Bronnen: Bolsonaro donderdag formeel aangeklaagd om couppoging
BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse justitie zal donderdag een formele aanklacht tegen oud-president Jair Bolsonaro bekendmaken, melden politiebronnen aan persbureau Reuters. Het zou gaan om een vermeende couppoging na de verkiezingen in 2022, die Bolsonaro verloor van de linkse Luiz Inácio Lula da Silva, in combinatie met andere misdaden.
Bolsonaro heeft zijn verlies van twee jaar geleden nooit erkend en veel van zijn aanhangers zagen hem toen als de winnaar. Dat leidde tot een bestorming van overheidsgebouwen in januari 2023.
De rechts-populistische Bolsonaro werd eerder ook al schuldig bevonden aan machtsmisbruik. Daardoor is hij tot 2031 uitgesloten van deelname aan verkiezingen.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Colombia heeft een economische noodtoestand van dertig dagen uitgeroepen om de gevolgen van de aardbeving aan te pakken. Het decreet, dat woensdagavond lokale tijd door de hele ministerraad werd ondertekend, geeft president Abelardo de la Espriella tijdelijk de bevoegdheid om economische en fiscale regels in te voeren zonder goedkeuring van het parlement.
46 minuten geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Een Chinese rechtbank heeft de oprichter van het omgevallen vastgoedconcern China Evergrande Group veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Ook moeten al zijn persoonlijke bezittingen in beslag worden genomen, zo oordeelde de rechtbank.
54 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van woensdag op donderdag bestookt met Russische ballistische raketten, zo liet burgemeester Vitali Klitsjko weten. Daarbij zouden zeker acht doden zijn gevallen en raakten 33 anderen gewond. Aan de oostkant van Kyiv, in het district Brovary, kwam ook een man om het leven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gewaarschuwd voor economische consequenties voor elk land dat Teheran steunt of Iran "op enigerlei wijze een reddingsboei toewerpt".
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van woensdag op donderdag bestookt met Russische ballistische raketten, zo liet burgemeester Vitali Klitsjko weten. Daarbij zouden zeker twee doden zijn gevallen. Zes anderen raakten gewond.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Ed Miliband, heeft scherpe kritiek geuit op de Israëlische beslissing van deze week om te starten met de aanbesteding voor het E1-nederzettingsproject. Miliband heeft daarop de Israëlische ambassadeur ontboden.
6 uur geledenCANBERRA (ANP) - Australië ontbiedt de Israëlische ambassadeur nadat Israël zei geen verder onderzoek te gaan doen naar de dood van zeven hulpverleners van World Central Kitchen in Gaza. Onder hen was een Australiër.
7 uur geleden