Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: Mars overweegt overname snackbedrijf achter Pringles

Bronnen: Mars overweegt overname snackbedrijf achter Pringles

MCLEAN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Chocoladefabrikant en producent van diervoer Mars onderzoekt een mogelijke overname van Kellanova, het moederbedrijf van onder meer chipsmerk Pringles. Dat melden bronnen aan persbureaus Reuters en Bloomberg. Mocht de deal doorgaan, dan zou het een van de grootste overnames ooit zijn in de sector.

Kellanova splitste in oktober af van voedingsmiddelenproducent Kellogg, bekend van de cornflakes. Het bedrijf heeft een marktwaarde van bijna 22 miljard dollar, omgerekend bijna 20 miljard euro. Volgens de bronnen is het nog niet zeker dat de deal er ook daadwerkelijk komt. Zowel Kellanova als Mars heeft niet gereageerd op vragen van Reuters en Bloomberg.

Mars produceert naast de gelijknamige snoepreep onder meer de Snickers-repen en M&M's. Ook maakt het bedrijf dierenvoeding van de merken Pedigree en Whiskas.

Twinkies

Verschillende Amerikaanse voedingsmiddelenbedrijven hebben de afgelopen tijd deals gesloten om door te kunnen groeien. Zo nam J.M. Smucker, dat onder meer dierensnoepjes en koekjes produceert, vorig jaar Hostess Brands over voor 5,6 miljard dollar. Dat laatste bedrijf zat achter de in de Verenigde Staten populaire Twinkies, een soort cakeje met crèmevulling.

Het is de vraag of een grote deal als die tussen Kellanova en Mars met het oog op concurrentie wel kan doorgaan. Amerikaanse toezichthouders maken zich namelijk zorgen dat een dergelijke deal kan leiden tot hogere prijzen en minder keuze voor consumenten.

Rechtszaak

Zo spande de Amerikaanse markttoezichthouder FTC eerder dit jaar een rechtszaak aan tegen de overname van supermarktketen Albertsons door branchegenoot Kroger. Met die deal is 24,6 miljard dollar gemoeid. Een fusie kan leiden tot hogere prijzen voor boodschappen, vreest de marktwaakhond.

Meer uit Financieel

Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

5 uur geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

6 uur geleden
Air France-KLM open voor gesprekken over mogelijke easyJet-deal

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.

6 uur geleden
IATA: productie duurzame vliegtuigbrandstof komt niet op gang

RIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.

7 uur geleden
China wil slankere elektrische auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.

9 uur geleden
Van Oostrom: bezuinigingen sociale zekerheid hopelijk niet nodig

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.

10 uur geleden
FT: OpenAI plant ingrijpende vernieuwing van ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.

12 uur geleden