Broja en Tannane helpen Vitesse naar finale KNVB-beker
ARNHEM (ANP) - Vitesse speelt volgende maand de finale van de KNVB-beker. De Arnhemmers waren dinsdag in de halve eindstrijd te sterk voor VVV-Venlo. In een duel met weinig hoogtepunten maakte Armando Broja en Oussama Tannane in het laatste kwartier het verschil: 2-0.
In de finale op zondag 18 april neemt Vitesse het op tegen sc Heerenveen of Ajax. Die twee clubs treffen elkaar woensdag in de andere halve eindstrijd.
Vitesse en VVV stonden zaterdag ook al tegenover elkaar in de Gelredome. De Arnhemmers liepen toen na rust weg (4-1). VVV had in januari de eerste ontmoeting in de competitie juist met 4-1 van Vitesse gewonnen.
Trainer Hans de Koning van VVV zag ondanks het ruime verlies geen reden het dinsdag anders te doen. De Venlonaren startten, net als Vitesse, met dezelfde elf basisspelers.
Het initiatief lag vanaf het begin bij Vitesse, maar hele grote kansen leverde het overwicht van het elftal van trainer Thomas Letsch niet op. Loïs Openda zorgde met zijn snelheid voor wat gevaar. Linksback Maximilian Wittek schoot na een kwartier voor het eerst richting doel, maar de bal ging vrij ver over.
Giakoumakis na rust voor het eerst te zien
VVV beperkte zich tot tegenhouden en kwam er zelf nauwelijks uit. Toch hoefden de Limburgers niet heel veel moeite te doen om voor rust overeind te blijven. Armando Broja kreeg in de 18e minuut de grootste mogelijkheid voor Vitesse. De aanvaller raakte de bal niet goed.
Georgios Giakoumakis, topscorer van de Eredivisie, liet zich kort na rust voor het eerst zien. De Griek werd de diepte ingestuurd richting doelman Remko Pasveer. Giakoumakis leek in duel met enkele Vitesse-verdediger te stranden, maar hij kreeg de bal daarna toch nog voor zijn voeten en schoot net naast.
De spanning leek de nodige invloed te hebben op de spelers. VVV leek steeds meer te mogen hopen op een verlenging. Vitesse sloeg in het laatste kwartier toch toe. Armando Broja kopte de bal op aangeven van Oussama Tannane in de 75e minuut knap achter doelman Thorsten Kirschbaum. Tannane zelf stelde de zege met een schitterende uithaal in de 84e minuut helemaal zeker voor Vitesse, dat de beker tot dusverre één keer won, in 2017.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is nog altijd ongeslagen tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won in De Kuip met 2-1 van het Spaanse Rayo Vallecano.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft tussen de twee duels met FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League door een zege geboekt in een oefenwedstrijd met Burnley. De formatie van de nieuwe trainer Míchel won thuis met 2-1 van de uit de Premier League gedegradeerde Engelsen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lionel Messi hoeft op 29 juli niet mee te doen aan de MLS All-Star Game. Dat heeft de vedette van Inter Miami, die met Argentinië de WK-finale verloor van Spanje, te horen gekregen van de Amerikaanse voetbalcompetitie.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal in Saudi-Arabië. De 24-jarige aanvaller heeft vrijdag bij de club uit Riyad een contract voor vier jaar getekend.
2 dagen geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de klacht van mensenrechtenorganisatie FairSquare tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit verworpen. Volgens het IOC valt de zaak buiten de jurisdictie van de ethische commissie, aldus een IOC-woordvoerder.
2 dagen geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Middenvelder Rodri (30) mist waarschijnlijk de start van het seizoen bij zijn club Manchester City. De Spanjaard, die afgelopen zondag wereldkampioen werd, ondergaat maandag een rugoperatie. Dat bevestigde City-coach Enzo Maresca.
2 dagen geleden