Bronnen: Meta biedt Hollywood-sterren miljoenen voor gebruik stem
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms biedt Hollywood-beroemdheden miljoenen dollars voor het recht om hun stemmen op te nemen en te gebruiken voor projecten met kunstmatige intelligentie (AI). Dit melden The New York Times en persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
Het bedrijf zou onder meer in gesprek zijn met actrice en rapper Awkwafina, acteur en komiek Keegan-Michael Key en de Britse actrice Judi Dench. Ook zou er met influencers gesproken worden. Meta wilde niet op de berichten reageren.
De onderneming van topman Mark Zuckerberg lijkt druk bezig om deals te sluiten en een reeks nieuwe AI-tools te ontwikkelen. Die zou het bedrijf willen presenteren op een groot evenement in september. Wat Meta precies met de stemmen wil doen is niet helemaal duidelijk. Maar volgens de ingewijden zou onder meer gewerkt worden aan een chatbot die kan dienen als een digitale assistent, zoals Siri van Apple.
Investeringen in AI
Woensdag gaf Meta bij de presentatie van zijn kwartaalcijfers al aan dat het voorlopig veel geld blijft uitgeven aan kunstmatige intelligentie. Net als andere techbedrijven heeft het miljarden dollars in zijn datacenters gestoken om te profiteren van de opkomst van alles wat met AI te maken heeft. Meta heeft ook al geëxperimenteerd met het maken van tekstgebaseerde chatbots die waren geïnspireerd door beroemdheden als Dwyane Wade en Paris Hilton. Het bedrijf heeft dat project inmiddels beëindigd.
De AI-hausse heeft veel mensen in Hollywood bang gemaakt, omdat ze vrezen hun werk te verliezen als gevolg van de technologische vernieuwing. Stemacteurs uit de gamesector zijn vorige week ook in staking gegaan omdat het niet was gelukt overeenstemming te bereiken over het gebruik van AI in hun sector. Scenarioschrijvers en acteurs vochten vorig jaar tijdens stakingen al voor bescherming tegen het gebruik van AI.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
7 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
11 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
14 uur geleden