Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: Duitse regering gaat economische groeiprognose verlagen

Bronnen: Duitse regering gaat economische groeiprognose verlagen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering gaat haar verwachting voor de economische groei voor dit jaar flink verlagen, meldden bronnen in Berlijn. De groeiprognose voor de grootste economie van Europa en belangrijkste handelspartner van Nederland gaat volgens de ingewijden nu naar 2,6 procent, van een eerder voorspelde 3,5 procent. De Duitse minister van Economische Zaken Peter Altmaier komt woensdag met de nieuwe herfstramingen naar buiten.

De verlaging van de groeiverwachting komt niet als een verrassing. Eerder deze maand verlaagden de belangrijkste economische onderzoeksinstituten in Duitsland ook al de raming voor dit jaar vanwege de hinder die de Duitse economie ondervindt van de wereldwijde toeleveringsproblemen, waaronder de tekorten aan chips in de Duitse autosector. Zij rekenen nu voor dit jaar op een groei van 2,4 procent. Eerder werd op een plus van 3,7 procent gerekend door de instituten.

Berlijn verhoogt juist de groeiverwachting voor volgend jaar naar 4,1 procent van een eerdere voorspelling van 3,6 procent, aldus de bronnen. De instituten gaan voor volgend jaar uit van een plus van 4,8 procent. Zij rekenden eerder nog op 3,9 procent.

Meer uit Financieel

ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

1 uur geleden
Netflix flink hoger op Wall Street na afzien bod op Warner

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.

1 uur geleden
Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

2 uur geleden
Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

4 uur geleden
Von der Leyen verheugd over goedkeuring Mercosur door Argentinië

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.

4 uur geleden
FNV-voorzitter verwacht kort kennismakingsgesprek met Jetten

HILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.

4 uur geleden
Steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.

6 uur geleden