Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen melden dat Amazon werkt aan AI-versie Alexa tegen betaling

Bronnen melden dat Amazon werkt aan AI-versie Alexa tegen betaling

SAN FRANCISCO (ANP) - Techconcern Amazon werkt aan een nieuwe versie van zijn slimme speaker Alexa. Dat melden ingewijden aan persbureau Reuters. Het nieuwe apparaat moet worden uitgerust met nieuwe mogelijkheden op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Om daar gebruik van te maken, zouden gebruikers volgens de bronnen wel maandelijks minstens 5 dollar moeten betalen.

Reuters sprak met acht medewerkers en oud-medewerkers van Amazon die werkten aan Alexa. Volgens hen is het de bedoeling dat de nieuwe slimme speaker, intern omgedoopt tot 'Remarkable Alexa', ingewikkelder taken kan uitvoeren dan de huidige versie. Het kan dan bijvoorbeeld gaan om het opstellen van een korte e-mail of het bestellen van een bezorgmaaltijd. Ook verwacht Amazon dat gebruikers de nieuwe AI-Alexa kunnen vragen om winkeladvies. Bijvoorbeeld welke handschoenen en muts zij moeten kopen voor het beklimmen van een berg, aldus de bronnen.

Topman Andy Jassy heeft aandeelhouders in april nog in een brief een "intelligentere en capabelere Alexa" beloofd. Verdere details gaf hij daarbij niet. Het is overigens nog niet bekend wanneer en of de plannen überhaupt gerealiseerd worden, benadrukken de ingewijden.

Meer uit Financieel

Verlies voor AEX-index, chipbedrijven sterkste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.

51 minuten geleden
Duizenden boeren in Brussel verwacht voor demonstratie EU-top

BRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.

2 uur geleden
Vuurwerkbranche stevent af op 20 procent meer verkoop dit jaar

DEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.

3 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI investeert in uitbreiding in Almere

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.

4 uur geleden
Aandelen Oracle omlaag na nieuws over afketsen datacenterdeal

NEW YORK (ANP) - Aandelen van softwareconcern Oracle zijn woensdag in waarde gedaald op de beurs in New York. Volgens zakenkrant Financial Times trekt een samenwerkingspartner zich terug uit de financiering van de bouw van een groot datacenter in Michigan voor Oracle. Eerder namen bij beleggers de zorgen al toe over de hoge kosten die Oracle maakt voor zijn groeiambities op het gebied van kunstmatige intelligentie.

4 uur geleden
Ondernemingskamer beslist voor jaareinde over bestuurscrisis FNV

AMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer beslist nog voor het einde van het jaar of Lodewijk Asscher en Ton Heerts verder kunnen gaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. Tijdens een zitting op woensdag bleek er nog geen overeenstemming tussen de twee tijdelijke toezichthouders en het ledenparlement van de grootste bond van Nederland. Daarom zien de rechters bij het gerechtshof in Amsterdam zich genoodzaakt zelf een knoop door te hakken.

4 uur geleden
Warner Bros. wil dat aandeelhouders bod van Paramount afwijzen

NEW YORK (ANP) - Het bestuur van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery wil dat het laatste overnamebod van branchegenoot Paramount Skydance wordt afgewezen. Het concern heeft woensdag een brief gepubliceerd waarin het bestuur aandeelhouders aanraadt niet akkoord te gaan met het voorstel van Paramount van 108,4 miljard dollar (92,6 miljard euro).

6 uur geleden