Bronckhorst wijst tweede locatie aan voor opvang vluchtelingen
BRONCKHORST (ANP) - De gemeente Bronckhorst heeft een locatie in Vorden aangewezen voor de opvang van maximaal tachtig jonge asielzoekers. Eerder wees de Gelderse gemeente al een locatie in Hengelo aan om tachtig jonge vluchtelingen op te vangen.
De gemeente zegt ervaring te hebben met de opvang van jonge asielzoekers. Sinds drie jaar vangt Bronckhorst in de wintermaanden een groep van zeventig jonge vluchtelingen op in Zelhem.
Het college van burgemeester en wethouders gaat nu een terrein in Vorden verhuren aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) voor de bouw van een opvanglocatie, die bedoeld is voor asielzoekers tussen de 13 en 17 jaar oud.
Geschikte locatie
De gemeente noemt de locatie aan de Kerkhoflaan in Vorden geschikt omdat deze eigendom is van de gemeente, op korte termijn beschikbaar is en niet beoogd is voor iets anders. Ook voldoet de plek aan de criteria van het COA, aldus de Gelderse gemeente.
"Voor vluchtelingen is het belangrijk om een veilige plek in de Nederlandse samenleving te vinden", is te lezen in een bericht op de website van de gemeente. "Ons land biedt hiervoor op veel plekken opvang, maar er zijn veel meer plekken nodig. De gemeente vindt het belangrijk om als Bronckhorster gemeenschap onze maatschappelijke verantwoordelijkheid te nemen en ook voor langere tijd (10 jaar) opvang te bieden voor mensen die vluchten voor oorlog, geweld en vervolging."
Volgende week is er een besloten bijeenkomst voor omwonenden. Naast de locaties in Vorden en Hengelo wordt nog gezocht naar een derde locatie.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
33 minuten geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
45 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
54 minuten geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
1 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.
2 uur geleden