Broers horen vonnis voor liquidatiepogingen
ALMELO (ANP) - Twee broers uit Oldebroek en Apeldoorn horen vrijdag of ze worden veroordeeld voor een reeks liquidatiepogingen in Enschede, Almelo en Gronau. Het Openbaar Ministerie eiste eerder voor de rechtbank in Almelo celstraffen tot 25 jaar wegens twee moordaanslagen en het plan om een café waar veel Satudarah-leden kwamen met een kalasjnikov te beschieten.
Het OM eiste 25 jaar cel tegen Henri W. (38) en vond eigenlijk dat dienst broer Maurits R. (25) 26 jaar en 7 maanden cel zou moeten krijgen. Maar omdat hij eerder dit jaar al is veroordeeld tot 16 jaar voor twee andere moordpogingen, eveneens in 2017 in Almelo, is 10 jaar en 7 maanden geëist.
De broers zouden hebben gehandeld in opdracht van de 'godfather van Twente', die momenteel zelf een celstraf uitzit in Duitsland wegens drugshandel. De broers hebben consequent geweigerd namen te noemen van eventuele betrokkenen en beriepen zich "voor hun eigen veiligheid" steeds op hun zwijgrecht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
4 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
5 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
6 uur geleden