Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bron: gedode Hezbollahleider tijdelijk begraven op geheime plek

Bron: gedode Hezbollahleider tijdelijk begraven op geheime plek

TEHERAN (ANP/AFP) - De door Israël gedode leider van Hezbollah, Hassan Nasrallah, is tijdelijk op een geheime locatie begraven, meldt een bron dicht bij de Libanese beweging. Dat zou zijn gebeurd uit angst voor een eventuele Israëlische aanval op een begrafenis met veel aanwezigen.

Volgens de bron vindt een publieke begrafenis plaats "zodra de omstandigheden dat toelaten". Nasrallah kwam vorige week om het leven bij een grootschalig bombardement op het zuiden van Beiroet. Israël zei ongeveer twintig leden van de door Iran gesteunde beweging te hebben gedood.

De sjiitische beweging heeft nog geen opvolger aangewezen. De vicevoorzitter van Hezbollah, Naim Qassem, zei maandag dat dit zo snel mogelijk gebeurt. Qassem is het plaatsvervangend hoofd, maar het is niet bekend of hij zelf Nasrallah opvolgt.

Meer uit Buitenland

Noodtoestand in West-Canadese provincie om natuurbranden

VANCOUVER (ANP/RTR) - De West-Canadese provincie British Columbia heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege de natuurbranden die er woeden. Duizenden mensen zijn geëvacueerd.

4 uur geleden
Zelensky: Poetin plant nieuwe mobilisatie voor druk op Europa

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin een nieuwe mobilisatie voorbereidt. Rusland zou die nieuwe troepen niet alleen gebruiken in Oekraïne, maar ook om de druk op de rest van Europa te verhogen.

4 uur geleden
Vier doden bij helikoptercrash Rio de Janeiro

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Bij een helikopterongeluk in de buurt van Rio de Janeiro zijn vier mensen omgekomen, melden Braziliaanse media. Drie van de slachtoffers zouden Colombiaanse toeristen zijn.

5 uur geleden
Turkije roept Kyiv en Moskou op aanvallen op Zwarte Zee te staken

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije wil dat Oekraïne en Rusland stoppen met hun aanvallen op schepen op de Zwarte Zee. Minister van Buitenlandse Zaken Hakan Fidan riep bij staatspersbureau Anadolu op tot een zogenoemd 'moratorium' op de aanvallen.

6 uur geleden
Sofia ontbiedt ambassadeur Oekraïne om drone met explosieven

SOFIA/KYIV (ANP/AFP) - Bulgarije heeft de Oekraïense ambassadeur ontboden naar aanleiding van de inslag van een drone met explosieven in het noordoosten van het land. Het was volgens de Bulgaarse strijdkrachten een drone van een type dat het leger van Oekraïne gebruikt.

7 uur geleden
Bloomberg: Kyiv ontziet Kazachse olietankers bij Russische havens

NOVOROSSISK (ANP) - Oekraïne heeft toegezegd om geen niet-Russische olietankers op de Zwarte Zee aan te vallen die gebruikmaken van Russische havens, als die schepen geen Russische goederen vervoeren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een Amerikaanse functionaris. Het is vooral goed nieuws voor Kazachstan, dat sterk afhankelijk is van de haven in het Russische Novorossisk voor de export van olie.

8 uur geleden
Iraanse president ziet nu beste omstandigheden voor deal met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De huidige omstandigheden bieden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de beste omstandigheden om te komen tot een overeenkomst met de VS. Hij meent dat er nu in zijn land "samenhang, kracht en eenheid is" en dat Iran in de huidige oorlog tot dusver "zegevierend en machtig is".

9 uur geleden