
Bronnen: Amazon ontwikkelt slimme bril die bezorger de weg wijst
SEATTLE (ANP) - Amazon ontwikkelt een slimme bril voor bezorgers om hen te begeleiden richting, rond en binnen gebouwen waar zij een pakketje moeten bezorgen. Dat melden ingewijden aan persbureau Reuters. De bril moet worden uitgerust met een klein ingebouwd scherm dat bezorgers bijvoorbeeld aanwijzingen kan geven bij liften of obstakels.
De ontwikkeling van de bezorgbril kan nog jaren duren. Zo moet data worden verzameld over elk huis, straat, stoeprand en oprit, vertelden de bronnen. Ook zou Amazon moeite hebben gehad met het ontwikkelen van een batterij die een volledige werkdag meegaat, maar licht genoeg is om in een bril te verwerken. Volgens de mensen die met Reuters spraken, is het dan ook nog niet zeker of de bril er uiteindelijk daadwerkelijk komt.
Amazon zelf wilde niet ingaan op het project. "We innoveren voortdurend om een nog veiliger en betere bezorgervaring voor chauffeurs te creƫren", vertelt een woordvoerder van het webwinkelconcern.
De aanwijzingen die de bril geeft, kunnen waardevolle tijd besparen. Volgens schattingen is het laatste deel van de reis van een pakketje namelijk het kostbaarst voor bezorgbedrijven. Met de bril zou Amazon dan ook de bezorgkosten per pakket kunnen verlagen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Energieproducenten hadden het afgelopen halfjaar vaker te maken met negatieve stroomprijzen, meldt Energieopwek.nl. Daarbij moeten ze zelf betalen om stroom kwijt te kunnen. Het aantal zonnepanelen en windmolens in Nederland is gegroeid en ze leverden door de felle zon en harde wind vaak meer elektriciteit op dan op dat moment nodig was.
56 minuten geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Tata Steel Nederland heeft zijn raad van bestuur ingekrompen van vijf naar vier functies. De stap maakt deel uit van een bredere reorganisatie. De staalfabrikant kondigde dat "transformatieprogramma" in april aan en zei daarbij ook veel banen te schrappen om winstgevender te worden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag licht hoger geopend, na de kleine min een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump volgen. Hij zei dinsdagavond niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM wil in gesprek met de vakbonden om een staking van grondpersoneel te voorkomen, voordat een eventueel kort geding wordt aangespannen, zegt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. Eerder gaf zij aan dat KLM naar de rechter gaat om de staking volgende week woensdag te verbieden, maar dit klopt niet. "We overwegen een kort geding te starten."
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het grondpersoneel van KLM gaat volgende week woensdag alsnog staken, meldt CNV. De staking gaat acht uur duren, van 14.00 tot 22.00 uur. "We willen dat KLM met iets concreets komt voor het grondpersoneel. Voor vage toezeggingen kopen we niets", stelt de vakbond. Een woordvoerster van KLM kon nog niet direct inhoudelijk reageren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Deurverkopers lappen gedragsregels massaal aan hun laars, meldt de Consumentenbond na onderzoek. Ze negeren nee-stickers, dringen aan wanneer iemand geen interesse toont en proberen met leugens bij mensen binnen te komen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.
8 uur geleden