Broers horen vonnis voor liquidatiepogingen
ALMELO (ANP) - Twee broers uit Oldebroek en Apeldoorn horen vrijdag of ze worden veroordeeld voor een reeks liquidatiepogingen in Enschede, Almelo en Gronau. Het Openbaar Ministerie eiste eerder voor de rechtbank in Almelo celstraffen tot 25 jaar wegens twee moordaanslagen en het plan om een café waar veel Satudarah-leden kwamen met een kalasjnikov te beschieten.
Het OM eiste 25 jaar cel tegen Henri W. (38) en vond eigenlijk dat dienst broer Maurits R. (25) 26 jaar en 7 maanden cel zou moeten krijgen. Maar omdat hij eerder dit jaar al is veroordeeld tot 16 jaar voor twee andere moordpogingen, eveneens in 2017 in Almelo, is 10 jaar en 7 maanden geëist.
De broers zouden hebben gehandeld in opdracht van de 'godfather van Twente', die momenteel zelf een celstraf uitzit in Duitsland wegens drugshandel. De broers hebben consequent geweigerd namen te noemen van eventuele betrokkenen en beriepen zich "voor hun eigen veiligheid" steeds op hun zwijgrecht.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.
58 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) denkt dat aan boord van het Nederlandse schip Hondius mensen elkaar kunnen hebben aangestoken met het hantavirus. Dat zou ook gebeurd kunnen zijn met het Nederlandse echtpaar dat is overleden, zei een deskundige van de WHO. Het staat nog niet vast; de WHO "werkt met die aanname". Het schip vaart volgens de WHO richting de Canarische Eilanden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twintig Nederlandse gevangenisbussen krijgen een tweede leven in Oekraïne. Het gevangeniswezen in het Oost-Europese land staat door de oorlog met Rusland onder druk en heeft de voertuigen nodig om het werk te blijven uitvoeren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) heeft de eerste vier bussen in Lviv overgedragen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.
5 uur geledenGENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
12 uur geleden