Bronnen: eigenaar F1 wil meer geld van Monaco voor organiseren GP
ENGLEWOOD (ANP/BLOOMBERG) - Liberty Media, de Amerikaanse eigenaar van de Formule 1, wil een grotere bijdrage van Monaco voor het organiseren van de Grote Prijs in de dwergstaat na 2025. Dat melden ingewijden aan financieel persbureau Bloomberg. Met 20 miljoen dollar per jaar betaalt Monaco op dit moment nog het minste van alle organisatoren van F1-races dit jaar.
Dat bedrag werd voor de periode van drie jaar vastgelegd in september 2022. De gesprekken over een nieuwe deal beginnen deze week. Twee andere organisatoren, Saudi-Arabië en Bahrein, betalen volgens schattingen veel meer: ruim 50 miljoen dollar per jaar. Een woordvoerder van de F1 wilde niet ingaan op de nieuwe gesprekken met Monaco. Wel gaf hij aan dat Liberty Media niet overweegt om zich terug te trekken uit het land.
De bedragen die de organisatoren van de Grote Prijzen betalen, besteedt Liberty Media aan prijzengeld aan het einde van het seizoen. De economieën van landen als Monaco en Bahrein en de steden die F1-races organiseren, profiteren evenwel op hun beurt. Zo komen er veel toeschouwers af op de evenementen, waardoor bijvoorbeeld hotels in de regio rond het circuit goed gevuld zijn.
Kritiek
De Grote Prijs van Monaco wordt al sinds jaar en dag gereden in de straten van het op één na kleinste land ter wereld. Veel van de coureurs die deelnemen, wonen bovendien in Monaco. De organisatoren van de race hebben hun bedrijfsmodel nooit ingrijpend veranderd; zij zijn er volgens de bronnen die spraken met Bloomberg van overtuigd dat de geschiedenis en reputatie van het bijna honderd jaar oude circuit zwaarder wegen dan financiële overwegingen.
Toch klinkt er ook kritiek, onder meer van coureurs Max Verstappen en Lewis Hamilton. Zij klagen onder meer over het feit dat zij met de moderne F1-auto's moeilijker gewaagde inhaalmanoeuvres kunnen uitvoeren in de smalle straten van het circuit. "Godzijdank is dat voorbij, dat was de saaiste race waar ik ooit aan heb meegedaan", klaagde zevenvoudig wereldkampioen Hamilton nadat hij in 2022 derde was geworden in Monaco.
De Grote Prijs van Monaco staat voor komend weekend weer op het programma.
Meer uit Sport
VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
3 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
7 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
1 dag geledenST ANDREWS (ANP) - Het Brits Open golf wordt in 2028 niet gehouden op Turnberry in Schotland, de golfbaan die eigendom is van de Amerikaanse president Donald Trump. De organiserende R&A koos voor de Royal Lytham & St. Annes in Engeland, meldt de BBC.
1 dag geleden