Bronnen: Mars overweegt overname snackbedrijf achter Pringles
MCLEAN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Chocoladefabrikant en producent van diervoer Mars onderzoekt een mogelijke overname van Kellanova, het moederbedrijf van onder meer chipsmerk Pringles. Dat melden bronnen aan persbureaus Reuters en Bloomberg. Mocht de deal doorgaan, dan zou het een van de grootste overnames ooit zijn in de sector.
Kellanova splitste in oktober af van voedingsmiddelenproducent Kellogg, bekend van de cornflakes. Het bedrijf heeft een marktwaarde van bijna 22 miljard dollar, omgerekend bijna 20 miljard euro. Volgens de bronnen is het nog niet zeker dat de deal er ook daadwerkelijk komt. Zowel Kellanova als Mars heeft niet gereageerd op vragen van Reuters en Bloomberg.
Mars produceert naast de gelijknamige snoepreep onder meer de Snickers-repen en M&M's. Ook maakt het bedrijf dierenvoeding van de merken Pedigree en Whiskas.
Twinkies
Verschillende Amerikaanse voedingsmiddelenbedrijven hebben de afgelopen tijd deals gesloten om door te kunnen groeien. Zo nam J.M. Smucker, dat onder meer dierensnoepjes en koekjes produceert, vorig jaar Hostess Brands over voor 5,6 miljard dollar. Dat laatste bedrijf zat achter de in de Verenigde Staten populaire Twinkies, een soort cakeje met crèmevulling.
Het is de vraag of een grote deal als die tussen Kellanova en Mars met het oog op concurrentie wel kan doorgaan. Amerikaanse toezichthouders maken zich namelijk zorgen dat een dergelijke deal kan leiden tot hogere prijzen en minder keuze voor consumenten.
Rechtszaak
Zo spande de Amerikaanse markttoezichthouder FTC eerder dit jaar een rechtszaak aan tegen de overname van supermarktketen Albertsons door branchegenoot Kroger. Met die deal is 24,6 miljard dollar gemoeid. Een fusie kan leiden tot hogere prijzen voor boodschappen, vreest de marktwaakhond.
Meer uit Financieel
LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.
2 uur geledenLOS GATOS (ANP/AFP) - Netflix ziet af van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. De co-CEO's Ted Sarandos en Greg Peters lieten donderdag weten dat de deal financieel niet langer aantrekkelijk genoeg is, waarmee de weg vrijkomt voor een overname door concurrent Paramount Skydance.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.
9 uur geledenNEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.
11 uur geleden