig jaar tijdens stakingen al voor bescherming tegen het gebruik van AI.

Meer uit Financieel

ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

3 uur geleden
FME: techindustrie heeft steeds meer last van handelsoorlog

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.

5 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

5 uur geleden
Topman: Apple beleeft beste eerste kwartaal van een jaar ooit

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.

5 uur geleden
Wall Street sluit hoger na resultaten Alphabet en Caterpillar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.

7 uur geleden
Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

8 uur geleden
Spotify komt met verificatie voor echte artiesten vanwege AI

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.

8 uur geleden