Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: China overweegt belastingvoordelen voor fabrikanten

Bronnen: China overweegt belastingvoordelen voor fabrikanten

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese overheid overweegt belastingvoordelen voor bepaalde fabrikanten in China om de economie te stimuleren. Daarmee wil het land inzetten op de innovatie van technologie om zo de concurrentie met de Verenigde Staten aan te kunnen gaan. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

Het nieuwe belastingbeleid kan sommige fabrikanten honderden miljarden yuan besparen, aldus een van de bronnen. Ter vergelijking, 100 yuan staat gelijk aan ongeveer 13 euro. De plannen liggen echter nog niet vast en moeten bovendien nog worden goedgekeurd. Analisten voorspelden al dat China zou kiezen voor dergelijke maatregelen, om het vertrouwen van het bedrijfsleven op te krikken.

President Xi Jinping noemde eerder deze maand een "modern industrieel systeem" als een van China’s belangrijkste economische prioriteiten. In mei werd ook al gesproken over steun aan de meest geavanceerde productiebedrijven in het land. Die omvatten een breed scala aan industrieën, zoals die voor ruwe materialen, chips, kunstmatige intelligentie (AI) en biofarmacie.

Teruggang economie

De Chinese economie verliest aan momentum, na een opleving kort na de coronacrisis. Uit de laatste gegevens komt naar voren dat de export en investeringen over de hele linie afnemen. Ook de jeugdwerkloosheid is op weg naar een recordhoogte. Verder zijn Chinese aandelen gekelderd, evenals de prijzen voor belangrijke grondstoffen als koper en ijzererts.

De regering had voor dit jaar al belastingvoordelen aangekondigd ter waarde van 1,8 biljoen yuan. Dat dit bedrag mogelijk verder wordt verhoogd, kan erop wijzen dat Chinese overheidsfunctionarissen zich zorgen maken over de vooruitzichten van de economie. Vorig jaar trok Beijing nog een recordbedrag uit van 4,2 biljoen yuan om de economie te stimuleren.

Meer uit Financieel

Wall Street veert op na verliezen door AI-angst en handelsonrust

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.

9 minuten geleden
Rechter VS wijst zaak xAI tegen OpenAI over bedrijfsgeheimen af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.

32 minuten geleden
Franse miljardair Arnault vergroot belang in luxeconcern LVMH

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Toename meldingen over Odido bij meldpunt voor identiteitsfraude

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.

3 uur geleden
AEX sluit hoger na onzekerheid over handelsbeleid VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.

4 uur geleden
Warner Bros. ontvangt nieuw overnamevoorstel van Paramount

NEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.

5 uur geleden
EU-handelschef: regering-Trump wil zich aan handelsdeal houden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.

5 uur geleden