Bronnen melden dat Amazon werkt aan AI-versie Alexa tegen betaling
SAN FRANCISCO (ANP) - Techconcern Amazon werkt aan een nieuwe versie van zijn slimme speaker Alexa. Dat melden ingewijden aan persbureau Reuters. Het nieuwe apparaat moet worden uitgerust met nieuwe mogelijkheden op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Om daar gebruik van te maken, zouden gebruikers volgens de bronnen wel maandelijks minstens 5 dollar moeten betalen.
Reuters sprak met acht medewerkers en oud-medewerkers van Amazon die werkten aan Alexa. Volgens hen is het de bedoeling dat de nieuwe slimme speaker, intern omgedoopt tot 'Remarkable Alexa', ingewikkelder taken kan uitvoeren dan de huidige versie. Het kan dan bijvoorbeeld gaan om het opstellen van een korte e-mail of het bestellen van een bezorgmaaltijd. Ook verwacht Amazon dat gebruikers de nieuwe AI-Alexa kunnen vragen om winkeladvies. Bijvoorbeeld welke handschoenen en muts zij moeten kopen voor het beklimmen van een berg, aldus de bronnen.
Topman Andy Jassy heeft aandeelhouders in april nog in een brief een "intelligentere en capabelere Alexa" beloofd. Verdere details gaf hij daarbij niet. Het is overigens nog niet bekend wanneer en of de plannen überhaupt gerealiseerd worden, benadrukken de ingewijden.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
5 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
5 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
7 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
9 uur geleden