Bron: gedode Hezbollahleider tijdelijk begraven op geheime plek
TEHERAN (ANP/AFP) - De door Israël gedode leider van Hezbollah, Hassan Nasrallah, is tijdelijk op een geheime locatie begraven, meldt een bron dicht bij de Libanese beweging. Dat zou zijn gebeurd uit angst voor een eventuele Israëlische aanval op een begrafenis met veel aanwezigen.
Volgens de bron vindt een publieke begrafenis plaats "zodra de omstandigheden dat toelaten". Nasrallah kwam vorige week om het leven bij een grootschalig bombardement op het zuiden van Beiroet. Israël zei ongeveer twintig leden van de door Iran gesteunde beweging te hebben gedood.
De sjiitische beweging heeft nog geen opvolger aangewezen. De vicevoorzitter van Hezbollah, Naim Qassem, zei maandag dat dit zo snel mogelijk gebeurt. Qassem is het plaatsvervangend hoofd, maar het is niet bekend of hij zelf Nasrallah opvolgt.
Meer uit Buitenland
TURGUTLU (ANP/AFP/RTR) - Elf leerlingen zijn gewond geraakt bij een schietpartij bij een middelbare school in het westen van Turkije. Twee van hen zijn ernstig gewond. De vermeende schutter, een minderjarige, is aangehouden. Dat heeft justitieminister Akin Gürlek bekendgemaakt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan vindt het tijd om het vetorecht in de VN-Veiligheidsraad af te schaffen. Nu kunnen de vijf permanente leden van de raad nog resoluties tegenhouden, maar volgens Erdogan past dat niet langer bij "de werkelijkheid van de huidige wereld".
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de G7-landen hebben Iran opgeroepen om de Houthi's in Jemen niet langer van wapens te voorzien. Ook roept de G7 de Houthirebellen op om de aanvallen op doelen in Saudi-Arabië te staken.
4 uur geledenTOKIO (ANP/DPA/RTR) - Bij aardverschuivingen als gevolg van zware regenbuien veroorzaakt door de tyfoon Dujuan zijn in Japan twee mensen om het leven gekomen, meldt de Japanse omroep NHK. Vier anderen worden nog vermist. Bijna 50.000 huishoudens zitten zonder stroom.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft aan verslaggevers laten weten dat hij een "zeer goed" en "zeer constructief" gesprek heeft gehad met de Amerikaanse president Donald Trump over Oekraïne. "We hebben uitgebreid gesproken over Oekraïne en Rusland, over de noodzaak om onze Oekraïense vrienden sneller en beter te helpen met raketafweersystemen", zei Macron.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Donald Trump opende maandag een nieuwe landingsplek voor helikopters bij het Witte Huis, maar opmerkingen van de Amerikaanse president tijdens de openingsceremonie waren onverstaanbaar. Het mediamoment werd live uitgezonden op de website van het Witte Huis, maar de microfoon pikte het geluid van de president niet op, enkel de helikopter was te horen.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - In het Duitse München is maandagavond een 52-jarige medewerker van een kermisattractie van het Oktoberfest om het leven gekomen. De man werkte volgens de Süddeutsche Zeitung bij de Hangover, een vrijevaltoren van zo'n 85 meter hoog. De gebruikers van de kermisattractie waren volgens de politie niet in gevaar.
8 uur geleden