Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen melden dat Amazon werkt aan AI-versie Alexa tegen betaling

Bronnen melden dat Amazon werkt aan AI-versie Alexa tegen betaling

SAN FRANCISCO (ANP) - Techconcern Amazon werkt aan een nieuwe versie van zijn slimme speaker Alexa. Dat melden ingewijden aan persbureau Reuters. Het nieuwe apparaat moet worden uitgerust met nieuwe mogelijkheden op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Om daar gebruik van te maken, zouden gebruikers volgens de bronnen wel maandelijks minstens 5 dollar moeten betalen.

Reuters sprak met acht medewerkers en oud-medewerkers van Amazon die werkten aan Alexa. Volgens hen is het de bedoeling dat de nieuwe slimme speaker, intern omgedoopt tot 'Remarkable Alexa', ingewikkelder taken kan uitvoeren dan de huidige versie. Het kan dan bijvoorbeeld gaan om het opstellen van een korte e-mail of het bestellen van een bezorgmaaltijd. Ook verwacht Amazon dat gebruikers de nieuwe AI-Alexa kunnen vragen om winkeladvies. Bijvoorbeeld welke handschoenen en muts zij moeten kopen voor het beklimmen van een berg, aldus de bronnen.

Topman Andy Jassy heeft aandeelhouders in april nog in een brief een "intelligentere en capabelere Alexa" beloofd. Verdere details gaf hij daarbij niet. Het is overigens nog niet bekend wanneer en of de plannen überhaupt gerealiseerd worden, benadrukken de ingewijden.

Meer uit Financieel

Bonussen Wall Street op record van ruim 49 miljard dollar in 2025

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.

2 uur geleden
Stevige minnen op beurzen New York, olie flink duurder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Bloomberg: Pernod Ricard aast op moederbedrijf Jack Daniel's

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.

4 uur geleden
Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

6 uur geleden
Onderzoek: 23.000 minder rokers door verkoopverbod tabak supers

AMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.

6 uur geleden
Verlies voor AEX-index, olieprijzen weer flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.

7 uur geleden
VS schrappen bank en potasbedrijven uit Belarus van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.

8 uur geleden