Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: lichaam Navalny in ziekenhuis, nog geen autopsie gedaan

Bronnen: lichaam Navalny in ziekenhuis, nog geen autopsie gedaan

SALECHARD (ANP) - Het lichaam van Aleksej Navalny ligt in het mortuarium van het ziekenhuis van Salechard, schrijft de Russische krant Novaya Gazeta. Volgens bronnen die de krant sprak is er nog geen autopsie uitgevoerd op het lichaam van de vrijdag overleden Navalny.

"Meestal gaan lichamen van mensen die in de gevangenis overlijden direct naar een medisch forensisch bureau", zegt een ambulancemedewerker uit Salechard. "Om een of andere reden werd Navalny's lichaam naar het ziekenhuis gebracht." Volgens de ambulancemedewerker houden politieagenten de wacht buiten het mortuarium. "Ze hadden net zo goed een bord op kunnen hangen met de tekst 'hier gebeurt iets mysterieus' erop."

Volgens de bron die Novaya Gazeta sprak, gaan er verhalen rond over wat er met Navalny is gebeurd. Zo zouden artsen die zijn lichaam hebben gezien hebben gezegd dat hij onder de blauwe plekken zat die mogelijk waren ontstaan door "stuiptrekkingen". Ook zou Navalny een blauwe plek op zijn borst hebben gehad, wat zou wijzen op een reanimatiepoging na een hartstilstand. De bron wijst erop dat er nog niets bekend is over een eventuele autopsie en de doodsoorzaak nog steeds niet is vastgesteld.

Navalny overleed vrijdag in een strafkamp in Noord-Rusland waar hij een gevangenisstraf van ruim dertig jaar uitzat. Navalny was een populaire oppositieleider en groot tegenstander van president Vladimir Poetin. Tijdens Navalny's carrière vermeed Poetin het noemen van zijn naam.

Meer uit Buitenland

Iran neemt opnieuw Golfstaten onder vuur

DUBAI (ANP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.

1 uur geleden
Mexico zegt elf leden van drugskartel te hebben gedood

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.

3 uur geleden
Brussel grijpt niet rigoureuzer in om energiekosten te verlagen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.

3 uur geleden
Jetten: liggen geen schepen van ons klaar voor Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.

4 uur geleden
Man van 19 sterft in cel van Amerikaanse vreemdelingendienst ICE

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.

9 uur geleden
Netanyahu: Iran niet langer in staat uranium te verrijken

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.

10 uur geleden
Zelensky wil onderhandelingen met Rusland hervatten

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.

10 uur geleden