Bron: leveringen militaire steun Oekraïne 's nachts stilgelegd
KYIV (ANP/RTR) - De leveringen van Amerikaanse militaire hulp aan Oekraïne zijn in de loop van de nacht stilgelegd, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Dat gebeurde omstreeks 02.30 uur Nederlandse tijd. De maatregel trof ook hulp die al onderweg was naar het Oost-Europese land.
De Amerikaanse president Donald Trump besloot de hulp aan Oekraïne stil te leggen na een aanvaring met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky. Amerikaanse media berichten dat Trump en zijn team nog steeds zouden denken dat het mogelijk is om relatief snel tot een vredesakkoord te komen. De hulpstop zou bedoeld zijn om druk op Zelensky uit te oefenen om hem tot medewerking te dwingen.
De VS golden de afgelopen jaren als de belangrijkste partner van Oekraïne bij het leveren van militair materieel. Het land leverde onder meer munitie, raketten en wapensystemen.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zal in de Gazastrook aanwezig blijven, stelt minister van Defensie Israel Katz. Hij zei dat er een aantal buitenposten moeten worden opgezet in het noorden van het Palestijnse gebied, ondanks dat in het plan van het staakt-het-vuren staat dat Israël zich volledig zou terugtrekken uit Gaza.
8 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische regering en de Houthi's hebben bijna 3000 gevangenen geruild, melden beide kanten. Die deal kwam tot stand na onderhandelingen tussen beide partijen in buurland Oman.
9 uur geleden