Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: China overweegt belastingvoordelen voor fabrikanten

Bronnen: China overweegt belastingvoordelen voor fabrikanten

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese overheid overweegt belastingvoordelen voor bepaalde fabrikanten in China om de economie te stimuleren. Daarmee wil het land inzetten op de innovatie van technologie om zo de concurrentie met de Verenigde Staten aan te kunnen gaan. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

Het nieuwe belastingbeleid kan sommige fabrikanten honderden miljarden yuan besparen, aldus een van de bronnen. Ter vergelijking, 100 yuan staat gelijk aan ongeveer 13 euro. De plannen liggen echter nog niet vast en moeten bovendien nog worden goedgekeurd. Analisten voorspelden al dat China zou kiezen voor dergelijke maatregelen, om het vertrouwen van het bedrijfsleven op te krikken.

President Xi Jinping noemde eerder deze maand een "modern industrieel systeem" als een van China’s belangrijkste economische prioriteiten. In mei werd ook al gesproken over steun aan de meest geavanceerde productiebedrijven in het land. Die omvatten een breed scala aan industrieën, zoals die voor ruwe materialen, chips, kunstmatige intelligentie (AI) en biofarmacie.

Teruggang economie

De Chinese economie verliest aan momentum, na een opleving kort na de coronacrisis. Uit de laatste gegevens komt naar voren dat de export en investeringen over de hele linie afnemen. Ook de jeugdwerkloosheid is op weg naar een recordhoogte. Verder zijn Chinese aandelen gekelderd, evenals de prijzen voor belangrijke grondstoffen als koper en ijzererts.

De regering had voor dit jaar al belastingvoordelen aangekondigd ter waarde van 1,8 biljoen yuan. Dat dit bedrag mogelijk verder wordt verhoogd, kan erop wijzen dat Chinese overheidsfunctionarissen zich zorgen maken over de vooruitzichten van de economie. Vorig jaar trok Beijing nog een recordbedrag uit van 4,2 biljoen yuan om de economie te stimuleren.

Meer uit Financieel

Voorzitter Eurogroep: alle opties open na Trump-tarieven auto's

BRUSSEL (ANP) - Voor de EU liggen alle opties nog op tafel vanwege de nieuwe tarieven op auto's van de Amerikaanse president Donald Trump, aldus voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis tegen persbureau Bloomberg.

5 minuten geleden
AEX begint licht hoger na lang weekend, Aalberts wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. Beleggers deden het rustig aan na het lange weekend en de sterke opmars in april. Aalberts (plus 7 procent) behoorde tot de sterkste stijgers bij de middelgrote bedrijven na een goed ontvangen kwartaalupdate van de industrieel toeleverancier. De Belgische bank KBC verhoogde het advies voor Aalberts naar kopen.

1 uur geleden
Passagiersaantallen Dubai Airport gekelderd door oorlog

DUBAI (ANP) - Dubai International Airport, normaal de drukste luchthaven ter wereld, heeft in maart de passagiersaantallen zien kelderen door de oorlog in het Midden-Oosten en de ernstige verstoringen van het vliegverkeer in de regio. Volgens de luchthaven daalde het aantal reizigers die maand met 66 procent in vergelijking met een jaar eerder tot 2,5 miljoen.

1 uur geleden
HDN: mensen vragen minder hypotheken aan door hogere rente

DE MEERN (ANP) - Huizenkopers en mensen die bijvoorbeeld een verbouwing willen financieren hebben afgelopen maand minder hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). De gestegen hypotheekrente maakte zowel kopers als niet-kopers terughoudender.

1 uur geleden
Nederlands bedrijf lanceert dronemarktplaats voor Europese legers

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic heeft maandag een platform gelanceerd waar Europese ministeries van Defensie direct drones kunnen kopen. Daarmee worden inkooptrajecten voor "mission-ready drones" aanzienlijk verkort, meldt het bedrijf. Het platform lijkt op een recent gelanceerde dronemarktplaats voor het Amerikaanse leger, ontwikkeld met Amazon.

2 uur geleden
Bitcoin voor het eerst in maanden meer dan 80.000 dollar waard

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin is voor het eerst in meer dan drie maanden weer meer dan 80.000 dollar waard geworden. Handelaren verwerkten gemengde berichten over de oorlog in het Midden-Oosten. Verder lijkt sprake van optimisme dat er in de Verenigde Staten een doorbraak is in onderhandelingen over een bepaling in een wetsvoorstel voor cryptowetgeving.

2 uur geleden
GameStop doet bod van 56 miljard dollar op eBay

GRAPEVINE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op eBay van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). GameStop wil van de onlinemarktplaats een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon.

2 uur geleden