Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bron: Turkije wil speciaal fonds voor wederopbouw na aardbevingen

Bron: Turkije wil speciaal fonds voor wederopbouw na aardbevingen

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - Turkije wil een speciaal fonds oprichten voor de wederopbouw van de gebieden die door de zware aardbevingen in het land zijn getroffen. Dat meldt een betrokken ambtenaar die anoniem wil blijven aan persbureau Bloomberg.

Het fonds moet het mogelijk maken om buiten de fiscale wet- en regelgeving steun te verlenen aan de wederopbouw in elf getroffen steden. President Recep Tayyip Erdogan had al beloofd ruim 400.000 woningen in het aardbevingsgebied te willen bouwen binnen een jaar tijd. Eerder schatte de Wereldbank de wederopbouwkosten op minimaal 35 miljard dollar.

Volgens de ambtenaar wordt het fonds binnen enkele dagen aangekondigd in het parlement. De Turkse minister van Financiën Nureddin Nebati zal de leiding krijgen. Erdogan zal bepalen hoeveel geld er uit de staatskas aangeboord zal worden en waarvoor dit zal worden gebruikt.

Meer uit Buitenland

Meloni noemt demonstranten bij Winterspelen 'vijanden van Italië'

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de demonstranten die protesteren tegen de Winterspelen "vijanden van Italië" genoemd. Dat deed de bewindsvrouw op Instagram, waar ze ook haar lof uitsprak voor de vele Italianen die zich inzetten voor een soepel verloop van het sporttoernooi.

55 minuten geleden
FSB: daders aanslag op generaal Aleksejev opgepakt in Dubai

MOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.

4 uur geleden
Noord-Korea houdt eind februari na vijf jaar weer partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.

5 uur geleden
Trump ontvangt Hondurese president Nasry Asfura in Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.

8 uur geleden
Tv-presentatrice VS wil betalen om moeder terug te krijgen

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.

8 uur geleden
Meerdere doden door lawines in Noord-Italiaanse Alpen

SONDRIO (ANP/DPA) - Zeker vier mensen zijn omgekomen bij meerdere lawines in de Noord-Italiaanse Alpen. Er raakten ook skiërs gewond. In het Valtellina-gebied sleurde een lawine drie skitoeristen mee, waarvan er twee stierven. In de regio Trentino-Zuid-Tirol meldde de Italiaanse bergreddingsdienst twee lawines met elk één dode.

13 uur geleden
Rellen bij protest in Milaan tegen Olympische Winterspelen

MILAAN (ANP/AFP) - Bij een protest in de Noord-Italiaanse stad Milaan tegen de Olympische Winterspelen zijn rellen uitgebroken. Een groep van enkele tientallen gemaskerde personen splitste zich af en zocht de confrontatie met de politie. Ze gooiden vuurwerk en stenen naar de politie, die hen met waterkanonnen en traangas uiteendreef.

17 uur geleden