Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronckhorst wijst tweede locatie aan voor opvang vluchtelingen

Bronckhorst wijst tweede locatie aan voor opvang vluchtelingen

BRONCKHORST (ANP) - De gemeente Bronckhorst heeft een locatie in Vorden aangewezen voor de opvang van maximaal tachtig jonge asielzoekers. Eerder wees de Gelderse gemeente al een locatie in Hengelo aan om tachtig jonge vluchtelingen op te vangen.

De gemeente zegt ervaring te hebben met de opvang van jonge asielzoekers. Sinds drie jaar vangt Bronckhorst in de wintermaanden een groep van zeventig jonge vluchtelingen op in Zelhem.

Het college van burgemeester en wethouders gaat nu een terrein in Vorden verhuren aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) voor de bouw van een opvanglocatie, die bedoeld is voor asielzoekers tussen de 13 en 17 jaar oud.

Geschikte locatie

De gemeente noemt de locatie aan de Kerkhoflaan in Vorden geschikt omdat deze eigendom is van de gemeente, op korte termijn beschikbaar is en niet beoogd is voor iets anders. Ook voldoet de plek aan de criteria van het COA, aldus de Gelderse gemeente.

"Voor vluchtelingen is het belangrijk om een veilige plek in de Nederlandse samenleving te vinden", is te lezen in een bericht op de website van de gemeente. "Ons land biedt hiervoor op veel plekken opvang, maar er zijn veel meer plekken nodig. De gemeente vindt het belangrijk om als Bronckhorster gemeenschap onze maatschappelijke verantwoordelijkheid te nemen en ook voor langere tijd (10 jaar) opvang te bieden voor mensen die vluchten voor oorlog, geweld en vervolging."

Volgende week is er een besloten bijeenkomst voor omwonenden. Naast de locaties in Vorden en Hengelo wordt nog gezocht naar een derde locatie.

Meer uit Binnenland

15 jaar lang geen afname in moord op vrouwen door (ex-)partner

DEN HAAG (ANP) - Het aantal vrouwen dat werd gedood door een partner of door een ex, is in de afgelopen 15 jaar onveranderd gebleven. Dit heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) berekend. Bij gescheiden vrouwen komt moord of doodslag door een (ex-)partner het vaakst voor.

1 uur geleden
Bestuurder om het leven gekomen bij verkeersongeval in Wanssum

WANSSUM (ANP) - In het Noord-Limburgse Wanssum is de bestuurder van een auto in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen bij een botsing tegen een boom aan de Helling. Dat meldt de politie.

4 uur geleden
Ruim 1 op 10 jongeren minstens een keer verdacht van misdrijf

DEN HAAG (ANP) - Ruim een op de tien jongeren wordt minstens een keer verdacht van een misdrijf. Dat staat in een donderdag gepubliceerd onderzoek in opdracht van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC). De kosten van criminaliteit per groep adolescenten die in hetzelfde jaar van de basisschool kwamen, worden geschat op bijna 2,6 miljard euro.

10 uur geleden
Schoof botst met Kamer over extra geld voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof is donderdagavond in aanvaring gekomen met de Tweede Kamer over extra geld voor Oekraïne. Een meerderheid wil volgend jaar 2 miljard euro extra steun aan de regering in Kyiv geven, maar Schoof wil daar pas bij de voorjaarsnota over praten.

12 uur geleden
Schoof vroeg Sierra Leoonse president om uitlevering Bolle Jos

DEN HAAG (ANP) - Dick Schoof heeft de Sierra Leoonse president Julius Maada Bio eerder deze week gevraagd om de uitlevering van Jos Leijdekkers, ook wel Bolle Jos. Dat bevestigt een woordvoerder van de demissionaire premier na berichtgeving door het AD.

13 uur geleden
Defensie: geen gevolgen voor betrokken medewerkers mortierongeval

DEN HAAG (ANP) - Defensie treft geen maatregelen tegen medewerkers die betrokken waren bij het mortierongeval in Mali, waarbij in 2006 twee militairen om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte. Defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) vindt het niet passend om "rechtspositionele maatregelen" te nemen. Want, zo redeneert hij in een Kamerbrief, veel van de onderliggende problemen zijn veroorzaakt door de manier waarop zijn ministerie is georganiseerd.

13 uur geleden
Keijzer wil dat Oekraïners huur en zorgpremie gaan betalen

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) wil dat Oekraïense vluchtelingen met een baan huur en premie voor de ziektekostenverzekering gaan betalen, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Ook krijgen zij een speciale vluchtelingenstatus die erop gericht is dat ze terugkeren naar hun moederland als daar vrede is. Dat moet de Europese regeling voor deze groep vervangen, die in maart 2027 verloopt. Dat staat in een voorstel dat de demissionaire bewindsvrouw vrijdag voorlegt in de ministerraad.

14 uur geleden