Bronnen: China overweegt belastingvoordelen voor fabrikanten
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese overheid overweegt belastingvoordelen voor bepaalde fabrikanten in China om de economie te stimuleren. Daarmee wil het land inzetten op de innovatie van technologie om zo de concurrentie met de Verenigde Staten aan te kunnen gaan. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
Het nieuwe belastingbeleid kan sommige fabrikanten honderden miljarden yuan besparen, aldus een van de bronnen. Ter vergelijking, 100 yuan staat gelijk aan ongeveer 13 euro. De plannen liggen echter nog niet vast en moeten bovendien nog worden goedgekeurd. Analisten voorspelden al dat China zou kiezen voor dergelijke maatregelen, om het vertrouwen van het bedrijfsleven op te krikken.
President Xi Jinping noemde eerder deze maand een "modern industrieel systeem" als een van China’s belangrijkste economische prioriteiten. In mei werd ook al gesproken over steun aan de meest geavanceerde productiebedrijven in het land. Die omvatten een breed scala aan industrieën, zoals die voor ruwe materialen, chips, kunstmatige intelligentie (AI) en biofarmacie.
Teruggang economie
De Chinese economie verliest aan momentum, na een opleving kort na de coronacrisis. Uit de laatste gegevens komt naar voren dat de export en investeringen over de hele linie afnemen. Ook de jeugdwerkloosheid is op weg naar een recordhoogte. Verder zijn Chinese aandelen gekelderd, evenals de prijzen voor belangrijke grondstoffen als koper en ijzererts.
De regering had voor dit jaar al belastingvoordelen aangekondigd ter waarde van 1,8 biljoen yuan. Dat dit bedrag mogelijk verder wordt verhoogd, kan erop wijzen dat Chinese overheidsfunctionarissen zich zorgen maken over de vooruitzichten van de economie. Vorig jaar trok Beijing nog een recordbedrag uit van 4,2 biljoen yuan om de economie te stimuleren.
Meer uit Financieel
LEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.
37 minuten geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo heeft een bod uitgebracht op Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. Het bod van 30,6 miljard euro van Intesa op Monte dei Paschi komt een dag na het fusievoorstel van de Italiaanse bank BPM aan Monte dei Paschi.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tienduizenden langdurig zieken dreigen hun ontslagvergoeding mis te lopen door maatregelen van het kabinet-Jetten. Daarvoor waarschuwt vakbond CNV. De bond hekelt de kabinetskeuze om werkgevers niet meer te gaan compenseren als ze een transitievergoeding moeten betalen aan medewerkers die na twee jaar ziekte ontslag krijgen. Gedupeerden lopen daardoor gemiddeld 17.000 euro mis, becijfert CNV.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen maandagochtend hard omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Israël heeft militaire doelwitten in Iran aangevallen na Iraanse raketaanvallen op Israël. Daarmee is er weer onzekerheid ontstaan over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten en een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank Revolut gaat in Nederland telefoonabonnementen aanbieden. Klanten van de bank kunnen binnenkort vanuit hun bankapp een mobiel abonnement afsluiten voor data, bellen en sms'en. De bank is naar eigen zeggen de eerste financiële speler in Nederland die een volwaardige telecomdienst aanbiedt.
3 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.
16 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.
17 uur geleden