Bron: Turkije wil speciaal fonds voor wederopbouw na aardbevingen
ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - Turkije wil een speciaal fonds oprichten voor de wederopbouw van de gebieden die door de zware aardbevingen in het land zijn getroffen. Dat meldt een betrokken ambtenaar die anoniem wil blijven aan persbureau Bloomberg.
Het fonds moet het mogelijk maken om buiten de fiscale wet- en regelgeving steun te verlenen aan de wederopbouw in elf getroffen steden. President Recep Tayyip Erdogan had al beloofd ruim 400.000 woningen in het aardbevingsgebied te willen bouwen binnen een jaar tijd. Eerder schatte de Wereldbank de wederopbouwkosten op minimaal 35 miljard dollar.
Volgens de ambtenaar wordt het fonds binnen enkele dagen aangekondigd in het parlement. De Turkse minister van Financiën Nureddin Nebati zal de leiding krijgen. Erdogan zal bepalen hoeveel geld er uit de staatskas aangeboord zal worden en waarvoor dit zal worden gebruikt.
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden doet voorlopig niet mee aan het door de Amerikaanse president Donald Trump voorgestelde initiatief voor een zogenoemde vredesraad. Premier Ulf Kristersson heeft laten weten dat toetreding niet zal plaatsvinden met de tekst die tot dusver over de raad is gepresenteerd.
18 minuten geledenMADRID (ANP) - De Spaanse vakbond voor machinisten, SEMAF, heeft opgeroepen tot een landelijke staking na twee dodelijke ongelukken in korte tijd. De vakbond vindt de "constante achteruitgang van het spoornetwerk" onacceptabel.
25 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet accepteren dat we in een wereld van pure macht leven. Dat stelde de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, in een toespraak in het Europees Parlement. De situatie met Groenland, gebeurtenissen in Venezuela en oorlog in Oekraïne tonen volgens de voorzitter aan dat de internationale orde niet alleen enorm snel is veranderd, maar dat dit ook "permanent is".
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Han Duck-soo heeft 23 jaar gevangenisstraf gekregen in een zaak rond de militaire noodtoestand van 2024. Een rechtbank acht de 76-jarige politicus schuldig aan onder meer het deelnemen aan een cruciale handeling van opstand.
3 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.
4 uur geleden