Bron: gedode Hezbollahleider tijdelijk begraven op geheime plek
TEHERAN (ANP/AFP) - De door Israël gedode leider van Hezbollah, Hassan Nasrallah, is tijdelijk op een geheime locatie begraven, meldt een bron dicht bij de Libanese beweging. Dat zou zijn gebeurd uit angst voor een eventuele Israëlische aanval op een begrafenis met veel aanwezigen.
Volgens de bron vindt een publieke begrafenis plaats "zodra de omstandigheden dat toelaten". Nasrallah kwam vorige week om het leven bij een grootschalig bombardement op het zuiden van Beiroet. Israël zei ongeveer twintig leden van de door Iran gesteunde beweging te hebben gedood.
De sjiitische beweging heeft nog geen opvolger aangewezen. De vicevoorzitter van Hezbollah, Naim Qassem, zei maandag dat dit zo snel mogelijk gebeurt. Qassem is het plaatsvervangend hoofd, maar het is niet bekend of hij zelf Nasrallah opvolgt.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.
14 minuten geledenWENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.
58 minuten geledenPRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden Kosovaren hebben in de hoofdstad Pristina gedemonstreerd tegen de veroordeling van oud-president Hashim Thaçi. Het Kosovotribunaal legde hem woensdag 25 jaar gevangenisstraf op voor oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië in de jaren 90.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan stuurt meer militaire hulp naar Saudi-Arabië nu het conflict in Jemen escaleert. Dat zeggen bronnen in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad tegen persbureau DPA.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Polen gaat alsnog meedoen aan het verbond van landen dat met Oekraïne werkt aan een verdediging tegen ballistische raketten. Dat Polen niet meteen aansloot, berust op "een misverstand", zei premier Donald Tusk volgens Poolse media op een top van Oost-Europese leiders in Oekraïne.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag zijn stem uitgebracht in de parlementsverkiezingen. Kremlin-gezinde partijen houden naar verwachting hun dominantie in de Doema, zoals het parlement wordt genoemd.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) zegt inmiddels twee jaar geen toegang meer te hebben tot Oekraïense krijgsgevangenen in Russische gevangenschap. In Rusland worden mogelijk duizenden Oekraïners vastgehouden in detentiecentra waar VN-onderzoekers bewijs hebben verzameld van systematische marteling.
2 uur geleden