Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Broers horen vonnis voor liquidatiepogingen

Broers horen vonnis voor liquidatiepogingen

ALMELO (ANP) - Twee broers uit Oldebroek en Apeldoorn horen vrijdag of ze worden veroordeeld voor een reeks liquidatiepogingen in Enschede, Almelo en Gronau. Het Openbaar Ministerie eiste eerder voor de rechtbank in Almelo celstraffen tot 25 jaar wegens twee moordaanslagen en het plan om een café waar veel Satudarah-leden kwamen met een kalasjnikov te beschieten.

Het OM eiste 25 jaar cel tegen Henri W. (38) en vond eigenlijk dat dienst broer Maurits R. (25) 26 jaar en 7 maanden cel zou moeten krijgen. Maar omdat hij eerder dit jaar al is veroordeeld tot 16 jaar voor twee andere moordpogingen, eveneens in 2017 in Almelo, is 10 jaar en 7 maanden geëist.

De broers zouden hebben gehandeld in opdracht van de 'godfather van Twente', die momenteel zelf een celstraf uitzit in Duitsland wegens drugshandel. De broers hebben consequent geweigerd namen te noemen van eventuele betrokkenen en beriepen zich "voor hun eigen veiligheid" steeds op hun zwijgrecht.

Meer uit Binnenland

Politie onderzoekt of brand in Ermelo werd aangestoken

ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.

2 minuten geleden
Vernielingen bij gemeentehuis en theater in IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.

4 minuten geleden
Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

9 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

13 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

15 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

16 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

18 uur geleden