Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronckhorst wijst tweede locatie aan voor opvang vluchtelingen

Bronckhorst wijst tweede locatie aan voor opvang vluchtelingen

BRONCKHORST (ANP) - De gemeente Bronckhorst heeft een locatie in Vorden aangewezen voor de opvang van maximaal tachtig jonge asielzoekers. Eerder wees de Gelderse gemeente al een locatie in Hengelo aan om tachtig jonge vluchtelingen op te vangen.

De gemeente zegt ervaring te hebben met de opvang van jonge asielzoekers. Sinds drie jaar vangt Bronckhorst in de wintermaanden een groep van zeventig jonge vluchtelingen op in Zelhem.

Het college van burgemeester en wethouders gaat nu een terrein in Vorden verhuren aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) voor de bouw van een opvanglocatie, die bedoeld is voor asielzoekers tussen de 13 en 17 jaar oud.

Geschikte locatie

De gemeente noemt de locatie aan de Kerkhoflaan in Vorden geschikt omdat deze eigendom is van de gemeente, op korte termijn beschikbaar is en niet beoogd is voor iets anders. Ook voldoet de plek aan de criteria van het COA, aldus de Gelderse gemeente.

"Voor vluchtelingen is het belangrijk om een veilige plek in de Nederlandse samenleving te vinden", is te lezen in een bericht op de website van de gemeente. "Ons land biedt hiervoor op veel plekken opvang, maar er zijn veel meer plekken nodig. De gemeente vindt het belangrijk om als Bronckhorster gemeenschap onze maatschappelijke verantwoordelijkheid te nemen en ook voor langere tijd (10 jaar) opvang te bieden voor mensen die vluchten voor oorlog, geweld en vervolging."

Volgende week is er een besloten bijeenkomst voor omwonenden. Naast de locaties in Vorden en Hengelo wordt nog gezocht naar een derde locatie.

Meer uit Binnenland

Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

1 uur geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

3 uur geleden
Argentinië doet onderzoek naar hantavirus in vertrekstad Hondius

USHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.

3 uur geleden
Twee vrouwen aangehouden om kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.

4 uur geleden
WHO-baas Tedros dankt Tenerife voor hulp met Hondius

GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.

7 uur geleden
OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

10 uur geleden
Rotterdam herdenkt Duits bombardement in 1940

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.

10 uur geleden